Как миете зъбките?

  • 2 256
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 58
Чела съм твърдения, че кърменето вечер и нощем не води до кариес. Чела съм и обратното.
Истината е, че пиенето от шише с биберон, в което има мляко/сок/подсладен чай е много по-опасно за зъбите, тъй като те се обливат от течността и опасността от кариес е доста голяма.
Може би греша, но физиологията на кърменето предполага попадането на млякото директно в гърлото, като зъбите не участват. Само мои предположения, разбира се Simple Smile.


Дано да е така ,че иначе не можем да се приспим  Simple Smile

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Кърменето не води до кариес. Точно го е обяснила Sourcherry.

# 32
  • Мнения: 931
Кърменето не води до кариес. Точно го е обяснила Sourcherry.
И аз така съм чувала от специалисти.

Иначе аз почнах да му мия зъбите преди 1-2 месеца ( след 1,6 г.), те и тогава вече се показаха изцяло предните осем зъба. Мия ги колкото да свикне с навика, че вечер преди лягане зъбките се мият. За 1-2 седмици се научи и да плюе, но все още само допираме пастата до четката, количеството паста върху четката е почти незабележимо.

# 33
  • Мнения: 53
 с четка и паста Ненедент, но след 1г. имахме 8зъба
преди това не ми даваше, сега си ги мие сам, аз само помагам Mr. Green

# 34
  • Мнения: 284
Когато станаха 6 зъбчетата започнахме с накрайник и Ненадент.

# 35
  • Мнения: 149
Започнахме при появата на първите зъби,но не се получаваше нищо.В по-късна възраст възобновихме опитите.Пак не се получава добре,но вече няма как.Трудно и мия горните резци и виждам една млечно бяла линия по тях.Трябва да ходим на зъболекар май.
Пастата е на "Чико" с ябълка и банан,а четката не помня,но май и тя е тяхна.
Още докато я опра в зъбите и тя я изяжда-надявам се наистина да е безвредна!
П.П-Спомня си като малка,как минавах през банята и "си удрях" едно цвъркане "Мечо пух" за десерт  Laughing.Много я обичах.

Общи условия

Активация на акаунт