Към мамите от Бургас

  • 2 797
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Ми на мене за дрешките ми каза една приятелка, която роди но 25.08. Но тя и бебето 10 дена бяха в болницата и най - вече спомена пелените. Аз за всеки случай ще взема а пък дали ще се наложи да ги дам незнам. ДА ИМА!!! Че като ги знам най - много да си искарам викането, че съм ги забравила.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Междо другото колко е сериозен проблема ,че се налага секцио?Защото лично на мен тя ми каза,че трябва да родя със секцио и ми предложи да си избера дата

Ами последно като ме гледаха и то не тя ами друг специалист във Варна /наложи се докато бях там и../ ми каза следното:
 - тесен таз Втора степен, което порових за да видя какво означава / от 7,5-9см. в диаметър/
 - седалищно положение на бебето и то не е чисто седалищно ами било и леко на чомпи
 - после по размера на главата и бедрото заключи че ме чака и едро бебе, /ми ко няма бащата хич не е малък Sad /
Казаха ми, че при тази комбинация нормалното раждане е недопустимо, защото риска да се роди мъртво бебе е голам.
А днес ще ходя при Лазарова да си каже и тя думата по въпроса, но хич няма и да и кажа за това становище преди прегледа, чак след това   Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Sesana
Междо другото колко е сериозен проблема ,че се налага секцио?Защото лично на мен тя ми каза,че трябва да родя със секцио и ми предложи да си избера дата

Ами последно като ме гледаха и то не тя ами друг специалист във Варна /наложи се докато бях там и../ ми каза следното:
 - тесен таз Втора степен, което порових за да видя какво означава / от 7,5-9см. в диаметър/
 - седалищно положение на бебето и то не е чисто седалищно ами било и леко на чомпи
 - после по размера на главата и бедрото заключи че ме чака и едро бебе, /ми ко няма бащата хич не е малък Sad /
Казаха ми, че при тази комбинация нормалното раждане е недопустимо, защото риска да се роди мъртво бебе е голам.
А днес ще ходя при Лазарова да си каже и тя думата по въпроса, но хич няма и да и кажа за това становище преди прегледа, чак след това   Twisted Evil

пиши после какво ти е казала?айде дано се разминеш със секциото,всичко да си е нормално!!! Grinning

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Дано към 17.00 ще знам. Ще ми се скъса душичката от притеснение до тогава ама ще видим. Утре ще кажа  Grinning

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Между другото кажи нищо за твоето детенце? Как се казва? Слуша ли? такива работи  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Sesana
Искам да те питам когато занесес бебешките дрешки, пелени, олио и така нататък, като те изписват връщат ли ти ги? И верно ли е, че им сменят памперсите по два пъти на ден само? Neutral Face


Бебето е при теб в стаята и го преобличат и къпят пред теб, като ти връщат мръсните дрешки(ако са мръсни). 1-2 дни е с пелени, после му обличат камизолка и ако искаш ританки върху памперса Grinning .
Памперсите се сменят 4 пъти на ден, но ако са сухи ги обличат пак. Къпането е 1-2 пъти на ден, според това как е топлата вода. Олиото си седи при теб в количката и го връщат всеки път. От клечки за уши няма нужда.

# 21
  • Мнения: 2 051
Цитат на: reni

Понеже тук във форума се дискутира темата за повиването искам да ви попитам да нося ли дрешки за бебо в родилния? Как стои въпроса с изписването? Този който те изражда присъства ли или просто има акушерка? Какво е прието при нас в захлюпения Бургас - кого таткото може да види бебето и мен? Искрено ме вълнува защото имаме годишнина от сватбата на 11.10. Grinning


Носи дрешки, бебето ще се радва да се движи повече!
Ако раждането е леко, акушерката върши цялата работа, лекарят само наблйдава, евентуално реже и шие. Споко, никой не ражда сам.
В захлюпения Бургас таткото не може да припари легално, само идва на свиждане (всеки ден). Но тайничко, особено в събота или неделя, когато пазят само санитарките  може да влезе да минутка в стаята. Ама едва ли ще ти е до това първите дни....

# 22
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Sesana
Миля за Лазарова. Какво ще кажете?


Много съвестен, сериозен лекар.

# 23
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Ема
За секцио съм чувала, че заплащането е от 700-1000лв.


Между 400 и 1000. Но само ако човек сам се натиска и видят, че е страхлив, склонен да плаща и сам си го проси. Ако се държиш нормално се отнасят с уважение.... Ако има мед. показания за секцио защо ти е да плащаш?
Аз не платих нито стотинка, нямах уговорка, раждах при лекар на смяна, макар че бременноста ми беше доста рискова. Не мога да се оплача, че не са ми обръщали внимание, напротив професионализмът си е налице, друг е проблемът с личностните качества(недостатъци), интригите, слуховете и пр. в които тъне болницата.

Настройте се положително, много е важно за да мине всичко добре!!!!

# 24
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Sesana
Между другото кажи нищо за твоето детенце? Как се казва? Слуша ли? такива работи  Grinning

Ами ,мила,аз писах за мен и фамилия във форума"кой какъв е?"-мисля бе темата,ако ти се рови ...Simple SmileГолемият ми се казва Георги-или Таз/галено от Тазманийски дявол/,а малкия Николай-галено "хормончето",че много подвижен и дребничък:-)стига съм те занимавала със себе си ,има по-важни неща закоито трябва да мислиш сега Grinning ти избра ли си именце на бебчето? Grinning

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Ще си кръстим бебето Инна.
А пък Лазарова и е развален екографа и чак другата седмица ще разбера. Cry  С моя късмет няма да се учудя ако другата седмица тя не е на работа  Rolling Eyes

# 26
Сега се сещам, че в списъка имаше памук и йод за пъпчето на бебока.

# 27
  • Мнения: 390
тук намерих списък с необходимите /май повече на мамата / за родилния дом неща, но все може да ви подсети нещо, за останалото и аз се надявам да ми подскаже акушерката

# 28
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Ема
Сега се сещам, че в списъка имаше памук и йод за пъпчето на бебока.


Пъпчетата сега ги мажат с други мазила. Не са ми искали нито йод, нито памук.

# 29
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Ема
Сега се сещам, че в списъка имаше памук и йод за пъпчето на бебока.

тук слагат на пъпчето "Пиоктанин"-онова лилавото мазило,дето много цапа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт