Здравей,QNI-mama! Ние имахме същия проблем,само че моето дете беше на 7 години,когато откриха наличието на свръх бройна зъбна камбанка, при горен десен резец.Тази камбанка пречеше за израстването на постоянното зъбче! В университетската болница във Варна извадихме млечния зъб и свръх бройната камбанка.
Минахме скенер,не се притеснявай скенера не беше онези плашещи цилиндри,а само една дъга.Престоя в този скенер при нас трая колкото да продиктувам данните на детето на сестрата,т.е. 5-7 минути.
Операцията беше с пълна упойка,но преди това на детето бяхме направили подробни изследвания при нашия личен лекар - кръвна картина и кардиограма. Преди операцията правихме консултация с анестезиолог,които ни даде хапчета да дам преди упойката и вечерта преди операцията за да не е алергично детето.
Нощта преди операцията ми беше много кошмарна и притеснена.
Операцията трая около може би час,но то повечето е приготвяне на детето и това да го хване упойката.
След операцията ни сложиха един антибиотик,но на другия ден не махнаха абоката.
Не се притеснявай няма нищо сложно за след оперативното лечение.вечерта след операцията може да ти вдигне малко температура и да го боли,но тем. е от обезводняване и пада бързо.
Правихме жабурене с лайка за да не мие зъбките една - две вечери.
Не се притеснявай всички ще бъде наред.Обещай на детето някакво награда за геройската постъпка.Аз и подарих едно кристално сърчице,а след болницата веднага отидохме в джъмбо за награди.Ако имаш въпроси ми пиши.
ако искаш ми пиши в ел. поща. Успех,без страх и притеснения,че и детето ги усеща.