Смяна на университет, проблем с диплома за средно образование

  • 11 868
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Логиката на това да се задържа дипломата за средно е, че държавата финансира следване само в един университет-не можеш да учиш в СУ и ТУ едновременно за една и съща образователна степен финансирано от държавата.
Не съм много сигурна в това твърдение... има ли ограничение в броя на специалностите изучавани едновременно....това е интересен казус  newsm78
Със сигурност в един университет можеш да учиш две специалности, но дали в два университета може да се учи едновременно трябва да се проучи  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 599
Ето от един форум. И закон са цитирали някакъв. Излиза, че нямат право, но е честа практика. Издават копие на дипломата с печат "вярно с оригинала", но дипломата не дават  Tired
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=36824

# 17
  • Мнения: 2 241
Нямат право да задържат дипломите.
Дори си спомням, че преди време Господари на ефира правиха репортаж по този въпрос.
От няколко години в Софийския не задържат дипломите.
В Нов български също искат само копие и оригинал единствено за справка!

# 18
  • Мнения: 6 307
Аз имах такъв случай. От СУ не искаха да ми върнат оригиналната диплома за средно образование, когато ми трябваше, без да могат да ми цитират закон, който им дава право да го правят. Писах писмо до Мин. на Образованието, което ми беше върнато с резолюция, че имам право да си взема дипломата от СУ и тогава вече ми я върнаха.

# 19
  • Мнения: 361
другият вариант, наистина, е да си извадиш дубликат на дипломата от училището. преди няколко години така вадих на сестра ми, която още се води студентка, но е в сащ и й трябваше превод на диплома за средно образование. имаше някакви такси за това, доколкото си спомням, но не бяха високи.

# 20
  • Мнения: 101
Когато учих магистратурата занесох дипломата за бакалавър в университета, направиха си копие на момента и ми я върнаха.
Предлагам ти, вместо тук да гадаем, да се обадиш в МОМН, например в правната дирекция и да кажеш какъв е казуса. Току виж откликнат.
Тук са им номерата.
Успех.

# 21
  • Мнения: 1
Аз бях в същата ситуация. Учех в СУ, а исках да кандидатствам в УНСС, без да се отказвам от СУ докато не видя резултатите от изпитите. Отидох до учебен отдел, написах молба и ми позволиха да задържа дипломата в продължение на един месец. Провери дали не е възможно да го направиш.

Общи условия

Активация на акаунт