Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 925
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3
Привет!

Тъкмо се върнах от преглед. Дребен в 1820 грама, продължава по всички мерки да върви 10 дни по-голям, а главата му даже отговаря на края на 34 седмица, което пък ми се стори ужасно много! Лекарката твърди, че всичко си му е перфектно, ама тази голяма глава сега пък откъде? На всичкото отгоре, както от 10 седмици е с главата надолу, сега се е обърнал седалищно  и явно затова ме боли толкова реброто, защото го подпира с голямата главица. Направихме и видео и снимки, обаче нещо не ми се отдава качването тук..

Оказа се, че хич не мога да лежа по гръб, точно след 40 секунди направо ми причернява, защото дребен притиска тази основната вена, която кръвоснабдява всичко нагоре и съответно като спре притока на кръв, виждам звездички. Та половината преглед мина на една страна. Каза, че положението на бебето нямало значение, ако ще е секцио, но това с вената било кофти, защото има шанс да ми прилошее много по време на секциото.

Това, според вас,  дали значи, че ще се появи по-рано от заплануваната дата за секцио? Терминът ми е 15, а мислим операцията да е между 1 и 5...

# 556
  • Мнения: 0
Добър ден майчета!На мен ми отмениха консултацията днес,ще е другата седмица направо когато дойде време за болничен.Незнам дали е нормално ама аз вместо да се изморявам кипя от енергия по цял ден,последните две седмици направо хвъркам.Даже ми изчезнаха киселините и подуването на краката и ръцете сутрин.Странна работа newsm78

# 557
  • Мнения: 4


На мен ми се иска някой да ми беше казал преди да родя, че не си заобичваш детето още със самото раждане. Беше ми много странно да си пречупя езика и да си кажа, че съм мама. Знаех, че трябва да се грижа за беззащитното създание, което съм родила, знаех, че е най-хубавото гардже, но някак любов по начина, който бях изпитвала до този момент не изпитах веднага. След 20-30 дни вече любовта беше силна и неразрушима. Първите дни се чувствах толкова виновна, че не я обичам силно, че изпаднах в много сериозна депресия. две седмици само ревях и не исках да излизам от вкъщи. Мъжът ми се беше видял в чудо.

Разбира се така се чувствах аз и не е задължително при всички да е така. Просто да сте подготвени, че може да не заобичате веднага бебето много силно.
Лек ден момичета!  bouquet

И аз съм чувала,че при всички е различно,аз лично се почувствах майка и го заобичах толкова силно,колкото го обичам и в момента,когато беше на 1 ден Laughing
Anjella моят син в 30г.с беше 1800,роди се 10 дена след термина-3830гр.,така че според мен те бебетата си знаят кога да излязат,но размера не е предпоставка за по-ранно раждане Peace
За мен ехографската възраст е най-неточна особено в третия триместър,когато могат да се получат големи разминавания.Не малко са случаите,когато се очаква много голямо бебе,а се ражда около 3кг,както и обратният вариант,очаква се много малко бебе,а пак е около 3кг.Това за местенето на термина според мен е голяма глупост,просто има по-големи и по-малки бебчета,не може всички да се родят с еднакво тегло.
pisana yana много хубаво име сте избрали Hug

# 558
  • Мнения: 0
Скъпи МАЙчета,
намерих нещо полезно, може някои от вас да са запознати вече, но аз сега разбрах и мисля да се възползвам - можем да се регистрираме в НОИ/лично/ и да получим ПИК, с който он-лайн да проверяваме инфо за болничните, изплащане, размер и т.н.

Допълнителна информация-отивате в НОИ на Стамболийски - стая 106(коридора вдясно от входа).Отвън има оставени едни формуляри, които си попълвате, като влезете в стаята веднага ги обработват и ви дават кода срещу подпис- става активен след 24 часа. Отне ми не повече от 10 минути и вече си проверявам всичко тук - http://www.noi.bg/eservicesbg/reports/reportsegn

Оооо, щях да пропусна - в петък бях на ЖК -  малчо вече е 2100гр.!!! а размерите на главата му са с 1 месец напред.Доки каза, че ако върви така ще стане над 4кг., ама ще видим, ще го наблюдаваме. А от следващия път започваме да записваме тоновете.
Сега видях новите коментари, докато съм писала.Не съм само аз в тази ситуация, значи. И аз си мисля, че е важно че бебчо е добре, пък за размерите ще видим. Доки каза, че ако в края на 9я се очаква да е 4кг. , а той се роди примерно 4 седмици по-рано и е 3кг., това че е 3кг. не означава че е развито така, както би било в края на 9я месец ако тогава се роди 3кг., т.е. не са важни килорамите, а кога ще се роди.Разбира се, по-голямо бебе, по-добре, но всичко е относително. пфу, малко объркано май стана

Срещата в събота беше чудесна - много се радвам, че ви видях.Надявам се скоро пак да се съберем. Hug

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 16:07 от atanasova_bobi

# 559
  • Мнения: 78
Здравейте,момичета.Отдавна не съм писала,но днес доста се притесних и ще съм ви благодарна ако някой сподели мнение по въпроса....
Отидох на лекар със съмнение за изтичане на води(слава Богу фалшиво),но от разговора с лекарката се стигна до там,че не съм изследвана за токсоплазмоза  ooooh! ,а имам котка.Утре съм на изследвания,но четох доста и видях,че е наистина сериозно,а се притеснявам и че вече съм доста напреднала с бременността.Ще съм благодарна ако някой с домашни животни сподели правил ли е изследването,а и ще продължат ли да живеят след това с бебо.....   bouquet

# 560
  • Перник
  • Мнения: 73
Здравейте мамчета,
По отношение на килограмите на бебо наистина не са толкова важни-важно е бебо да дочака поне 36-37г.с. Една позната акушерка ми обясняваше как обича бебетата да са около 2600-3000гр. защото излизали лесно и не се мъчели нито то нито мама. От предишния ми опит с дъщеря ми знам, че е важно да са здрави, а и по малки да са те си наваксват много бързо. Първият месец ми наддаде 1300гр.
По отношение на гърдите при първата бременност ми бяха казали при баня да търкам зърната с по груба гъба-така и правих и не съм имала никакъв проблм с израняване. Незнам дали това ми е помогнало или си е до гърди, но и сега така правя.
По отношение на кърмата и аз съм спазвала диети- избягвала съм мъхести плодове и бобови храни, а за увеличаване на кърмата незнам дали съм си въобразявала, но имам спомен че като ядех месо имах повече.
И аз на моменти се притеснявам как ще се справям с отглеждането на две деца, но все някакси ще трябва да се справя.
Хубава вечер!

# 561
  • Мнения: 146
dalia1986 за токсоплазмоза съм изследвана два пъти,не съм боледувала,преди бременноста ,което е по лошо понеже нямам антитела и сега не смея да доближа до котки,понеже ако се заразиш по време на бременност е много опасно.Свекървата  се прибра скоро от Испания и донесе котка,но я накарах да я  махне,моето мнение а и е доказано че котките предизвикват много алергии в малките деца,те още няма да имат изградена имунна система и може да стане страшно.
Моя приятелка вече 3-ти месец лекуват някакви гъбички по главата на две годишната и дъщеря,причинени от котка.Милото дете на главата има огромно петно без коса.
Утре съм на ЖК и ще докладвам  Hug

# 562
  • Мнения: 925
...
това за мл. продукти преди раждане не съм чувала нищо, може ЛЛ може да поясни!
...

Здравей, pisana yana!

Чудесно е, че ти и много други момичета в темата се готвите за кърменето на децата си!  Hug
Всъщност, няма строги и стриктни препоръки за хранене на бременната и кърмачката. Всичко, което е питателно и с добра хранителна стойност, без вредности и в умерени количества, е добро.
В този ред на мисли, няма силно препоръчвани или непрепоръчвани храни, които да е доказано, че имат влияние върху коликите на бебето, върху добрата лактация или каквото и да било, свързано с кърменето. Все още преобладава мнението, че бременната трябва да се храни за двама, а кърмачката трябва много да внимава какво консумира, за да предпази бебето от колики. Това не е съвсем така, както казах - важно е да се храните целесъобразно и рационално, както сега, така и след раждането на бебетата си. Бебетата се запознават с вкуса на храната ви още от утробата, може да сте чували, че те пийват по малко от околоплодните води, а водите имат деликатния вкус на това, което консумирате вие. Така че колкото по-разнообразно и рационално се храните сега, това ще бъде не само полезно за вас, но и за бебетата ви, които ще имат представа за храните, които обичате и консумирате сега и евентуално ще свикнат по-лесно с тях и ще ги предпочитат, когато започнете захранването Simple Smile

Възможно е прекомерната употреба на млечни да предизвика проблеми при някои бебета, но това може да се случи едва след раждането им, когато сложната и трудна за разграждане молекула на белтъка на кравето мляко преминава от вашата храна в кърмата ви. Но това отново е строго индивидуално и има майки, чиито бебета не реагират дори когато майката пие по литър прясно мляко на ден, както и бебета, които реагират остро на едно парченце сирене в храната на майката.

Считам, че може да ви бъде интересен един уебинар за храненето на бременната и кърмачката, който Ла Лече Лига проведе наскоро и сега може да се гледа на запис: "Хранене на кърмачката. Захранване на бебето"

А тук са останалите ни уебинари. Ако са ви интересни, можете да ги гледате безплатно и в удобно за вас време.

Ще се радваме да отговорим, ако има и други въпроси, например за подготовка на гърдите през бременността или каквото и да е. Молим само да бъде адресирано пряко към нас (ЛЛЛ, Ла Лече Лига, Евридик@ или Бумеранг), с червени и уголемени букви, за по-лесно забелязване.

Успех желая на всички ви!   bouquet

# 563
  • София
  • Мнения: 174
Добър ден мой сладинки пролетки, днес нямах много време и не успях да пиша нито да чета,но влизам да ви поздравя и после като ви изчета ще се включа ако има с какво де ( то винаги има)

За сега целувки и после ще се включа

# 564
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

Доколкото знам не е необходима предварителна подготовка на гърдите за кърмене. Макар, че много обичам да се къпя със силно жулещи гъбки  Crazy Природата си знае работата. Израняването на гърдите е свързано с неправилното поставяне на детете върху гърдата. Това е, което аз съм чела по въпроса. Може някой от консултантите по кърмене да се включи със съвет. Диетата при кърмене е доста по- стриктна от тази по време на бременност. Една диетоложка ми беше казала че бебетата не развиват алергии към храни, които сме  консумирали по време на бременността. Не знам колко е достоверна тази информация, но аз все пак се старая да се храня разнообразно.

atanasova_bobi  много полезна информация за нои. Знаеш ли дали можем да получим ПИК и в офисите на НОИ по местоживеене?

Целувки на всички!



# 565
  • Мнения: 31
dalia1986 аз също ще съм с животно и бебе,не мисля да ''изхвърля'' домашният си любимец заради бремеността или бебето( дано и не се наложи).

Не съм си правила никакви изследвания,но може би и защото съм с куче..та бях писала преди това което знам,ако майката преди самата бременност е гледала и живяла с животно,то тя самата има изградени антитела,които се предават на бебето.За жалост има и такива моменти за коткоманите,в които наистина се проявява алергия въпреки всичко.

Не слушай и не се влияй толкова много от хорското мнение относно животинчето и бебето..ако ти не чувстваш нужно да се разделиш с него недей.

Свекърва ми е акушер-гинеколог,живее с 8 котки...аз живея с едно огромно куче...самата тя никога не ме е съветвала да махна кучето,напротив обратното.

Стискам палци бъдещето съжителсво с котарака да не е проблем.

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 17:48 от little_didi4

# 566
  • Мнения: 1 313
Евридика, благодаря за линка към семинара. Задължително ще го гледам когато ми остане време!

Имам едно въпросче Simple Smile Запознати ли сте колко е нормално да струва сребърна лъжичка за бебе? Попаднах на много различни цени в интернет - между 50 и 200 лв.

От много време се каня, но днес вече си поръчах няколко книжки за отглеждане на бебето. Не знам вие как сте, но на мен вече не ми се работи Embarassed Имам още 3 седмици до болничния, който е 45 дни преди термин. Мислех да си работя и след това, но май ще се опитам да намаля работата от по-рано. Не, че не мога да работя, но ми се занимава с други неща.

За прането на бебешки дрешки исках да питам, въпреки че вие го коментирахте преди дни, но аз пропуснах да се включа. Мисля да взема един по-екологичен (вероятно от angel baby), но искам да имам и нещо, в което съм по-сигурна, че ще изпира петна, дори и да е по-агресивно като препарат. Гледах в супермаркета Persil sensitive, но на опаковката не пише, че е подходящ за бебета. Подходящ ли е според вас? Виждам, че го  рекламират в списанията за бременни.

# 567
  • Мнения: 78
blagovesna,little_didi4 благодаря за отговорите.Утре съм на изследвания и се надявам всичко да е наред,но много се притесних за бебето.Ще пиша след като излязат резултатите,а и в четвъртък съм пак на преглед......Лека вечер на всички

# 568
  • Мнения: 0
atanasova_bobi  много полезна информация за нои. Знаеш ли дали можем да получим ПИК и в офисите на НОИ по местоживеене?
Радвам се, че съм била полезна. Можеш да го заявиш в най-близкото поделение на НОИ, виж повече тук : http://www.noi.bg/eservicesbg/reports/42-pik, а това е самото заявление : http://www.noi.bg/forusers/forms/118-examples/712-obrp11 , но бланките ги има и на място, ако забравиш (като мен  Heart Eyes) да си я вземеш вече попълнена  Joy
Пише, че се получава в 3 дневен срок, но аз си го взех директно - явно спрямо натоварването.

dalia без да съм специалист, това което съм чела е че са опасни изпражненията на котката, при контакт, затова се препоръчва бременните да не извършват почистването на котешката тоалетна. При родителите на мъжа ми има котка и като им ходим на гости те изпадат в истерия и побъркват животното, особено ако се приближи до мен или нещо мое, но според мен е излишно, аз поне съм се чувствала спокойно / дано няма повод за притеснение/.Стискаме палци и чакаме да споделиш, че всичко е наред с теб и бебчо.

# 569
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета.
Да ви се похваля – преди малко се върнах от преглед при докторката, при която ще раждам. Малкият е 2002 гр. – отговаря си на гестационните седмици до ден!!!  Shocked Опънал се е надолу с главата, но като цяло е доста високо разположен – малко ми подпира на диафрагмата и ме рита в черния дроб, ама нищо - поне ще знам че са му силни крачетата (освен че са дълги) Tired Добрата новина е, че не ми е зле като лежа по гръб, изследванията са ми супер, а и притесненията ми от записа на тоновете са излишни – д-рката каза, че са много добре, просто много се е въртял. Обясни ми малко и за организацията около раждането и така се успокоих – направо ми идва да литна  balloon Каза също, че ще се виждаме последния месец всяка седмица и ще ме запознае с анестезиолога, с който работи, за да нямам никакви притеснения, ако се наложи обезболяване. Казвам ви – така се успокоих, че просто ...  newsm44
Maiski_topcho, питах за тоновете и тя ми каза, че според нея аз сега тепърва би трябвало да започна да ги правя (т.е. доста рано съм започнала да ги следя – терминът ми е 5 май), а след като от ЖК ми дадат обменна карта за раждане вече ще ги правя при нея в болницата, в която ще раждам. Така, че ... явно всичко е наред при теб от гледна точка на ЖК (доколкото видях ти си в края на май), а моят гинеколог от ЖК се презастрахова нещо.
Atanasova_bobi, мерси за информацията за НОИ – мисля да ходя в сряда, така че – уцели в десятката просто!!! Peace
Арлина ,и аз се чудя за Персил сензитив. Запомнила съм, че помичетата говореха, че Сано Максима бил ОК за бебета, но ... аз и сега пера с Персил сензитив – просто ми харесва как пере и как мирише и ако мога да продължа с него ще съм много доволна.
Хора, какво става с Дрина – не е писала отдавна. Видяхте ли се в събота с нея? Надявам се просто да е твърде заета и да няма време да пише.
Поздрави от мен и дано все хубави новини да пишем тук (както в последно време). Hug

Общи условия

Активация на акаунт