Всекидневно миене на коса

  • 12 577
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Дано не ти се налага,но това е дематолог от военна болница и си мисля,че разбира повече от всички нас.Едно защото е учил по-специална медицина и второ защото има много опит.Пак казвам успех

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм много доволна от шампоана ДЮКРЕ ЕКСТРА ДУ ХИДРАТИРАЩ ШАМПОАН 300 мл.Страшно лек шампоан,а и косата става една мекичка и жива.

# 17
  • Мнения: 1 059
Ох, имало е в този подфорум тема от типа "за и против ежедневното миене на косата"-
спомням си, че се стигна до обиди и изпростяване и я заключиха. В тази тема просто
си споделяме от кои продукти сме доволни. Аз също си мия косата всеки ден от 15-годишна,
имам си коса, не съм оплешивяла, даже и сравнително дълга я нося и редовно я боядисвам.
Много по-вредно е за косата да ходиш с мазен скалп, от това да я миеш всеки ден.
 Аз непрекъснато сменям шампоаните, но най-добре се чувствам от бебешките на Корин де
фарм, Себамед и Хип.
 Тези дни се чудех и аз за един на Клоран, щом има доволни и аз ще го взема. Тези сапуни,
които ред девил ползва също ми звучат интересно.
 От балсамите много съм доволна от Орзен и всеки ден след миене слагам Серум за краищата
(от ДМ на Балеа). Много рядко я суша, преси и маши също не ползвам.

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 12:24 от Veniz

# 18
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Има толкова стилизиращи продукти, с които се поддържа косата в свеж и чист вид, поне два дена.

Би ли споделила кой са тези продукти?
Аз също съм от тези,които си мият косата всеки ден. косата ми е къса,мазна,с тънък косъм. Всички знаем,че косата се омазнява в корените...е моята коса е 'само корени' ,дълга е 3-4см, т.е цялата се омазнява.
Не ме интересува кой дерматолог какво е казал,не бих излязла от къщи с мазна коса,а тя е такава всяка сутрин.Завиждам на тези от вас,на който косата им позволява да я мият през ден,че и даже два.
Самата коса диктува кога да я миеш.
Повече от година се мъчих да я мия през ден,като втория ден задължително я връзвах(тогава беше дълга) и пак не постигнах да се омазнява по-малко.  Naughty

# 19
  • Мнения: 1 310
Има толкова стилизиращи продукти, с които се поддържа косата в свеж и чист вид, поне два дена.

Би ли споделила кой са тези продукти?

КоЙ са тези продукти? Crazy
Веднага казвам коИ продукти използвам, но първо - косата ми е дълга до средата на гърба, естествено къдрава и с дебел, лъскав косъм. Сама разбираш, че продуктите, които аз използвам не стават за теб. И все пак ето ги - пяна за къдрава коса на Taft, балсам за къдрава коса без отмиване на Орифлейм, вакса за коса, шампоан и балсам за къдрава коса на Biosilk.
Мийте си косите, която както прецени, но не ми изпадайте в крайности и да набеждавате за мърлячи, хората, които не си мият косата всеки ден. Peace

# 20
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Първо никъде не съм набеждавала никой за мърляч( ако си имала в предвид мен) ,даже съм писала,че завиждам на тези като теб,които могат да си позволят да си мият косата 2-3 пъти седмично.
И да,продуктите ,които ти ползваш изобщо не са подходящи за мен. Но изказването ти ме подведе,че си запозната с доста продукти,с които може да се поддържа чиста косата 2-3дни.
И трето,благодаря за курса по български език.

# 21
  • Мнения: 1 282
Пак се започва! ooooh! ooooh! ooooh!
Мия си косата всеки ден от 16 годишна. Косата ми е тънка, не много гъста и трябва да я мия всеки ден. Пробвах с разреждане на миенето, пробвах сухи шампоани, правих изследвания- просто ген.
Да, ще я мия всеки ден, защото не харесвам гледката на мръсна и мазна коса.

# 22
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189

Просто отговорих на нападките. Не мисля,че предишния ми пост беше нападателен или пък съм обидила някой с него. Но тона на Пипи дългото чорапче не ми хареса и бях длъжна да се защитя.  Peace 

# 23
  • Мнения: 1 282

Просто отговорих на нападките. Не мисля,че предишния ми пост беше нападателен или пък съм обидила някой с него. Но тона на Пипи дългото чорапче не ми хареса и бях длъжна да се защитя.  Peace 

Не е насочен към някого конкретно моя пост. Blush
Просто се учудвам, че всички теми свързани с този проблем преминават в кавги, спорове и обиди.

# 24
  • Мнения: 1 310
gerik 1980, не съм съгласна, че косата не трябва да се мие всеки ден!Все едно да не се къпем всеки ден, че да не се изпотяваме Crossing Arms Недопустимо е за един себеуважаващ се човек да ходи с мръсна коса, при условие, че има толкова видове козметика - и медицинска и натурална, и какви ли не начини. Дори да не ти е мазна косата, мисля че пак е нужно да се мие, така както и останалата част от тялото. Пък ако се омазнява, както моята например за няма и 24 часа е направо абсурд да ходя такава.
red_devil, и твърдо подкрепям твоето мнение. Но е установен факт, че доста хора не се къпят всеки ден, достатъчно е човек да се качи на градския транспорт. Моята коса е много фина  и освен, че се омазнява се и смачква и я мия всяка сутрин, а ако се наложи вечер пак.
"Не бива да си миеш косата всеки ден" е схващане от поколението на баба ми! АКО косата се поддържа с подходящите за нея продукти и стилизанти, ако регулярно се подстригва цъфтежа... и т.н. не би трябвало да има проблеми. До скоро ползвах Phyto шампоани дълго време, но привикнах и реших за няколко месеца да го сменя с > Шампоан за честа употреба ВИШИ  Минерал Софт http://www.dermahelp.bg/VICHY_Dercos_Mineral_Doux_200ml, много приятен, доволна съм.
*Л-и-я*, ето тези мнения имах предвид. Не се заяждам, но когато чета крайни изказвания не мога да не реагирам.  Peace
И не съм казала, че има продукти, които поддържат косата чиста, а че има продукти, които поддържат косата да изглежда в добра форма поне 2 - 3 дни. Надявам се намираш разлика. Peace

# 25
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ами ,или няма такива продукти за моята коса,или не съм ги намерила.  Sad
Разбрахме се.  Hug

# 26
  • Мнения: 159
Съвсем просто е. И не зная защо тези които не си мият косите всеки ден приемат нещата толкова лично. Има коси които НЕ ИЗИСКВАТ и даже НЕ ПОНАСЯТ толкова често миене. Има обаче такива за  които е НАЛОЖИТЕЛНО (като моята). Нищо не може да оправдае мръсотията. А мазната коса си е замърсена коса. Е в такива случаи има щадящи продукти с които спазването на хигиена не е проблем.
А на gerik 1980 ще кажа че и във ВМА съм ходила, просто защото  доста време бях служител на МО.. В 21 век да кажат подобно нещото си е странно. Винаги има хора които да кажат как няма да стане отколкото да предложат решение!
http://www.bul-news.com/bg//10-23
Най-общо продуктите трябва да са щадящи, без алкохол (изсушава) и по възможност без силикон (утежнява). В момента моя шампоан е
http://www.marvistore.com/index.php?main_page=product_info&c … products_id=22169
От това също съм мноооого доволна: http://www.marvistore.com/index.php?main_page=product_info&c … products_id=22179
Изобщо фен на марката!

# 27
  • Мнения: 12
Никога не бих си го причинила на гривата. Има толкова стилизиращи продукти, с които се поддържа косата в свеж и чист вид, поне два дена.

Никой не може да ме убеди ,че след като си сготвил едно ястие , бил си на дискотека или ако щете вятъра е вдигнал прах на улицата .... косата ти не мирише или не е мръсна и можеш да я замажеш със стилизанти,да не говорим за това че на скалпа също има потни жлези ! Stop и да близко е до акъла ,че тези хора предпочитат да се парфюмират пред това да се къпят ,нали пак се поддържат чисти и в свеж вид !

# 28
  • Мнения: 1 310
Никога не бих си го причинила на гривата. Има толкова стилизиращи продукти, с които се поддържа косата в свеж и чист вид, поне два дена.

Никой не може да ме убеди ,че след като си сготвил едно ястие , бил си на дискотека или ако щете вятъра е вдигнал прах на улицата .... косата ти не мирише или не е мръсна и можеш да я замажеш със стилизанти,да не говорим за това че на скалпа също има потни жлези ! Stop и да близко е до акъла ,че тези хора предпочитат да се парфюмират пред това да се къпят ,нали пак се поддържат чисти и в свеж вид !

ОК. Какъв ти е проблемът? Tired
Къпи си тънката и мазна косица всеки ден. Аз си парфюмирам и стилизирам буйната грива и съм сигурна, че ако застана до теб, аз ще впечатля с коса. Mr. Green
И кой тук говори за готвене и манджи, и улици и ветрове? Някои се движим с коли и работим в офиси.  Mr. Green
Авторката, извинявай, но много ме дразнят "разбирателките" с болни скалпове, които не приемат друго мнение, освен тяхното.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 797
Темата е за всекидневното миене на коса. Коментарите ти, Пипи, са неуместни и агресивни. Освен да се похвалиш с коса и да се заяждаш, има ли друга цел на присъствието ти в тази тема?

Общи условия

Активация на акаунт