Ах,тази овулация!!!

  • 3 997
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
И аз да разкажа за моя опит. Преди първата бременност ходих на лекар и той ми каза, че имам късна овулация - към 19-тия ден (при цикъл между 28 и 36 дни). Забременях първия месец, в който направихме един единствен опит. Втората (за съжаление, неуспешна) ми отне около година с много тестове, които показваха, че овулацията ми е на 12-тия ден (при цикъл между 25 и 32 дни). Обаче в месеца, в който правихме опити на 7-мия ден, забременях. Сега се пробвам трети път и два пъти ходих на лекар. Единият месец показа овулация на 8-мия ден, а вторият – на 14-тия ден. Затова реших да престана да се тревожа и пресмятам овулацията, все ще стане.

# 16
  • Мнения: 800
Pollyz,
Пожелавам да се справите този път без тестове и скоро да се похвалиш, както и бременността да бъде успешна. Няма нищо толкова странно в това да имаш овулация на 12ти ден и да забременееш ако сте правили секс на 7ми ден. Преживяемостта на сперматозоидите в женската репродуктивна система може да е няколко денонощия. Така на практика, когато на 12ти ден се отдели яйцеклетката, вече има готови плувци, които я чакат във фалопиевите тръби и я оплождат. Затова и голяма част от двойките не се нуждаят от тестове и планирано бебеправене, за да се сдобият с детенце. Природата си има своите начини да ни подсигури поколение. За съжаление при много хора не става толкова лесно и там се налага допълнителна помощ.

# 17
  • Мнения: 52
Poli BK, благодаря ти за милото пожелание.

# 18
  • Мнения: 230

Pollyz Пожелавам ти и успех,и скоро да гушнеш своята рожба.
 Poli BK днес си взех тестове за ову...бяха мисля,че 4 или 5 + един за бременност,и струваха около 9лв.Искам да те питам сега кога да ги правя.Другият месец окоо 12-ти ще ми дойде цикъла сигурно....с този моя нередовен цикул как да процедирам,и на един по 1 тест ли как ?

# 19
  • Мнения: 3 242
..............

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 01:10 от Troy

# 20
  • Мнения: 230
Има друг вариант по принцип-ехограф Wink

# 21
  • Мнения: 3 242
........

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 01:10 от Troy

# 22
  • Мнения: 230
Зависи...ако се прави стимулация,не е нужно да се ходи от 10 до 30...а в точно определени дни.Ами то и тестовете не са много евтинички.Засега ще разчитам на тях....И незнам защо,но намирам лек присмех от страна на Troy.
Онзи ден беше публикувала нещо от сорта на "Ми ти с този ти цикъл.....".Аз съм благодарна,че ми ива цикъла,макар и с "Дуфастон".Незнам,може да не съм права,но хора,които се присмиват едва ли не,не ми помагат....

# 23
  • Мнения: 3 242
цитирам мнението ми тъй като гледам паметта ти изневерява и то доста!
Цитат
При цикъл от 28 дена до 40 ,няма календар който да може да ти изчисли плодовите дни  Момичетата по горе са ти го казали , почваш да мериш температура ,да правиш тестове за овулация и следиш цервикалната слуз!Отиди на лекар и потърси причината за нередовния си цикъл.
Сега очаквам да ми се извиниш! Колкото за присмеха е явно плод на въображението както се оказаха и моите думи ...

# 24
  • Мнения: 230
Тук исках съвет относно овулацията,а ти още с първият си постинг ми написа-отиди на лекар,за да намериш причина за нередовният си цикъл.Щом пия "Дуфастон" значи посещавам лекар,не съм толкова безмозъчна сама да си изписвам хормонални препарати.
Но както и да е,не ми се спори.Мерси все пак за съветите.Ще са ми от полза

# 25
  • Мнения: 230
Благодарна съм на всички момичета,включително и на теб Troy,че се включихте в темата,и ми дадохте съвети.Дано има по-малко момичета с такива проблеми.Това е ужасно НЕПРИЯТНО!!!! Weary

# 26
  • Мнения: 3 242
Хахахаха нападението е най добрата отбрана Simple Smile
И все пак ми дължиш извинения макар ,че и без тях хората виждат кой какво е написал и в чий телевизор е проблема.

# 27
  • Мнения: 230
Проблем в моя телевизор НЯМАМ!!!
Да,те хората виждат....Нека кажат хората,кой е прав и кой е крив.То много ясно,всеки е прав за себе си.Не дължа извинение на никого. smile3508

# 28
  • Мнения: 230
Не ми се спори с когото и да е.
Болна съм с температура и на антибиотик, и седнах просто да проверя някой дали е писал.
Ако някой има нещо да каже по темата-нека каже,ще съм благодарна!!!
Това е от мен засега. 55 newsm46

# 29
  • Мнения: 3 242
Съжалявам ,че не мога да си изтрия и първото мнение! Не желая да помагам на хора , които освен че са нагли , ами нямат и доблеста да се извинят...

Общи условия

Активация на акаунт