Пепел от рози по БТВ - 6

  • 59 547
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
Здравейте на всички! Hug

АЗ взех че от снощи и оная вечер се позагледах във  вашия сериал и сега от средата взе че ми стана интересно Flutter И сега ме гложди какво се е случило между тия двамцата и какво ги мъчи Rolling EyesПогледнах-и резюме няма на сериала ,та ще бъде ли някой така добър с две думи да ми каже каква е историята между Фатмагюл и Керимчо Hug Hug.....знам за някакво изнасилване ,ама кво точно ?? :roll:newsm78

Благодарсности предварително!!!!  bouquet  bouquet

# 16
  • на морето
  • Мнения: 103
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 на нашите поетеси за  прекрасните  стихотворения .Както и за желанието да споделят с нас други стихове в тон с общото тематично  настроение .

 smile3525 smile3525 smile3501 smile3501 smile3521 smile3521 за всички споделени мнения и размисли за основните кулминационни моменти от снощната серия .

Обхванали сте ситуациите от всякъде .
Приятно ми е , че " ветерани " в темата за този сериал -КВФ - ни радват си присъствие .  Hug Hug Hug Hug Hug
Подозирам , че в един момент , малко по -нататък ,  двете теми може и да се слеят ..... /изказвам само лично мнение /  Rolling Eyes Rolling Eyes
Тъй и тъй всичко сте казали .Аз ще погледна нещата пак от по -друг ъгъл . Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Много , много е рано да говорим за каквито и да са зараждащи се чувства в бедното и измъчено сърчице на Фатмето . Тя,самата , вече колко пъти каза -" в мене е празно , ...пусто " ..и т.н.  Ако не сте изпадали в подобна ситуация , не може да се опише  това усещане ... Всичко правиш на " автопилот " . От страни уж всичко ти е нормално - лягаш , ставаш , работиш ...изпълняваш си ежедневните антажименти ..., но като робот ....Пустотата , вътре в тебе , все едно е блокирала всичките ти възприятия , за някакво по- задълбочено усещане или изживяване . Дори да се напънеш да " изкараш " чувства " ....трудно .... Въпреки , че не е невъзможно -ако те " боднат " в раната - болката избликва неконтролируемо . Просто, защото друго няма . Е, това , с бодването ,Мукадес го владее до съвършенство .... Laughing Laughing

Да, Фатмето си играеше с племенника си , усмихваше се на гълъбите докато ги хранеше , съзерцаваше морето и лодките , но  тези усмивки бяха като че " повърхностни " , отнесени усмивки; през тях  прозираше едно тихо съжаление . Такова е усещането на човек , който се чувства изхвърлен на брега на реката на живота -наблюдава всичко, което става около него ,знае усещанията но не може да ги изпита . Твърде е рано е на този етап да се върне обратно в" реката" и да продължи по течението й.   Всъщност аз ,бих го казала , не точно празнота ...а по -скоро пашкул , "опаковал " и притъпил до минимум емоционалните възприятия от вън навътре . Може би не се изразявам съвсем точно ....Дано ме разберете ... В момента Фатмето е "фокусирана" вътре в себе си .Всичката й болка , безнадеждност, отчаяние ,безизходица  все повече се концентрираха и уплътняваха с всяко външно действие , което я конфронтираше - и постоянните нападки на Муки , присъствието и незаминаването на Керим ; дори и подслушаното му признание ..Принудителният танц и за капак разкритата на всеослушание тайна за запазеното писмо , бяха капката , която я " взриви " като " супернова " . Напрежението разкъса " този пашкул и изби навън с пълна сила . Всъщност ,за мене , Фатмагюл стигна до онзи момент , когато сама за себе си -вътрешно поиска промяна .Решението й да избяга беше неистово желание за бягство от миналото , от себе си -от предишната Фатмагюл  и всичко ,свързано с нея . Поривът , да започне живота си " на чисто"/ и тя като всички останали  /  беше толкова силен , че дори мисълта за брат й не можа да я удържи / за разлика от всички предишни пъти / . С това заминаване , виждам началото на нейното " пречистване " , нейното " възкресение " от пепелта . Отдръпвайки се от  заобикалящата я среда , ще може да прецени силите и възможностите си , да си поеме " необезпокоявана дъх "  и да се опита отново да " се потопи в реката на живота " .За мене това е началото на пожеланото от самата нея " изцеление " .  

# 17
  • Мнения: 14 830
Здравейте на всички! Hug

АЗ взех че от снощи и оная вечер се позагледах във  вашия сериал и сега от средата взе че ми стана интересно Flutter И сега ме гложди какво се е случило между тия двамцата и какво ги мъчи Rolling EyesПогледнах-и резюме няма на сериала ,та ще бъде ли някой така добър с две думи да ми каже каква е историята между Фатмагюл и Керимчо Hug Hug.....знам за някакво изнасилване ,ама кво точно ?? :roll:newsm78

Благодарсности предварително!!!!  bouquet  bouquet
Фатма беше годеница на Мустафа и щяха да се женят .той строеше къща за тях и  трябваше само да я завърши и щяха да правят сватба.Сем. яшаран дойдоха в тяхното село да празнуват годежа на синът им Селим. В нощта на годежа четиримата приятели-Селим ,Керим Ердоан и Вурал се напиха и взеха дрога. Същата нощ Фатма излезе да изпрати годеника си на път с рибарския кораб. и там на пътя в прахта четиримата пияни  я хванаха и я изнасилиха.Керим не я докосна , не я изнасли.Но не помнеше нищо защото за разлика от другите не е свикнал с дрогата. тогава адвоката на Яшаран за да измъкнебогаташчетата накараха Керим да се ожени за нея и да я отведе в Истанбул..Керим пък взе че се влюби.Излъгаха М
устафа че те двамата са имали връзка и преди и сега той търси Керим за да си отмъщава
 Важно е обаче ,че Мустафа се отказа от Фатма.След изнасилването отиде в болницата и я разтърсваше и и крещеше - нито пожела да я чуе , нито и каза една мила дума нищо. Изгори и къщата която строеше ,върна и даровете и пръстена- изостави я

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 19:07 от djoleva

# 18
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Музикален лист от "новогодишния купон":

1. Sertab Erener - Rengarenk

2.Candan ERCETIN - Zeytinyaglı Yiyemem Aman 

след това тази песен продължава с текст на гръцки (турския и гръцкия се различават по смисъл) в който се казава: Γιατί θες για πάντα να με χάσεις και πικρά, πολύ πικρά να κλάψεις - Защо бихте искали завинаги да ме изгубите и горчиво, много горчиво да плачете...

3. CANDAN ERÇETİN - İndim Havuz Başına Bir … Karşıma

Aç kollarını sar boynuma - разпери ръце и ме прегърни

4. Bir sarkisin sen

5. Sezen Aksu - İkinci Bahar

"любимата песен" на Мукадес и танца на Фатмагюл и Керим

6. Hüner Coşkuner - Yâr saçları lüle lüle

а това е песента, която пиянта Мукадес си припяваше в къщи  Laughing

От мен толкова. Приятен уикенд и не забравяйте, че на 26 (в неделя) Берен има рожден ден!  bouquet

# 19
  • Мнения: 258
Здравейте!

От няколко епизода започнах да следя филма и съм като залепнала за телевизора....заради Керим... Обожавам погледа му, отношението му, болката и щедростта му... Невероятен е! Дано Фатмагюл скоро се осъзнае...

# 20
  • Мнения: 14 830
Здравейте!

От няколко епизода започнах да следя филма и съм като залепнала за телевизора....заради Керим... Обожавам погледа му, отношението му, болката и щедростта му... Невероятен е! Дано Фатмагюл скоро се осъзнае...
Ааа нареди се на опашката че сме доста  обожателките

# 21
  • Мнения: 3 246
Здравейте на всички! Hug

АЗ взех че от снощи и оная вечер се позагледах във  вашия сериал и сега от средата взе че ми стана интересно Flutter И сега ме гложди какво се е случило между тия двамцата и какво ги мъчи Rolling EyesПогледнах-и резюме няма на сериала ,та ще бъде ли някой така добър с две думи да ми каже каква е историята между Фатмагюл и Керимчо Hug Hug.....знам за някакво изнасилване ,ама кво точно ?? :roll:newsm78

Благодарсности предварително!!!!  bouquet  bouquet

Здравей   bouquet
Накратко до сега: Фатма беше сгодена за Мустафа, но една вечер отивайки да го изпраща от брега (Мустафа е рибар) тя се натъква на 4-ма пияни и дрогирани младежи - Ердоан, Селим, Вурал и Керим. Първите трима са богаташи, а Керим е техен приятел от детинство, който си живее в селцето, беден е, работи като ковач. Четиримата се веселят след годежа на Селим и продължават купона на плажа. Виждат Фатма, започват да я закачат, гонят и впоследствие я изнасилват (Керим не я изнасилва, но не помни това, тъй като е бил пиян и за първи път смесва хапчета с алкохол). Всички разбират, че момичето е изнасилено, но не се знае от кого, тя е в шок и не говори. После в болницата Мустафа не я изслушва, за него тя е "опетнена" и той се отказва от нея, семейството му също. После снахата на Фатма се споразумява с адвоката на богаташите и за пари прикриват случката. Пуска се слух, че Фатма е изневерявала на годеника си с Керим. Мустафа вярва на слуха и се готви за отмъщение. Богаташите убеждават Керим да се ожени за момичето. После семейството на Фатма заминава за Истанбул + Керим. Впоследствие идва и кака му (жената, която го е изгледала - знахарката), защото в селото вече всички са срещу нея - някои осъждат Керим като "прелюбодеец", други си мислят, че той е изнасилвача. Мерием (знахарката) е принудена да замине. Керим постепенно се влюбва във Фатма, но е решил е да замине за чужбина (пише й писмо, в което излива душата си). После се отказва. Казва всичко на Мерием и Фатма чува, че той е влюбен в нея.

Ами това е накратко. Съветвам те, ако имаш време да изгледаш сериите до сега, защото има още доста неща, много детайли, които са важни за бъдещото развитие на действията. Първите серии са много важни.

# 22
  • на морето
  • Мнения: 103
На фона на Новогодишните празници , сценаристите за пореден път наблегнаха на фалша и лицемерното благоприличие у богатата фамилия . Защото това даже не е семейство - всеки , притаен, се стреми да пази гърба си от неочакваните  удари на другите ; но и да подбере удачния момент за нанасяне на удър от своя страна . Привидно празничната асмосфера , тегнеше от скрити интриги, коси погледи , подметнати двуяки забележки . Тъжен , студен , безличен празник .
Пълният противовес - неудържимата , първосигнална празнична еуфория на Мукадес . Естественото и свободно усещане за веселба на цялата компания в заведението - познати и непознати , свои и чужди . Изключвам , че на фона на това празненство се разгърна една съмсем друга по същност драма .Това го прескачам.
Третото лице на празника беше самотния Вурал , заплатил за  присъствието на жива душа около себе си . За мене ,той,   е един олицетворението на неразбрания самотник -  Хамлет , Вертер , Онегин и Живаго .. - хронично интровертен тип ,  останал в страни от света , дори страхуващ се от него . Със семейство , в което се чувства неловко и приятели , само да не е сам ; за да не бъде " изоставен " прекратява даже може би единствената си връзка .  Може би , най -голямата му  близост е бил контакта  с Керим , защото вътрешната болка също може да сближава . Техните взаимоотношения имат по друг отенък ,по -различно усещане . Най -кратко ,май , неговото положение може да се опише като се перефразира онзи стар виц :  " .. ако до сега е бил на ръба на пропастта , то след вечерта на изнасилването направи решителна крачка напред " .... Неговото чувство за вина  отключва широко портите на една прогресираща депресия , от която няма спасение .Не, защото наистина няма , а защото никой, ама никой в обкръжението му няма да си направи труда да му подаде ръка и да му помогне адекватно .Защо ли ? Защото първо ще трябва да си отвори очите за собствените проблеми , да се изправи пред вътрешните си страхове  и да се пребори с тях .   

# 23
  • Мнения: 580
Таралежка, мерси за музикалното оформление и особено песента на Аксу Сезен. Много сладки бяха когато танцуваха. Керим имах чувството че се разтапя от удоволствие да държи Фатма в ръцете си, атя още не може да преодолее той да я докосва. За мен това беше емоционална бомба, не малук принос за което има и тази песен.

# 24
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
За темата   bouquet

И за песните по горе   bouquet

# 25
  • Мнения: 877
Хай - търся,търся и какво виждат очите ми Rolling Eyes - нова тема!
Е-е-е-е без някоя китка за кеф няма да ви се размине Joy Joy
Да сте живи и здрави и все така с добро настроение!



Внимавайте ей,хиени Joyс Керимча, че Фатмето след някоя и друга серия може и да ви проскубе перуките за него Joy JoyХубаво,лошо ама натам се кърти работата,май newsm78,че като го гледам какъв разтревожен "съпруг" е , трудно ще си остави момичето Naughty

# 26
  • Мнения: 877
Ах,тази Муки - пак ме качи на метлата afwitch afwitch afwitch afwitch afwitch afwitch afwitch
Какво е това самочувствие при нея и как само е убедена в правотата си - тя май се изживява като ангел хранител на Фатмето...и е толкова груба.Изобщо не чува какво й приказва Мериам.Тази Мукадес има сериозен проблем,който е бил някъде в миналото й. С нейното самочувствие и висока самооценка да се ожени за един човек като Рахми,да приеме да живее почти в беднотия и от сутрин до вечер да работи в мандрата - за това трябва да има сериозна причина,ама дали ще я научим newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 0
Много вълнуващ епизод. Flutter
 Най-после разбраха къде е Фатмагюл.Разчувствах се когато Рахми разговаряше с нея,той я обича много,тя е всичко за него и я подкрепя,макар и да не се противопоставя често на Мукадес,тъй като я познава каква е...
Асу е хитра,но доколкото съм гледала Фатмето ще разбере,че я лъже скоро.
Мукито не спира да дразни,но какво да се прави,ще я търпим. А Мерием е като майка на Фатмагюл толкова я обича и държи на нея,това много ми харесва.
Мелтем пак успяха да я излъжат,но ще разбере истината,така и трябва.

# 28
  • Мнения: 580
Хареса ми как Мирием  натисна Муки  на стол и и каза колко е груба, но нашата нахалница не пада по гръб. По разсъждения ми прилича на една съфорумка с ник DAMON-без извинения.
Асу-златно момиче, въпреки, че ако Мусти бе вдигнал телефона имах чувството, че те щеше да му каже, че Фатма е при нея.

# 29
  • Мнения: 580
Къде сте бе момичета, защо не пишете.

Общи условия

Активация на акаунт