Близнаци в училищна възраст

  • 18 088
  • 164
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 803
ох, септември наближава и колко по наближава толкова повече ми се изправя косата  #Crazy

# 61
  • Мнения: 3 336
И на мен така, Дж Laughing Утре ще видим родителската среща как ще мине, ще е в една стая последно за всички първолаци. И решихме да заведем децата, Ники да си види учителката и да реши последно на място.

Дж, има ли някой немски сайт с хубави и по-евтини раници? Тук вървят между 60 и 150 лв бройката Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 7 803
то евтини има, ама лично не искам. искам да ергономична. децата са ми по-важни. една сносна раница е 180 евро  Rolling Eyes да не ти кажвам как се чустван като трябва 2 да купя  #2gunfire
ма кво да ги правя, няма как. едно 600 евро ми трябват за цялата история  Tired

# 63
  • София
  • Мнения: 1 845
Намаления няма ли? На Сани поръчах раница от mytoys, беше намалена на 35 евро, ергономична, на Херлиц.
Имайте предвид, че раниците тежат много, Сани почти не я е носила, носим я аз или баща й. А и беше целодневно обучение 1 и 2 клас и през седмицата раниците стоят в училище и на практика се оказа, че раницата е по-скоро за нас  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 7 803
ми за 35 евро няма нищо. то са едни стандарти тук и раници които го имат са скъпи. другите са без тестове и не искам от тях. важно ми е децата да са добре, да не получат някое изкривяване и така .
http://www.schulranzen-onlineshop.de/shopware.php/sViewport,cat/ … es=-1&sPage=1
аз лично обмислям този вариант на колелца
http://www.schulranzen-onlineshop.de/Trolley-Rucksaecke_cat_338.html

ето я раницата, която е най-добра според тестовете през 2011
http://www.schulranzen-onlineshop.de/Scout-Exklusiv-Easy-II-Schu … il_13269_165.html

а херлитз не са тествани. затова не бих взела техен модел. Scout Easy II е 950 грама, има всички тестове и стандарти. или такива ще взема или на колелца

Последна редакция: чт, 07 юни 2012, 09:39 от Херцогиня фон Дж-то

# 65
  • София
  • Мнения: 803
Здравейте на всички стари познайници  Hug И мен от няколко дни ме затресе треската с информацията около училищата, мисля че вече направих окончателния си избор, макар и според много хора да е още рано, по-добре да съм наясно със себе си  Peace
Да споделя лични впечатления - в информацията за прием на първокласници открих предимство за близнаци само в 20 ОУ, ако някой има информация за друго такова училище да я сподели тук ще е ценна за всички ни Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 3 336
Здравейте момичета Hug

Питиа, радвам се да те видя тук Wink И аз като проучвах само в 20 ми направи впечатление че има предимство за близнаци. Навсякъде другаде предимство дават само по местожителство, месторабота или ако предучилищна са карали децата в същото училище.

Дж, на мен 60 лв ми се струват много, ти ме уби с тези линкове Laughing Явно моя вариант е евтин. Тези на Габол имат възможност да им се сложат колелца. Купуват се отделно - 20 лв май струват.

# 67
  • Мнения: 7 803
то и тук има за по 60 лева, ама както казах това ми важно. дрехи макови не купувам, но за това съм готова да ги дам

# 68
  • Мнения: 3 336
Разбирам те, но вчера на родителската казаха че не са видели родител да си остави детето само да си носи раницата. И аз мисля да им ги нося, че ще имат много учебници. Ще взема някакви раници в които учебниците им няма да стават на баница. Предпочитам да дам повече пари за дънки и хубави есенно-зимни обувки. Анцунг, тениски и гуменки също трябва да взема и да стоят там.

# 69
  • Мнения: 7 803
аз не смятам да им нося раниците. и аз моята си я носих сама, а и смятам само няколко месеца да ги водя аз. после сами

# 70
  • Мнения: 154
Привет,момичета!
Пете,дай повечко инфо ако вече сте се спряли на у-ще.Вие сте година преди нас. Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 803
Със сигурност ще кандидатстваме в 107-мо и 22-ро.
Аргументи : 107-мо математика и английски в перспектива много добро училище
22-ро наличие на басейн и възможност да тренират 3х 1,5ч. в седмицата по време на занималнята , след това минавам и си ги взимам  Peace и английски
математиката ще я компенсираме  с курсове в СМГ

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Здравейте и от мен. И моите момчета на есен са първокласници. След родителската среща миналата седмица поразгледах раници. Тези, които най- ми харесаха са по 105лв. На външен вид са като тези, които е показала Дж-то. Уж са с анатомични гърбове и не знам си какви екстри,  немски пише че са, не ми се вярва, ама дано. Дадоха ни и списъци с за тетрадки и учебни помагала. Допълнителните учебни тетрадки и сборници ще ги плащаме в началото на учебната година. Ще излязат около 160лв за двамата. Започвам от сега да купувам, че после ще ми дойде много наведнъж.

# 73
  • Мнения: 7 803
а къде гледа раниците? аз ще се прибирам в бг след няколко дни, та мога да погледна дали ме устройват.
иначе съм бясна. нямало място в занималнята и за нас няма място  #Cussing out как ще работя не го вълнува никой. и ми излезнаха с номера, щото питах що семейната майка е получила място, че първо гледали децата с двама работещи родители да получат място и ако останат места за самотните  #Crazy
издивях. сега писах писмо на кмета, ще пиша и до вестниците и няма да им се размине. децата са до 11:20 училище и почват в 8. е аз кво да работя за това време?  Sick

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        В Пловдив, в книжарница "Джулия", намира се на ул. Антим І-ви, пресечка е на главната улица.
       Иначе и моите едва ги записахме на занималня. В краен случай щяха да са на частна, ама хич не ми се дават 400-500лв на месец.

Общи условия

Активация на акаунт