Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 31

  • 58 493
  • 706
  •   1
Отговори
# 660
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
   

С връщането на Фатма и Фидан предизвикаха много тъпо Хюррем. С отмяната на наказанието им Валиде все едно сама си призна за пожара.  ooooh! Хюррем е права, че това ще са последните и напъни.

Валиде умира през 1534 г. , а Ибрахим е екзикутиран през март през 1536 г. и  е погребан без гробница. Ако приемем, че ще продължат да се движат в сериала в крак с истинските години, това предстои много скоро.

А относно "залитането" на Ибрахим по немюсюлманските украси в двореца си - не е измишльотина на Мерал. И в сериала се загатна за поета Фигани, който си е съществувал и е бил виден негов критик и нещо като неформален водач на народните брожения срещу везирските увлечения и който вбесения Ибрахим е наредил да екзикутират.

Всъщност Ибрахим се е ползвал с огромни правомощия и много наглед "недопустими" неща за него са били разрешени.
Просто е прекалил и то много и явно се е заслепил яко от голямата привързаност и високата оценка на султана.   


Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 22:59 от Ari888

# 661
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Може би той, майка му или Валиде са разкрили Ефсун, че играе двойна игра. Дано да са я разкрили, Мустафа не заслужава да се подиграват така с чувствата му, още повече, че наистина е влюбен. А Хюрем на всяка манджа мерудия - първа да информира Султана за статуите на Ибрахим, да вземе отношение за брака между Мустафа и Айбиге...  Тя нищо друго не прави освен да се носи из харема, да се прави на велика и да плете интриги, естествено ако са в неин интерес!
Мустафа наистина се влюби,жалко само че в неподходящия човек.Наистина не заслужава това.Най-много се изкефих,когато СС каза на Хюрем да не се занимава с въпроси,които  не я засягат. LaughingА по повод брака между Мустафа и Айбиге съм против,Бали бей да си влиза в ролята и да си я взима.Махито и Валидето съвсем издадоха багажа.

# 662
  • Мнения: 5
И аз харесвам Мустафа. Още като дете беше добър, умен. интелигентен. Махито като беше малък можеше да го залъгва, ама сега newsm78. Все пак той години живее в харема, където всичко се знае на минутата. Не мога да си представя, че може така лесно да бъде излъган, освен ако така му изнася.
ISN78 не съм съгласна, че Хю не прави нищо друго, освен да плете  интриги. Интригите ги плетат Валиде и Махи и все срещу Хю, а тя през цялото време трябваше сама са се справя с тях. Те я настроиха срещу себе си. А Хю има само защитата на султана и то не винаги. Да не забравяме, че Хю беше в изгнание, отделена от синовете си, а това не се случи с Махито, макар, че имаше побой, опит за убийство, защото майката на принца трябва да е до него/думи на Валиде/.

# 663
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6

Ибрахим ми стана отвратителен отдавна, но заради това, което направи с Матракчъ вече ми е направо непоносим.
Дори да е бил истински влюбен в Нигяр, с неговата власт можеше да измисли по умен начин да прикрие тази връзка и да спаси поне малкото си останала почтеност.
Така представена историята обижда всички участници и засегнати без изключение - от Хатидже и султана , та до самата Нигяр. Да не говорим за Матракчъ.
А щом има и исторически сведения за похожденията на Ибро с една наложница, значи и тук Мерал не си е позволила свободни съчинения .
Изобщо, на мен като цяло, отчитайки някои нормални залитания допустими за сериал ми допада поне за сега сценарната интерпретация.
А за актьорска игра, костюми, пищност, музика.... пък само се кефя.

Благодаря още веднъж на екипа за перфектната работа по превода ! Hug   bouquet

Извинявам се, рядко ме хваща логореята, ама днес ... Grinning

 

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 23:03 от Ari888

# 664
  • Мнения: 0
Нещо интересно извън темата  Naughty


# 665
# 666
# 667
# 668
  • Мнения: 0
Ани, от къде са тези снимки?   Simple Smile

# 669
  • Мнения: 683
В първия трейлър Мустафа се съгласи да се ожени за Айбиге. Може би той, майка му или Валиде са разкрили Ефсун, че играе двойна игра. Дано да са я разкрили, Мустафа не заслужава да се подиграват така с чувствата му, още повече, че наистина е влюбен. А Хюрем на всяка манджа мерудия - първа да информира Султана за статуите на Ибрахим, да вземе отношение за брака между Мустафа и Айбиге... Я някое от нейните шехзадета да беше спрягано за съпруг на Айбиге дали щеше така великодушно да помага на влюбените - да, ама не! Сигурно щеше да прати Бали бей през девет планини в десета. Тя нищо друго не прави освен да се носи из харема, да се прави на велика и да плете интриги, естествено ако са в неин интерес!

Само погледни изражението на едната и другата
  Peace

# 670
  • Мнения: 683
Ани, от къде са тези снимки?   Simple Smile

RTGD Medya Oscarları Ödül Töreni
Което е Церемония по връчване на Оскарите за медия RTGD

# 671
# 672
# 673
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Само погледни изражението на едната и другата 

Според мен -и ДВЕТЕ СА ОТ ЕДИН ДОЛ ДРЕНКИ! hahaha

# 674
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Или друго - ако за османското управление,се е изказал исторически аргументирано , то за периода 1923-1944 г. започва да говори за некви фашистки диктатури,мракобесни режими

      Михайлов, чудя ти се  какви глупости пишеш , та и си ВЯРВАШ в поста... newsm78 Joy
   Та колкото и да отричат историята-фашизъм в Б-Я е имало през  1923 год. Септ.въстание -беше голям курбан... Моля те не разсмивай аудиторията....

Общи условия

Активация на акаунт