Триколка или колело без педали

  • 6 445
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Благодаря много за всички отговори. Реших да вземем колело без педали, но сега се чудя какво точно. В интернет намирам само на Puky и Kettler (освен дървените- нещо не ми харесват). Ако това е избора мисля да се спра на Puky. Но все пак няма ли някакви други марки?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 259
Hudora също.
Нашето е Ratz Fratz. Ето това.

# 17
  • Мнения: 2 376
В никакъв случай триколка без дръжка за бутане. Ние купихме такава ABC, но останхме силно разочаровани, въпреки приятната цена от 115 лв. Детето по никакъв начин не може да задвижи педалите, няма как да го буташ, освен, ако не лазиш по улицата.
По времето, когато купихме триколката, не бях обърнала внимание на колелетата без педали, вероятно щях да се спра на тях, защото целта ни беше да се научи да кара.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Колелото без педали на синът ми е Дино, но линка със снимката на колелото от фейсбук на Дино, нещо не се получава.
Има го от 1г. и до сега не сме имали проблеми с него. Ползва го активно.

Другата марка, за която се сещам е Micro

http://www.---spamche---/view/G-bike+-20.html

На тази марка имаме скутера и до сега забележки нямам.

Сега пък сайта на Micro го разпознава като спам - ще го изпиша на кирилица : тротинетки.ком. Виж раздел G-bike

# 19
  • София
  • Мнения: 6 259
Да, наскоро забелязах, че Дино са пуснали колелета без педали, 10 инчово, мисля, че в димибайк ги гледах.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Колелото на дъщеря ми е на Пуки - нямам абсолютно никакви забележки към него. Купихме го преди една година и е просто перфектно. Има и на други марки, за тях нищо не мога да кажа, но искам да ти препоръчам да избереш колело със спирачки. Наистина е важно, понякога по наклон децата могат да развият висока скорост и спирането само с крачета е опасно! Нашето колело има и степенка, дъщеря ми понякога си качва крачетата на нея и мисля, че също е удобно.

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте,синът ми имаше такова колело без педали и съм страшно доволна.Сега купихме за приятелско дете за подарък и е супер щастливо с това колело.
В България още не са толкова разпространени и затова и са доста скъпи.След голямото ми ровене и търсене в интернет намерих един модел за 85 лв и е супер колелото,с нищо не се различава от по-скъпите.С доставката излезна 92 лв.

http://wonderkids.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BA … ning-balance-bike

# 22
  • Мнения: 14
Някой може ли да ми каже къде в София мога да видя Пуки-тата на живо?

# 23
  • Мнения: 9 483
Пуки Peace
Имаме 2-ма сина; на големия навремето взехме тротинетка, триколка, колело с помощни колела..сега не можем още да го научим да кара колело (на 6г е)
Ситния  мом. е на 2г и 4меа-кара пуки-то без кахър-засилва се, вдига крака и пази перфектно равновесие; определено ще кара колело без помощни гуми преди батко си Mr. Green

Джуф -нашето е кетлер от Спорт Депо.

# 24
  • Мнения: 75
Някой може ли да ми каже къде в София мога да видя Пуки-тата на живо?


телефон: 0884176920
e-mail: info@misto-bg.com
Skype: misto-bg
icq: 23394467
Google Talk: mistobg
 
Офис:
гр. София, ул. "Варна" 3
Димитър Стойчев, управител

Обадете се по телефона и ще Ви насочат  Wink 

# 25
  • Мнения: 166
За дете над година и 6-7 месеца определено колело без педали. Моята голямата кара такова и на 3 години подкара колелото с педали без предпазни колела без никакви  проблеми.
Иначе препоръчвам на Kettler. По-разумна им е цената от puky и а също с много добри показатели на тестовете. От тази страница е 15 евро доставката, но ако сте нов клиент има талони за 10 евро отстъпка.
Пуки също са много хубави, две мнения по въпроса няма.
Дървено колело не бих купила, защото на тестовете писаха, че много голяма опасност да си притиснат пръстите на кормилото.

# 26
  • Мнения: 9 483
За дете над година и 6-7 месеца определено колело без педали.

Thinking Малко рано ми се струва да подкара подобно колело...нашия се сдоби на 2г и едва му стигаха пръстите на краката до пода..а и не съм виждала за възраст под 2г Rolling Eyes
Сега е на 2г и 4мес-кара го безупречно Mr. Green

# 27
  • Мнения: 166
За дете над година и 6-7 месеца определено колело без педали.

Thinking Малко рано ми се струва да подкара подобно колело...нашия се сдоби на 2г и едва му стигаха пръстите на краката до пода..а и не съм виждала за възраст под 2г Rolling Eyes
Сега е на 2г и 4мес-кара го безупречно Mr. Green


Моята на толкова го подкара. За една седмица се научи. Кетлер е с 10 цолови гуми и е за деца над 75 см (дали не беше 80 см newsm78). Като го купувахме само това пасваше на ръста и. Пуки има едно с още по-малки гуми, но според мен няма смисъл да се купува такова, защото много малко време ще се кара

# 28
  • Мнения: 75
 Я не знаех, че и за колелета има публикувани тестове за безопасност Simple Smile
Аз лично съм фен на Puky Simple Smile Красота и качество в едно, създадени с внимание към всеки детайл.
Kettler не успяха да ме грабнат като дизайн, даже стърчащата тръба под седалката силно ме трвожи  Peace

Голямо предимство на Пуки (според мен ) е поставката за краката, използването й поне според мен помага за по- добро ( по- истинско ) пазене на баланс, защото стъпвайки на нея детето е в поза максимално близка до тази при велосипед с педали. Така то тренира не само баланс, но рефлекси при спиране с ръчни спирачки без да си помага с крака. Умение което също ще му бъде нужно при прехода към педалите.  

https://www.facebook.com/photo.php?v=445767242104067&set=vb. … ype=2&theater


п. п. В зависимост от ръста на детето най- малкият модел на Пуки ( с гуми 10 цола ) може да се кара и от 4 годишни деца

и нещо съвсем по темата триколка с/у колело без педали
https://www.facebook.com/video/video.php?v=232742503406543

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 21:40 от grubby

# 29
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние купихме за сина ми малко Пуки без педали с 10'' гуми. В цвят киви - Heart Eyes Мнооого е сладко. Мислех, че може и да успее да кара голямото Пуки на кака си с 12" гуми, но няма да стане поне това лято. Пък и тя не смята да се отказва от него май, много обича да го кара и може и да не успеем да минем на колело с педали това лято. Много добре се справя дребчо с малкото колело, скоро няма да можем да го настигнем. Единствено ми е чудно защо няма стойка.  Thinking Притеснявам се, че когато го оставяме легнало на земята и може да се надраска.  Но и малкото колело на Кетлер няма, така че изглежда 10" по принцип без стойки ги правят по някаква причина.

Аз оглеждах и Кетлера с 10" гуми. Но наистина предимство на Пуки си е стойката за крачета и по-добрия дизайн.

Общи условия

Активация на акаунт