Родилни петънца

  • 1 892
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз много се надявах кафявото петънце от брадичката да изчезне, но то не само не изчезна, ами растеше заедно с нея и ставаше все по-грапаво. Преди месец хирурга каза, че сме закъснели с премахването му и да побързаме преди да е започнало да превзема и другите тъкани. Така че, спокойно - ако не изчезне до годинката се консултирайте с дерматолог и хирург кога и дали може да се отстрани. Операцията на щерката бе за по-малко от час, престоя в клиниката - половин ден. Днес ще махаме конците. Стискайте палци да не остане белег.

# 16
  • Мнения: 2 196
И моето момченце има на тила червеничко и още си е там,без промяна.
Между крачетата,към слабинките има пък кафяво,но много светло,по-скоро стои като изцапано....
А иначе откакто се роди на "опашката" и над едната петичка има сининки.Някой може ли да ми каже те какви са?!Педи само ме е питала дали стават по-големи,но не са станали,даже на опашчицата е малко по-бледа от на петичката....

# 17
  • Мнения: 354
Дъщеря ми имаше червено петно на главичката си.Лекарката ни каза,че не е проблем,ако не почне да расте.Ако започне да расте се маха по оперативен начин,като по нейни думи не е сложна манипулацията.Изчезна,но доколкото си спомням след годинката някъде.
Аз пък по рождение си имам 2 кафеникави петна,но още си ги имам Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 9
 Моята щерка е мургавичка, роди се с т.нар. монголски петна, приличат на синини в областта на опашката и нагоре по гръбчето. На 11 месеца е вече и не са избледнели. Педито и една моя приятелка с подобно мургаво дете се кълнат, че ще изчезнат докъм година и половина.

# 19
  • Мнения: 2 047
Червените петна на моите им изчезнаха към 5-6 месец - бяха около очите. Докато навършат година при плач им се появяваха за кратко. За кафевите петна нямам наблюдения.

# 20
  • Мнения: 678
Дъщерята в началото нямаше белези,но след 3 месец се появиха 2 кафеви петънца.На дупето и едно на бузката.След около 2 месеца това на бузката се оформи на такова готино сърчице,че там й е чара...
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/163256_1861228147 … 1576_901658_n.jpg

А синът ми за сега няма ....

# 21
  • Мнения: 15 379
Тенденциозна, синът ми се роди с огромно червено родилно петно на тила и едно доста голямо в областта на "третото око" - между веждите. Изчезнаха напълно към годинката.

# 22
  • Мнения: 63
благодаря ви на всички:)
успокоих се и ще чакаме:)

# 23
  • Мнения: 15 379
Имай предвид, че изчезването им е свързано с постепенно избледняване и намаляване като площ.
Възможно е към края да не се забелязват при спокойно състояние, но да "избиват" при плач на бебето и после пак да се скриват. В един момент изчезват напълно.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Големият ми син се роди с червено петно на веждата.Досега си стои,но не се вижда,защото веждата стана голяма и по-космата и го скрива.
Племенницата ми се роди с петно на клепача,но изчезна.
Не знам защо остана на баткото.

# 25
  • Мнения: 1 466
И моето момченце има на тила и на челото... Започнало е леко да избледнява, но когато плаче или се сърди, става по-ярко. Лекарите казват, че ще изчезне с времето. Детенце на моя позната също имаше между веждите, сега е на 2 годинки, когато е спокойничка, изобщо не се вижда, излиза само когато плаче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт