Можете ли да прощавате?

  • 8 729
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мога... с времето.

# 16
  • Мнения: 814
Лесно прощавам, но трудно забравям.

# 17
  • Мнения: 4 569
Не мога, трудно ми е да прощавам.

# 18
  • Мнения: 22 433
Зависи какво има за прощаване..
И доколко човека, поискал прошка наистина се е разкаял за това, което е извършил. Или просто иска да изчисти съвестта си...
Мога да простя...но не забравям.

# 19
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Днес е ден за прошка. Има от кого да искам, но как да поискам като аз самата не мога да простя?
Вие можете ли да прощавате и как се научихте? Продъжавате ли все едно нищо не се е случило? Как поглеждате човека и преглъщате горчилката и обидата?
И аз това се замислих днес. В общо линии, трябва да го играя лицемер и да искам прошка от човек, на когото самата аз не мога да простя. А това ме влудява. А ако не го направя, ще обидя много хора (освен въпросния човек). Но как да поискаш прошка от някого, когато самия ти не можеш да му простиш...
И така, не знам- и мен това ме тормози newsm78

# 20
  • Мнения: 8 534
Склонна съм да прощавам когато засегнатия човек съм аз, но ако наранения е мой близък който много обичам - в този случай не.

# 21
  • Мнения: 10 547
Добре де, а как прощавате, пък инак не забравяте?

# 22
  • Мнения: 22 433
Добре де, а как прощавате, пък инак не забравяте?

Прощавам за успокоение на въпросният човек, който е сгрешил. )
Но как да забравя какво е направил? Едва ли има човек, който да забравя в истинския смисъл на думата.

# 23
  • Мнения: 10 547
Аз и затова не вярвам в прошката.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Да, лесно прощавам и лесно забравям, чак понякога ме е яд на себе си. Но както и да го гледаш, прошката е по- лесният начин за справяне с негативните емоции, нищо че околните често спекулират с това.

# 25
  • Мнения: 720
Иска ми се да махна с ръка на някой случки и да започна на чисто, но не мога да го направя. Не съм дребнава, прощавам, но не всичко и на всеки.
И не става дума за някаква драма, просто системно натякване, пречкане, дуднене, мрънкане и опит за налагане  Crazy , което съм сигурна, че няма да престане, ако ще 100 прошки да си дадем.

# 26
  • Мнения: 1 296
Зависи кой е отсрещния човек. На някои хора прощавам, на други не мога.
И аз съм така.
И ако трябва да съм по-честна, не мога да простя единствено на един-единствен човек.
На всички останали рано или късно преставам да се сърдя, прощавам, снизходителна съм и така.

# 27
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Зависи от прегрешението и от този, който го е направил. Ако съм простила, съм го забравила. Така разбирам "прошката"

# 28
  • Мнения: 2 448
Добре де, а как прощавате, пък инак не забравяте?
То това не е прошка за мен. Аз като прощавам И забравям. Т.е. за мен то все едно никога не се е случило.

# 29
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Лесно прощавам,лесно и се извинявам.Това са ми най-хубавите черти.

Общи условия

Активация на акаунт