СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 88 088
  • 773
  •   1
Отговори
# 690
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз сега погледнах, за двете ясли, които кандидатстваме на едното място

31 деца с 8.2 точки ще се борят за 10 места

а в другата (ОДЗ) 8 деца с 8.2 точки, ще се борят за две места и се чудя кое е по-добре  newsm78 .

# 691
  • Мнения: 38
Много ви благодаря мамчета   bouquet
Да хакната ми е пощата,ако знаете как се оправя моля пишете ми

# 692
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много ви благодаря мамчета   bouquet
Да хакната ми е пощата,ако знаете как се оправя моля пишете ми


На контакти се вижда къде им е адреса сега и племенницата ми е ходила до там и се е оправила

Нетинфо е било тогава и е било някъде на на НДК, сега къде са няма представа - питай чичо Гугъл.

# 693
  • София
  • Мнения: 6 213
Аз сега погледнах, за двете ясли, които кандидатстваме на едното място

31 деца с 8.2 точки ще се борят за 10 места

а в другата (ОДЗ) 8 деца с 8.2 точки, ще се борят за две места и се чудя кое е по-добре  newsm78 .
При такава ситуация шансът в първата градина е по-голям - почти 1:3, а в ОДЗ-то - 1:4. Wink

# 694
  • Мнения: 539
Пак да питам - какви са последствията, ако детето е прието, а не бъде записано?

# 695
  • София
  • Мнения: 150
ОДЗ-то в Дървеница сигурно съвсем скоро ще се появи в системата - нямало акт 15, пълни глупости, някой май иска просто хората да се прецакат като си изхабят точките за първо желание  ooooh! ooooh!

Мина конкурса за обзавеждане, сега тече конкурс за директор (даже не съм сигурна дали и той не мина). Предполам, че след като назначат директорка, тя ще определи групите и ще се появи в системата. И най-вероятно ще има не повече от седмица две за реагиране, тъй като ще се появи тихомълком на някое временно класиране.
Благодаря на Ели Х за инфото за новото ОДЗ в Дървеница.
Специално към malina 07 - моля да не се квалифицират постовете на другите като "глупости" (признак за зле информираност и още нещо по-лошо). Разполагах с инфо и го споделих, което както Ели Х пише е съвсем вярно. Никого не съм искала да "прецаквам". Всеки си има глава на раменете и може да прецени как да постъпи с точките на детето си.

# 696
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Пак да питам - какви са последствията, ако детето е прието, а не бъде записано?

няма последствия

# 697
  • Мнения: 8
С Ели бяхме на среща с Ирина Савина, инициирана от нея, за да представи плана за строителство и ремонт на ДЗ и у-ща.
ОДЗто в Дървеница - още няма назначен директор. В момента тече процедура за избор на обзавеждане. Уж щели да го пускат през септември. Групите ще са 9. Савина не знаеше защо няма да участва в класирането. За три години били построили 41 ДЗ  Laughing, щяла да предостави иф. Били осигурявали 1500-2000 нови места на година. Твърди, че през 2012 г. ще построят 8 нови ДЗ, но явно иде реч за разширения:
60 ОДЗ Дружба - 2 нови гр.
171 Надежда - 2 гр.
16 ЦДГ Витоша - 3 гр.
Лозенец - 6 гр.
13 ОДЗ Дружба - 2 гр.
Красно село - 8 гр.
в Боянското у-ще - 2 гр.
Средец - 3 гр., но пак ще прехвърлят деца
18 ОДЗ - не съм записала колко гр.
19 ОДЗ - децата ще се връщат, но не съм записала кога, може Ели да е.


Имаше и др НПО. Понастъпихме я. Ако Ели има време и нерви да разкаже. Обеща съвместна среща с Чобанов, "Общинска собственост" за отдадените под наем сгради и представители на родителските кооперативи. Не пожела да каже чия персонално е отговорността да се строи в райони, в к няма недостиг, конкретно Долни Богоров.
1300 детски прощадки в ДЗ тр да се модернизират. Щяла да качи програмата в сайта на СО, но офиц са предложили на министерството да удължи срока по наредбата, т.е. до 2015 г. Попита защо твърдим, че те нищо не правят за решаване на проблема, отговорих че няма резултати! И тъй като тя се опита да каже че разбирала притеснението ни ...се наложи да уточня, че е било притеснение преди 3 г., а сега е възмущение.
От АР поставиха остро и проблема с у-щата.

Мама Сання и Ели, моля ви ако имате възможност да проверите в записките си, дали на срещата са споменали кога ще се връщат децата в ОДЗ 19? Важно ми е, за да избера ясла

Благодаря ви предварително Grinning

# 698
  • София
  • Мнения: 4 593
Пак да питам - какви са последствията, ако детето е прието, а не бъде записано?
Няма последствия т.е. точки няма да се отнемат или намаляват.
Само че, ако детето е със стандартните 8т., то шансовете за прием след 1-во класиране доста ще намалеят...

# 699
  • Мнения: 15
Здравейте, моето дете също кандидатства за първа група на детска градина, искам да попитам дали някой знае какъв е редът за обжалване на класирането.
Преди десетина дни системата ни махна точката от критерия, че посещаваме детска ясла и точките ни автоматично станаха 8, после ни върнаха 9 -те точки и отговориха, че е станала грешка /"проблемът е отстранен" ми писаха във формата за обратна връзка/. Питам се, ако тази грешка стане на 5 май и заради това не ни приемат, какво ще правим?

# 700
  • Мнения: 4 465
Мама Сання и Ели, моля ви ако имате възможност да проверите в записките си, дали на срещата са споменали кога ще се връщат децата в ОДЗ 19? Важно ми е, за да избера ясла

Благодаря ви предварително Grinning

Не беше подадена такава информация въпреки че питахме. Само казаха че ремонтът се довършва, но нищо повече.

Пуснете запитване в обратна връзка.

# 701
  • Мнения: 443
А какви са тези места в Боянското училище? Виждала съм сградата-за у-ще е чудесна,но за ДГ? Shocked

# 702
  • Мнения: 69
момичета,

много сте изписали и сигурно има отговорите  на моите въпроси, но ако има някой който може да помогне...
Как стоят нещата с приема  в ясли на САМООСИГУРЯВАЩИ родители?

и двамата при това и даже в момента с прекратена дейност

В системата съм писала адрес на месторабота този на местоживеене, защото няма такъв официално.

Имате ли някой опит в таъи ситуация?

благодаря предварително  bouquet

# 703
  • Мнения: 4 465
Да пусна запитване - ако някоя от вас желае да се включи в репортаж и да разкаже какво е чувството да чака на опашка и какви са притесненията по отношение на кандидатстването, моля да ми пише на ЛС, за да я свържа със съответния човек.

Става въпрос за някой, който е със "стаж" по опашките, т.е. не кандидатства за първи път. За съжаление моите деца са кандидат - първокласник и кандидат - гимназист и вече нямам лични контакти с хора, които чакат на опашка. Всички, които познавам са или като мен, или с много малки бебета, или сега кандидатстват за първи път.

# 704
  • София
  • Мнения: 73
Момичета ,днес ли ще заключат системата?

Общи условия

Активация на акаунт