Щастливи ли са ревнивите жени?

  • 16 087
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Щастието и ревността не са на един полюс.
Можеш да си ревнив и щастлив, както и неревнив и нещастен.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре де ами ако има индикация за ревността  Crazy трябва да си тапир да не ти трепне  Thinking



Иначе споделям това мнение  Peace

Ревността, не винаги е психиясване.
Понякога тя се изразява в това, да те погаделичка нещо, когато някоя жена хвърля белтъци на мъжа ти.
Аз съм ревнива. Не ровя по скайпове, фейсбуци, форуми. Знам всички пароли-не ми се налага да ги ползвам. Ревността ми не се изразява в постоянно следене и съмнение към мъжа ми. По-скоро ми става неприятно, когато флиртуват с него разни жени. Естествено, той не отговаря със същото, но това не ми пречи. Знам, че е само мой и ми харесва от време на време да си го показваме един на друг, било то и с лека доза ревнуване.

# 17
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Има някакъв предел, отвъд който става мазало, и въобще не може да се говори за нормален живот, пък камо ли щастие. Ровенето е ужасно преживяване, минах през такъв период в живота си - за щастие, не беше за дълго време - е, чувствах се така, като казва Касита - все едно сама си удрях бича по гърба до разкървавяване. Случката си я има - някъде там, в миналото, не може да бъде забравена, но съм щастлива, че ревността не ми шиба мозъка непрекъснато и не ми прожектира онзи ужасен филм нон-стоп . Не бих могла да издържа, честно.
Не говорим, че съм някакъв абсолютен непукист, скорпионската ми душица чак такава трансформация не може да претърпи, но не съм под непрекъснатото напрежение, че всеки женски поглед към него цели да му свали боксерките, или пък че си му падат сами под път и над път.

# 18
  • Мнения: 2 510
Не зная как може да си щастлив и ревнив?
Може да е добре да имаш някаква здравословна ревност, но не.
Не съм ревнива и никога не съм била.
Случи ли ми се, то обекта много бързо го елиминирам.
Хубаво е човек, да не си създава излишно главоболие.

# 19
  • Мнения: 4 916
Ревността обикновено се свързва с несигурност, подозрение, недоверие - все неща, които за мен са несъвместими с щастието. Няма как да бъда щастлива нито ако аз изпитвам недоверие, нито ако мен ме подозират. Обаче за друга може точно това да е щастието, шарен свят.

# 20
  • Мнения: 4 068
Не смятам, че може да се отговори категорично. Може да си ревнив и щастлив и неревнив и нещастен.
Аз съм ревнива, защото не мога да си представя да ми пука и да обичам един човек и да не съм ревнива по отношение на връзката ни. В същото време много близки до семейството ни хора не се ревнуваха въобще и тя беше непрекъснато нещастна и намусена, той все в позицията да и угажда, за да я види уж щастлива и сега са в процес на развод след едва 3 години брак. Обичаш ли нещо-ревнуваш го, това е истината за мен. Разбира се не говорим за болестното състояние на нещата, което съсипва както ревнуващия, така и ревнувания.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Зависи каква е ревността....
Ако е патология - лошо....
Ако е с повод - нормално...
Ако е за посръчкване - готино Mr. Green
Ако е за палто или телефонче.....грозно. Има по-добри начини. Wink

Някъде четох, че ревнува онзи, който смята, че притежава нещо, което не заслужава...
Нормално е да обичаш някого и да го искаш за себе си, но не е нормално той да става център на вътрешния ти свят. Няма нужда да се превземате и вардите. Достатъчно е да вървите заедно....

# 22
  • Мнения: 373
Не. Не мисля, че някой ,който страда от болезнена ревност (аз това разбирам под болезнена- да ровиш в скайпове,телефони и пр.) , може да бъде щастлив.

# 23
  • Мнения: 2 448
Ревността обикновено се свързва с несигурност, подозрение, недоверие - все неща, които за мен са несъвместими с щастието. Няма как да бъда щастлива нито ако аз изпитвам недоверие, нито ако мен ме подозират. Обаче за друга може точно това да е щастието, шарен свят.
Именно. Това е изказване, което приемам, макар и на противоположното на моето усещане.
За това нека всяка, която не разбира как може еди какво си да не слага определения, ама аз не го вярвам това, това е невъзможно и да чертае измишльотини по отношение кой как дебне или под какво напрежение е. Така излиза, че тези дето уж не са ревниви са по големи майсторки в чертането на филми случващи се в чужда глава. Laughing

# 24
  • Мнения: 87
Ревността се отключва щом ти дадат повод за това.А защо се стига до там не знам...
Сигурно да ревнуваш е адски гадно!Това с ровенето на телефони,скайп и прочие е много долно....
Едва ли си щастрив по този начин!!!

# 25
  • Мнения: X
Не зная как може да си щастлив и ревнив?
Зависи от дозата ревност....
Моят мъж  никога не е показвал явна ревност.А казва, че чат-пат му се е случвало да изревнува. На въпроса ми "Как точно ревнуваш?" отговорът е:
"Ами, случвало ми се е да ми мине мисълта Къде си сега например, с кого си ....къде ходиш, като излизаш......едни ей такива инцидентни ...."
И казва, че е щастлив....Склонна съм да му вярвам.
И на мен са ми минавали подобни кратковременни мисли, което е доста рядко, но си ги има.
Е, и аз съм щастлива.
За мен, човек, които изобщо не ревнува ,не може да обича.

Т.е. може, но обича само Себе си.

# 26
  • Мнения: 10 547
При някои връзки ревността е стимулът в отношенията.
А има ревност, и ревност. Понякога със съпруга ми си играем на такава. Весело е.

# 27
  • Мнения: 107
Ровичкане без повод е патология, но минимална доза ревност трябва да има. Ако я няма, другият в един момент(има вероятност) да се почувства разлюбен(архаичното на необичан).

# 28
  • Мнения: 87
Ровичкане без повод е патология, но минимална доза ревност трябва да има. Ако я няма, другият в един момент(има вероятност) да се почувства разлюбен(архаичното на необичан).
ogopogo , какво за теб е "минимална доза ревност" ?

# 29
  • Мнения: 2 510
За мен, човек, които изобщо не ревнува ,не може да обича.[/b]
Т.е. може, но обича само Себе си.
Може и да си права, но може и не.
Човек който обича не се съмнява, не си задава такива въпроси. Просто другия си е "негов".
За мен ревността е сигнал за нещо друго, за нещо не наред в отношенията, за лош период дори на отделния човек. Чувство за собственост и вик за помощ пред мисълта, че можеш да го изгубиш.

Общи условия

Активация на акаунт