Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 81

  • 56 304
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 529
ООФФФФ! НЕ МОГА ДА СИ ПУСНА 63 .. Weary НЕ МИ СЕ ОТВАРЯ ! ДАЙТЕ НЯКАКЪВ ДРУГ ЛИНК, МОЛЯЯЯ newsm45

# 616
  • Мнения: 0
nianta, мен това много ме човърка и няма да го скрия в спойлер. От началото на филма до сега имаме една невинна Фатмагюл, която е виновна изначално може би защото е просто жена. До тук тя няма един свободен избор. Всичко и се случва защото някой друг го е поискал. И сега, година и половина след "случката" бившия годеник се сеща, че трябва да отмъсти и да си върне годеницата. И как? Ами като я отвлече. Има може би 16 епизода до края, но едва ли ще оставят това момиче на мира. Дори и да се избави от Мустафа, ще се захванат с нея Яшаранови. Дори любовта между Фатмагюл и Керим някак ми нагарча. Тук също тя нямаше избор.

# 617
  • Мнения: 4 604
[Следващите ми размисли и страсти имат политически оттенък, и задават въпроси, които нямат еднозначен отговор и може да не сте в настроение за такъв разговор, затова текста е скрит!

Nianta, може ли да ме насочиш къде да потърся тази информация относно обичайното право? Мерси.

# 618
  • Мнения: 9 796
Цялата треперя- не мога да се успокоя от фрагмана ooooh!

Ей го и Селимчо Mr. Green

# 619
  • Мнения: 4 604
хахаха, хубавата физиономия на Селим ще иде на кино  Grinning

# 620
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Lilims  Hug . Направо се разлях от кеф. Този път плазмодия не е успял да пропълзи в някоя дупка. Време е да му разкрасят бебешкото личице.

Щастието ми ще е пълно, ако Керим леко  се извърти в дясно и перне и другото същество от мъжки пол с плешивата кратуна.

nianta, напълно споделям мислите ти. Особено, откакто гледам Облака. Той ме накара да си задам същите въпроси, без да мога да намеря отговори за някои от тях.

# 621
  • Мнения: 460
Лелее, Керим развява буйни коси.... Mr. Green не съм кръвожадна, но юмручното право този път ще ми достави удоволствие. Laughing

# 622
  • Мнения: 826
[Следващите ми размисли и страсти имат политически оттенък, и задават въпроси, които нямат еднозначен отговор и може да не сте в настроение за такъв разговор, затова текста е скрит!

Nianta, може ли да ме насочиш къде да потърся тази информация относно обичайното право? Мерси.

Скрит текст:
Цитат на: Slawena в Пет., 24 Февр. 2012, 14:24
Аз лично започнах да го гледам заради играта на Берен Саат,след събитията около изнасилването ми стана интересна социалната ангажираност на този сериал и как събития от такъв тип се отразяват в турската действителност.Начина по-който Фатма ще се справи със всичко и всички около себе си,къде е мястото на Керим в цялата история....и Мустафат хич не ми влизаше в сметката,а сега едва ли не гледам Каква е вината на Мустафа –все едно че него са изнасилили и после  търсил мястото си под Слънцето....Но може би това да защити честа си е част от порядките в начина му на живот и реакцията му е абсолютно логична....

И аз за това се замислих сега. Според обичайното право на турците, при една такава ситуация мъжът е длъжен да защити честта си като се разплати с виновниците. Тоест ако наистина Мустафа беше воден от това трябваше вече отдавна да са мъртви. Колкото до момичето той има право да прави каквото иска с нея (според обичайното право говоря, не според позитивното право).Може да я убие и ако това беше преди време щяха да му ръкопляскат и дори щеше да има упрек от страна на обществото защо не е защитил докрай честта си. Може въпреки всичко да се ожени за нея, но тогава ще трябва цял живот да търпи хорското мнение,че не е успял да я опази и съответно после не е защитил честта си. Къде е сега ще попитате момичето в цялата тази работа. Еми,няма я, в миналото не е ставало въпрос за нея въобще. Казвам всичко това защото в това обичайно право най-вероятно е възпитаван Мустафа (предвид това къде е роден и израснал). Но.. ако защитаваше честта си досега всички трябваше да са избити и той да е в затвора. Да, ама не. Тоест Мустафа си е просто нагло същество, което само се оправдава -  мислел това, мислел онова. А дали е справедливо тяхното отношение към жените изпаднали в такова положение - естествено,че не. Нехуманно е. Ама такива са порядките при тях. Ще дам един друг пример: който е гледал Езел знае - един от героите там беше заставен по силата на обичая да убие сестра си, защото е прегрешила с мъж. Имаше страшен натиск от семейството му,че той като по-голям брат трябва да измие срама от тях. После Тефо влезе в затовора и цял живот страда заради това. В заключение - честта за тях е всичко, но дали това оправдава Мустафа- не, той не само,че не уби виновниците,ами и взе пари от тях. Дълго се получи,дано ме разбрахте  Hug
   
Това беше само коментар, подробно инфо за Турското обичайно право нямам.

# 623
  • Мнения: 23 374
Изгледах преведената серия - пак ще кажа, че да се гледа с превод е несравнимо. Мислех да напиша някои неща, но втория фрагман за втори пореден път ме вади из равновесие / мислех си, че  съм човек на логическите  заключение/ но явно емоциите надделяват в случая.  
Това до което стигам като умозаключение вече и след втория фрагман - на базата на всичко случващо се дотук е следното / правя си собствено обобщение на факти и събития /
Първия казус - изнасилването. Действащите лица са ясни жертва/и / включвам и Мустафа / и насилници. Проследихме как случилото се фактическо събитие промени всички / сценаристките наблегнаха повече на  психичната промяна у всеки един /. Видяхме как истинската жертва "успя" да продължи напред във времето - както с чуждата помощ, така и със силата на собствената си воля и дух. Втората "жертва" продължи физически напред, но психически е на ниво още в миналото / все още "мозъка му" мисли и диктува действия свързани с това  минало /.  Но тук вече имаме болестно изкривяване на факти и събития - т.е. имаме психично болен, който има нужда от помощ и лечение.
Насилниците - промяната в единия от тях / притежаващ някаква ценностна система - морал, чувства, стил на поведение / - и всичко това поставено на преосмисляне след инцидента. Той също показа развитие в пътя си напред и последните му думи пред психоложката ме убеждават за пореден път, че той беше и ще си остане добър човек. Винаги си напомням една мисъл, която дълбоко ме е впечатлила във времето - "Човек струва много повече от всички грешки които е направил през живота си" още повече, когато грешката е осъзната като такава и със всички свои действия се стремиш да я поправиш.
Останалите - бедни души - без морал, безчувствени и низши в своето развитие.
Втория казус - случая с Йозге. Показаха поведението и начините за справяне при случаи на домашно насилие.
Третия казус - отвличането. Ето тука се преплитат и наслагват още факти и събития. Тука "жертвата" от първия казус вече се е превърнала в  "насилник" както в собственото си семейство, така и в обществото. Има и още по-драматично развитие - вече е "престъпник" - следящ жертвата си, заплашващ я с оръжие, упражняващ психически и физически тормоз и насилие. Това поведение е в резултат на психичната травма от миналото / както казват при психологическия профил на серийните убийци /.
Силно се надявам и така ще бъде естествено - сценаристките да ни покажат модела на поведение и методите за справяне в такава ситуация на жертвите на отвличане, както и тези на полицейския екип. Това което ще прави в случая Керим е тема за други размисли.
И накрая както биха казали многото икономистки в темата - сума сумарум = силна, изпълнена с емоции спиращи дъха серия. Но края - ще бъде оптимистичен. Аз вярвам и знам.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 40 нови отговора. Тук ме разбихте тотално - кой знае какво пропуснах до този момент, докато

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 15:02 от Марта_49

# 624
  • Мнения: 115
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Просто ужасен трейлър!
Единственото, което ме успокоява е, че ще видим прекрасната игра на Енгин, той е просто невероятен в такива сцени. Heart Eyes

# 625
  • Мнения: 1
Аз се посупокоих малко след снимката,където Керим отнася чейнето на Ердоан fight-тоя Ердоан спукаха му главата то не бе юмруци,то не бе лопати...да не иде пак при д-р Нил Grinning.
Спокойно момичета няма да има второ изнасилване,няма да го допуснат сценаристките,ще стане твърде много,особено след като Фатмагюл  вече се посъвзе и гледа да оправи живота и бъдещето си.А и аз съм на мнение,че ще и паднат всички задръжки и ще има не само прегръдки,но и целувки.
Хриси,виж си кълбото няма ли някоя целувка ???
Абе айде да има поне още едно изнасилване някой да натисне Мустафа ....   Mr. Green

# 626
  • Мнения: 826
Lilims - продължаваш да ме радваш! Майчице, колко е ядосан Керим! Олеква ми като гледам това!

# 627
  • Мнения: 9 796
И Решат е за кроше box  в 63 еп тотално надъха Мустафа срещу Фатмагюл,проми му мозъка с кадифени ръкавички #Crazy виж- женичката ти те обича- не проговори в полицията,а Фатмагюл веднага се обърна към прокурор- и нашият абдал хукна да се разправя Shocked Twisted Evil

# 628
  • Мнения: 0
Абе айде да има поне още едно изнасилване някой да натисне Мустафа ....   Mr. Green

Само да успеят да го вкарат в затвора. Там го чакат Али Железния, Хюсеин Жарта и Мюмюн Голямата паламарка.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 629
  • Мнения: 82
Мъча се да родя нещо смешничко, белким поне малко ви усмихна, но хич билям не ми се получава. Mr. GreenМай много подценихме рошавата гарга. newsm78 Дето винаги знае всичко, ами и тоз парцал, дето я упои??? #2gunfireНе си поплюва гнидата! Mr. Green От де го взе, галиба? newsm78 И за Ердоан се кося! Той си беше най-чок виновен, а досега само дето отнесе 2 лопати от Рахми. Няма справедливост на тоя свят, Боже...И около Фатма обръчът се затяга. За кой ли път чуваме, че заради нея умряла Леман и т.н., и т.н../в новия епизод /......Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора. Сега видях "Керим в действие"! БРАВО! Това ни трябваше! Peace

Общи условия

Активация на акаунт