Операция на миома!Молба за съвети

  • 296 612
  • 769
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 908
Здравейте момичета вчера бях на преглед при лекар от Св.София(Тина Киркова) той също потвърди, че трябва да я махна каза, че при тях се заплаща 450лв. за избор на екип и 150лв. за лапароскопията предполаегам за легло дните отделно се заплаща престоя бил 2 дни.Питах го и за медикаментозно лечение каза, че има, но не е сигурен до колко е е фикасно, а и предизвиквало менопауза за известно време.Та май накрая найстина ще склоня за лапароскопия, но се чедя кой от тина Киркова да я направи в нета чета за добри отзиви за д-р Дичо Георгиев бил специалист точно в тази насока също така и за д-р Ташков и д-р Любомир Христов, някой има ли отзиви за тях, моля ви който се е оперирал в тази болница да пише отзиви ще съм му много благодарна Hug

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 10:32 от elica_2007

# 151
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
Дойде ли ви нормално цикълът след операцията или се измести по-рано или по-късно?

# 152
  • гр. София
  • Мнения: 143
Здравейте момичета вчера бях на преглед при лекар от Св.София(Тина Киркова) той също потвърди, че трябва да я махна каза, че при тях се заплаща 450лв. за избор на екип и 150лв. за лапароскопията предполаегам за легло дните отделно се заплаща престоя бил 2 дни.Питах го и за медикаментозно лечение каза, че има, но не е сигурен до колко е е фикасно, а и предизвиквало менопауза за известно време.Та май накрая найстина ще склоня за лапароскопия, но се чедя кой от тина Киркова да я направи в нета чета за добри отзиви за д-р Дичо Георгиев бил специалист точно в тази насока също така и за д-р Ташков и д-р Любомир Христов, някой има ли отзиви за тях, моля ви който се е оперирал в тази болница да пише отзиви ще съм му много благодарна Hug

Д-р Динчо Георгиев оперира в Софиямед заедно с д-р Нецов.

# 153
  • Мнения: 1 908
Jenist, благодаря за инфото Hug
А колко време преди или след цикъл се насочва операцията newsm78

# 154
  • Мнения: 8 527
Дойде ли ви нормално цикълът след операцията или се измести по-рано или по-късно?

След операцията имах така или иначе кървене, което според мен съвпадна с някакъв псевдоцикъл. Следващия дойде горе - долу по времето когато го очаквах. След това ми бяха предписани противозачатъчни за 3 месеца (ясмин), но не ми понесоха много и след втория ги спрях. Цикълът беше напълно нормално възстановен 4 месеца след операцията.

# 155
  • София
  • Мнения: 87
Здравей Елица!Моята лапароскопия беше на 8 ден от началото на цикъла.Трябва да се направи преди 10 ден защото тогава лигавицата е тънка и не кърви толкова много.Той искаше да определя първия чист ден от началото на цикъла но не по късно от 10ден.След това лигавицата се удебелявала и става по кръвоснабдена.Така ми обясни док.Попитай твоя лекар.

# 156
  • София
  • Мнения: 87
А забравих що се отнася до цикъла - дойде ми точно на 28 ден.Един такъв чудесен точно 5 дни няма болки няма кръвоизлив никъкъв дискомфорт направо прекрасно Преди за 6 дни ползвах 2 пакета нощни превръзки+1 пакет нормални а сега 2 бр. нощни превръзки и 1 пак. нормални newsm03.За кървенето след операцията -не било нещо като цикъл а" чисто и просто кървене от раната" тъй ми каза док.Моето продължи около 2 седмици след операцията
 

# 157
  • Мнения: 1 908
Момичета при лапароскопските операции престоят след операцията е 2 дни, доколкото разбрах, а преди нея оставят ли ви в болница или отивате в деня на операцията и необходими ли са някакви по-специални изследвания
Някой чул ли е за това лекарство Esmya , което се използвало при миоми за намаляването на обема им  Thinking

# 158
  • София
  • Мнения: 87
зависи от политиката на  болницата.Във ВИТА се постъпва в деня на операцията до 8.30ч с пълна кръвна картина пълна урина и кръвна група.Това ще го уточните с опериращия лекар.По отношение на това лекарство което намалява размерите на миомата МНОГО ТЕ МОЛЯ проучи го добре. Защото "колежката" ми по креват са и приложили някъква такава инжекция за стопяване на миомата и се наложи да я отворят коремно за да  я "стържат"Миомата така се е стопиила че се срастнала с матката.

# 159
  • Мнения: 1 908
Ами честно да ви кажа и аз невярвам на лекарства в тази насока, затова май накрая колкото и да не ми се иска ще се ориентирам към лапароскопия,дано само мине леко и бързо да се възстановя ще отида другата седмица в Тина Киркова да се запиша, чакало се около две седмици ми каза доктора такмо и цикъла да изкарам през периода на чакане, но дотога все ще размишлявам и ще ми минават хиляди мисли, което направо ме убива SadИска ми се да идва по-бързо да мине добре и да не го мисля вече Confused

# 160
  • Мнения: 1 908
Здравейте, искам да ви питам при постъпването за операция нощница ли трябва да се носи или пижама и необходимо ли е след операцията да остава придружител при нас или не Rolling Eyes

# 161
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета, тези от вас, които бяха с коремна операция, колко време стояхте с лепенка? Аз смених вече 3, но май вече ме дразни много и ми се иска да ми диша коремчто.

# 162
  • Мнения: 76
При изписването ми казаха никакви лепенки, защото пречат на заздравяването. Имах само една марля, но след като ми махнаха конците махнах и марлята.

# 163
  • Мнения: 76
Здравейте, искам да ви питам при постъпването за операция нощница ли трябва да се носи или пижама и необходимо ли е след операцията да остава придружител при нас или не Rolling Eyes
Аз се оперирах в Майчин дом. Там при приемането ми дадоха нощница, но след операцията я замених с моя. Аз успявах сама да се справя със ставането и не ми беше необходима помощ, но имаше 2 момичета в стаята на които им помагаха техни близки, защото нямаха сили да се изправят. На сестри и други от персонала не може да се разчита, така че ако ще бъдеш с коремна операция след реанимация е по-добре да си подготвена и за вариант придружител.

# 164
  • Мнения: 1 908
siska_ta, лапароско ще е операцията, въпреки, че доктора каза "правим лапароскопска с уговорката, че ако започнеш много до кървиш ще преминем към коремна", като с тези думи за кървенето още повече ме изплаши Sad

Общи условия

Активация на акаунт