Отговори
# 60
  • Мнения: 34
*** Lady N *** Честит рожден ден с пожелание за много здраве,много любов и семейно щастие  bouquet  bouquet  bouquet newsm38  bigdance2 newsm59

Аз май се поуплаших от този житен режим Tired нещо неможах да схвана много от това което прочетох,мислех че е варено а то трябва да покълне Whistling Whistling Whistling
За сега ще заложа на спорта и ограничаването в храната Crazy

# 61
  • Мнения: 37
 newsm59   *** Lady N ***  Да си здрава, обичана и позитивна. Весел празник!!!

Josepha, dobra вие сте ми на първите места за оправни мами, така че доверете се на инстикта си на майка, познаваща тя детето си най-добре и смело напред  Hug Hug Докторите, с малки изключения се превърнаха в ходещите банкомати само дето вместо да дават отношение и компетентност, само те гледат в ръцете. Така че не ни остана много избор, освен сами да се образоваме. Close

Ние последно в началото на месеца на кантара в брат ми бяхме 10 кг точно и от последната консултация на годинката 78 см. Расте по-слаба, видимо от кака си, но по-висока, защото нещата които кака и носеше по това време повечето и окъсяха вече /те нали и двете са декември месец/. Но и ние както казва Поли не сме от най-високите. Каката например е най-ниска в групата, но какво да се прави. Лошото е че аз като по-малка имах комплекс от това, опитвам се на нея да не и става като и обеснявам, че не само височината е важна и че не само по нея се съди, че си голям, че те малките деца нали все искат да са големи  Wink Другото, което сега се сещам че Нина в редки случаи си язяждаше всичко, докато малката обпатно, рядко не го изяжда, но кака и беше такава бузана, просто малката е голям живак, не се спира за миг, поне аз на това го отдавам. Пък и наистина си има различен метаболизъм. Да не досаждам повече  Embarassed

При нас пък днес е идеално времето и малката се наспа, така че отлитаме пак навън  newsm68 newsm44

# 62
  • Мнения: 52
sisonder и ние сме с 12 зъба(поне за тях знам)  доколкото успях да напипам мисля,че са кучешките.Направо си се напипват, само където още на са пробили.И до тях венеца е надут,та и там очаквам в скоро време включване.Относно растежа на зъбките е индивидуален,всяко бебче е различно и по различен начин му растат зъбките.На Тони първите 2 зъбчета пробиха едновременно ,когато беше на 3м. ,а до 7м имаше вече 8 зъбчета.След това имаше застой и към годинката избиха 4 предкътника от двете страни по два(дано не се бъркам за наименованието на зъбките).Но ще ми бъде интересно да прочета по принцип кой след кой зъб излиза  Peace
 Да ви кажа тук при нас времето е страхотно!!!До сега бяхме на вънка и   Nature Sunny пече ли,пече!!!Само където сега е една такава кишааааа ,а мен нещо ме докопа хремата.Вчера нищо ми нямаше ,а сутринта се събудих с течащ нос и болки в гърлото  #Cussing out .

# 63
  • Мнения: 3
Лейди ,Честит Рожден Ден!Бъди здрава и мнооого щастливи мигове с любимите хора !

The Girl, ние имаме 12 зъба в устата, и още нямаме кучешки, не съм сигурна, но мисля че те са доста след кътниците. Ако искаш ще проверя какъв е реда.
 
sisonder ,то реда е такъв ,но зъбките си излизат когато поискат.  Wink Ето на нас ни изби кучешки горен ,а предкътници имаме само отдолу ,горните сега излизат . Simple Smile
От днес сме със сополки , следя да няма темп.,за сега е добре и си вършее из къщи .Давам коризалия ,казах на ММ да вземе физиологичен разтвор ,че нямам ,да и капя в нослето ,а може и лайка да сваря да капвам по няколко пъти на ден.Дано се разминем само със сополките  Praynig
Вчера ми се случи нещо ,цялата взех да треперя вътрешно ,изплаших се ,че само двечките бяхме ,обадих се на личната и ми каза да пия нещо успокоително ,мина ми ,но днес ще отида да ме прегледа .Дано да е от преумора,май ще трябва повече да си почивам ,но няма как да стане ,понеже баби не искам (и двете са свободни ) ,но повече ми вредят и ме изнервят отколкото да помагат.
The Girl, B_NADI,завиждам ви за хубавото време !Днес тук пак има гадна мъгла ,кога ли ще се оправи това време ,че да почнем да си излизаме навън ,действа ми подтискащо това стоене вкъщи и лошото време .
Хубав ден!

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 15:34 от ikamenova

# 64
  • Мнения: 1 572
Lady_N, честит рожден ден! Да си здрава, обичана и много обгрижвана жена!!! Каквото ти предстои да минава бързо и да забравиш.... Целувки  Hug

Момичета, благодаря за окуражителните думи. Аз все пак не спирам да го мисля, ще отидем и на ендокринолог, за всеки случай. Не искам един ден да се окаже, че е можело да направя нещо, а съм пропуснала от незнание. Ако беше девойка, няма проблем. По-дребни, по-красиви. Но за мъж е друго  Rolling Eyes Все пак съм благодарна на Господ, че минахме къде по-критични ситуации, детето ходи, казва срички, изобщо - наред е. Минути след раждането са пуснали мъжа при кувьоза и той много се е радвал на малкия, извадил апарат, камера. Дошла при него една неонатоложка и му казала "Не бързай да му се радваш татко!". Научих го едва наскоро и въпреки миналото време ми се обърна стомаха  Sick

И сега нещо положително, стига съм мрънкала  Mr. Green Дойдоха ми съквартирантките от студентските години. И двете имат момченца. Толкова прекрасно си изкарваме, само се смеем, децата си играят. Бях забравила какво е да имаш такива прекрасни хора до себе си и да ходя все нахилена като зелка! Само за няколко дни е, но съм много щастлива.

Жос, прибирай закуската! стига си тъпкала детето  Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 961
Kалина, общия брой  (WBC) е 9.30, при горна граница 10.
Ето го цялото изследване:


Малена яде 5 пъти на ден, като не броя сокчетата между храненето. Яде в 7,30 закуска, после към 11 нещо леко, следва обяд в 13, следобедна закуска в 16 и вечеря в 20,30-21,00. Понякога ако заспи чак към 22,30 пие мляко с бисквити преди лягане. Отделно в 9 сутринта преди първия сън пийва сокче, фреш или пасиран компот, към 14,30 пак нещо подобно. В момента е 10 кг и е 74 см.

Има 8 зъба избили нацяло. Отделно в момента пробиват три кучешки, на долен десен кътник са се показали 3-те връхчета, отляво целия венец е подут. Тръгнали са яко.  ooooh! За щастие понася леко никненето, има по няколко нервни нощи, но общо взето е весела и няма проблеми  Sunglasses

# 66
  • Мнения: 268
Това съм го извадила от една книжка. Приемам го само като статистически средно, а не нормално или ненормално. (нашите са точно в първия момент от всеки, с изключение на долния 2-ри резец, който изникна едновременно с първия- на 6 мес. /size]:

Горни временни зъби: Резци - 1ви и 2ри - 8-13 месеца
                                     Кучешки - 3-ти зъб - 16-23 месеца
                                     Кътници - 4-ти зъб 13-19 месеца
                                     Кътници - 5-ти зъб - 25-33 месеца
пред-кътници от временните зъбки няма

Долни временни зъби: Резци - 1ви зъб - 6-10 месеца
                                                   2ри зъб - 10-16 месеца
                                      Кучешки - 3ти зъб - 16-23 месеца
                                      Кътници - 4ти зъб - 13-19 месеца
                                      Кътници - 5ти зъб - 23-31 месеца           

# 67
  • Мнения: 55
Пламс,те дават различни референтни стойности лабораториите,но нашите левкоцити са даже 16.Днес неото видя разпечатката и всичко наред било.Хемоглобина под 100 вече трябвало да се вземат мерки,но сега само повечко телешко,спанаци и тн.Щеше ми се да й даде нещо по-бързо да вдигне желязото,но не искала да й дава изкуствени работи.

А малката така й се радва в кабинета...пълно е с играчки,обикаля от днес с обувки... JoyПипаше всичко.Изказа си целия репертоар,че даже и целувки й даваше.Жената каза,че детето било супер лъчезарно и не вярва да мрънка толкова #CrazyПредложих й да дойде с нас в колата JoyОбщо взето пак не спря да се сърди и в столчето,и в мен:)Иначе пак 80 см я измерихме и 12 килца.Одобри ми 4-те хранения и за АМ на заспиване каза,че мога да си й давам пък тя когато иска да пие и колкото иска.Аз правя 100 г.За гърнето каза да продължаваме така щом си показва сама.А ако не ще някой път,в никакъв случай да не я насилвам.За ваксината МПР да слагам вече като си е здрава.А за Синфлорикса 4-ия - не.И за приспиването...да си я гушкам...що да я разревавам и да я мъча сама в леглото JoyПълни ми душата тази жена:)

Та това от нас.Обиколихме блока после по слънцето и сега спи.

Добра,страхотно,че си изкарвате добре HugНали имам баба ми тия дни...днес ми е денят!Отивам сега като стане да се видя с няколко бивши колежки от първата ми работа,сегашни приятелки Joy
 

# 68
  • Мнения: 6 533
Plams, при децата стойностите на изследванията са различни, просто в тия лабораторни апарати са въведени като за възрастни. Виж тук ако нещо те безпокои: http://babaznae.wordpress.com/2008/09/02/референтни-стойности-на-изследвания/
Ние сме с 10 зъба засега..по другите теми ще опитам да коментирам по- късно..

LADY N, да си жива и здрава! Много щастие ти желая!  bouquet

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:34 от second

# 69
  • Мнения: 20
Мишето иска да хапва от моя корнфлекс, та се чудих от кога може да се дава за закуска нещо такова?
Изследванията са готови отдавна, но ще ходим на ДК в началото на март и тогава ще ги покажа. Химоглобина е 125 и не се тревожа, много е подвижен и сме вече с 16 доста пораснали заба  newsm53 Не се показахме навън днес, много студена мъгла имаше през целия ден.
 KalinaZ, страхотна е вашата лекарка.
Как са болничките?

Колко хапват вашите дечица на едно хранене като количество? Струва ми се, че на моето мишле не му стига яденето...хапва на едно хранене около 220-250 мг  newsm78  много бързо огладява и пие много вода м/у храненията; храня го на 3,5 4 часа.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 21:22 от pipi_mb

# 70
  • Мнения: 228
Благодаря за честитките, момичета!  Hug

# 71
  • Мнения: 193
.Хемоглобина под 100 вече трябвало да се вземат мерки,но сега само повечко телешко,спанаци и тн.Щеше ми се да й даде нещо по-бързо да вдигне желязото,но не искала да й дава изкуствени работи.


на нас за хемоглобина ,лятото ни беше изписала едни капки/лелел не им помна името-ужас  Confused / давах 3-4месеца по 16 капки и накрая ми писна и му го вдигнах със сок от цвекло,но не чист,щото е гаден а с малко ябълка,и от време на време слагах по 1 ч.л сок от магданоз,той също вдига хемоглобина ,но само него да го пиеш е гадно,докато бях бременна го пиех същото ,вместо да се тъпча с хапчета  Peace

# 72
  • Мнения: 34
iff2   Малтофер Peace Peace Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 24
 *** Lady N *** newsm59

# 74
  • Мнения: 3
Lady N,   newsm59  Бъди много здрава, щастлива и обичана!   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт