Баба Марта се задава ,мартеничка тя на ЮНЧЕТО дарява!

  • 39 972
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Чин,сега ще свали от панадола, да минат 4 часа и ако пак вдигне му сложи свещичка. Чорапче потопено в оцет също помага, разсъблечи го малко, да не е навлечен. Той ако щеше да прави гърчове, вече да го е направил. Теа правеше като бебе.......много е страшно  Cry
 Не се ядосвай, защо сте там?

# 16
  • Мнения: 4 411
Ире, благодаря за хубавата тема.
Хайде да оздравяват болничките и само хубави неща да си пишем, особено за идващата пролет. С нетърпение чакам пак дългите разходки, че ей сега ще се наложи да се върна на работа и ще заседна зад бюрото.

Не съм успяла да изчета всичко от старата тема, така че не съм комтентна много. Виждам, че доста бебоци са се разболяли. Гуш на всички  Hug

Чин, сякаш пък нарочно си го разболяла. Не се ядосвай, няма смисъл. Компреса с оцет помага, а и щом си дала Панадол, ще я смъкне  Hug

# 17
  • Мнения: 0
Чудесна тема както винаги!

Цветич, Чинче, бързо да се оправят децата, че никак не звучи леко...

Как мислите, ако не сме давали още жълтък, даването на каша (Милупска от 8 месеца), в която пише, че има яйце, дали е проблем? Ние преценихме, че съдържанието на яйце в порция ще е значително по-малко отколкото четвърт жълтък, а всичко друго, което има в кашата, сме давали... Та един вид и това си е стъпка към захранване с жълтък... Дадохме, дано няма реакции.

# 18
  • Мнения: 378
Чинче  ooooh!, нямам думи просто, все едно наистина детето си е нейно, а при теб е само на отглеждане ooooh! А като медицинско лице би било редно да те успокои в такъв момент, а не да ти втълпява простотии ooooh!
Аз и преди казвах, на мен като малка са ми слагали картофи, тънко нарязани, на стъпалата. Издърпват топлината Peace
Гърч се прави след 40о, Нико няма да ги вдига, спокойно Hug

Тати, не се ли има предвид цяло яйце в тази каша Thinking Белтъка е силен алерген и е за след годинката.

Изтрих списъка от първа страничка Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Чин, моля те не ползвай 2 метода за сваляне на Т едновременно. 39 градуса не е толкова висока Т, че да даваш и панадол и да слагаш оцет на главата. Ще свалиш рязко температутата. Изчаква се да подейства панадола, поне 40 минути аз бих чакала, иначе ще се получи рязко спадане, защото се натруват нещата. За свещички пък изчакай. Значи между 2 приема панадол трябва да минат 4 часа. Може да се комбинират през 2 часа панадол и нурофен, като между нурофена пак трябва да има 4 часа.

Имаш ли лекар под ръка?

Ире, не е вярно, че  гърч се прави над 40 градуса. Прави се и на 38, ама няма сега да обсъждаме такива теми  Wink

# 20
  • Мнения: 26
Хайде и аз тук!
Ире, много сладка темата, благодаря за усилията!  Hug
Всички болнички, дано мине по-бързо тази нощ - явно е по-критична и утре всички да са по-добре!
Чин, ти нали все казваше за малините... против температура. Аз все да те питам какво точно се прави с тях - ако не се дават вътрешно, не можеш ли с това да оправиш температурата на Нико?
Внимавай като редуваш Панадол с Ефералган - те имат една и съща съставка. Ако ще редуваш с нещо, по-добре да е с Нурофен.
Аз докато публикувам и тя, Ваче, вече писала  Wink
Дано се оправи бързо Нико  Praynig Дано и Мона и Лорка и Крисчо по-бързо се оправят, както и всички други ако има.  Hug

# 21
  • Мнения: 2
Чин, надявам се да я свали  Praynig.... при Маги беше същата 38-39 Т, но от Панадола нямаше никакъв ефект и затова започнах с Нурофена и свещичките. Оказа се лека настинка със зачервено гърло, нищо сериозно... дано и при вас да е това.  А тази твоя свекърва доста несъобразителна ще дойде..бива ли такова отношение и приказки Rolling Eyes Не обръщай внимание на глупости!!

# 22
  • Мнения: 9
Честита ни нова темичка,само хубави неща да споделяме в нея!  bouquet
Честити месечинки на всички бебчета от вчера и днес,както и честити зъбчета на озъбилите се,а виждам ,че са доста ,да не изброявам поименно. Hug
Много болнички бебчета,  ooooh! дано скоро се оправят и да свършват тези болести!
Цвети-предполагам,какво ти е,дано Мона бързо се пребори  Hug Praynig
Чин-оф и Нико откъде я вдигна тази темпераура,момичетата са ти казали, за лекарствата,аз само да допълня,като слагаш оцет с водичка кърпи ,НЕ слагай по главата, Naughty температура през главата, не се вади!Слагай му на ръчичките и крачетата! Hug
За всички Hug

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 22:34 от @ALEKS@

# 23
  • Мнения: 4 411
Тати, аз мисля, че Катето е достатъчно голяма и щом до сега не е имала реакция към храна, надали от тази каша ще направи такава  Peace Все пак даваме доста неща вече на децата, в които със сигурност има яйчен белтък - например хляб (или както от време на време правя домашна питка).

Хихи, Ире ей това също трябва да се махне от първа страничка.

Цитат
За да се впишете на първа страница, искайте юзърнейм и парола на общия акаунт на ЛС-  М@я, Ана2, а Vache може да ви впише при молба на ЛС
Моля, вписвайте се по определения ред и последователност, гледайки как са записани другарчетата!
Ако ми остане време преди да легна, ще го махна.
(родена съм за свекърва щом те преследвам и тук и във фейса какво вършиш  Mr. Green)




# 24
  • Мнения: 4 370
Чин, нормално е да намали млякото/храната. Все пак му трябват сили да пребори болестта. Температурата има и оздравително действие! Лесно е да се обвинява, че ти си го разболяла, а че го гледа сама цяла седмица никой ли не каза браво!

Момичета благодаря ви за добрите пожелания. Иван най-много се вълнува, че заминаваме. Миналата година нали пропуснахме, а на него толкова му се ходеше, от тогава си мечтае за ски. Сега ще му е най-осъзната почивката. Преди беше малък и сигурно спомените му са бегли!

Тати, мисля си че няма проблем. Аз още не съм дала жълтък, но както стана ясно съм давала бисквитки с яйце(докато се ориентирам) .... не е имало проблем.

# 25
  • Мнения: 378
Хихи, Ире ей това също трябва да се махне от първа страничка.

Цитат
За да се впишете на първа страница, искайте юзърнейм и парола на общия акаунт на ЛС-  М@я, Ана2, а Vache може да ви впише при молба на ЛС
Моля, вписвайте се по определения ред и последователност, гледайки как са записани другарчетата!
Ако ми остане време преди да легна, ще го махна.
(родена съм за свекърва щом те преследвам и тук и във фейса какво вършиш  Mr. Green)
Joy
Махнах го, ама повече за тази вечер не сменям профилите Mr. Green Пак добре, че мъжо хвана гората, че иначе компютъра през крив макарон щях да го гледам Crazy

Ваче, ти пък сега, бррр... Блажено невежество Rolling Eyes Знам от баба ми, че са увивали хлапетата в детско, с мокър чаршаф, когато стигнат 40о, за да не направят гърч и явно така съм си решила сама Crazy

Ани, много готинко да си изкарате Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 2 456
Благодаря ви за съветите. Всъщност след 40 мин. след Панадола вдигна 39.5. Лошото е, че имам два термометъра, единия е биберон, показва орално 39.5, другия под мишницата - също 39.5, т.е не махам никакви деления. Сложих свещичка. Сега чета, че не е трябвало, дано не му навредя. Краката са му студени, целия е студен, само гърдите и врата са му топли. Сега смъкна на 37.2, изпи 130мл мляко и заспа. Дано да мине леко нощта.  Praynig

Мама Ани, компот от малини за бебетата, а на по-големи деца сладко от малини. Аз имам за Нико без захар, но му е кисел и не иска да го пие. Течности трудно поема, а знам, че трябва да пие много...
Ефекта при мен от сладкото е мигновен. Аз само така си смъквам Т.

Ирето, е, за картоф не се сетих.  Hug

За чехъла- какво да кажа, понеже го е нямало Слав да гледа детето, затова се е  разболял, щото явно не ставам.  Rolling Eyes Не знам от къде се лепна това. Снощи имаше лека температура- 37.2, напълно нормално ми се стори- днес се събуди с  температура и лека кашлица-влажна.

Съгласна съм с Шунка, аз мислех да се самоизтрия.

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile Темата е уникална,благодаря Ире   bouquet Hug

Аз тези дни нещо не мога да сколасам да ви изчета и пиша Simple Smile Минавам само на бързо да кажа,че сме добре Simple Smile

Пожелавам бързо оздравяване на всички болни дечица  Hug

Честити месечинки на всички,които съм пропуснала тези дни  Hug

Най-вероятно и скоро няма да мога да пиша много,много,че ще ходим до Боровец Simple Smile

Ето една почерпка,че утре съм рожденничка Simple Smile




Лека нощ  Hug

# 28
  • Мнения: 36
Oнах и тук да влеза макар и сега вечерта.юние сме страшно криви от тези зъби и направо съм на ръба на нервна криза.Днес цял ден се тръшка и заспива по ни едно време и сега вечерта ми излезе през главата хем му се спи хем нарува и той не знае защо.юи с това преспиване голям проблем незнам как ще се научи да си спи без да го люшкам и клатушкам в мен.
Ох много болнички дано бързо се оправят.
ЦВЕТИ от вентолина доста бързо ще се оправи ще видиш.Ние като бяхме в болница с бронхеолит ни правиха такива инхалации и добре ни подеистваха а след като ни изписаха 3 дни пиехме вентолин на сироп.Аз също съм поръчала такъв инхалатор панда и ще го получа в петък .Исках да те питам ти преди какво слагаше за инхалации на Мона в инхалатора,да взема да си купя да си имам,че знам че вентолин за инхалации в домашни условия изписват ако е супер наложително.
Чинче дано бързо да се оправи Нико.Аз щах да ти кажа но някои вече ти е казал аз също знам че оцед не се слага на главичката а на краката и китките,това важи и за възрасни.Аз като бях много болна докато бях бременна така слагах на главата а после ми казаха че не трябвало.
Ире да ти е живо и здраво голямото момче.
Елдра и аз като падна юпламен направо не бях на себе си добре че мамчетата тук ме успокояваха сигурна съм че и на вас ви няма нищо.
Ани приятна почивка и хубаво да си изкараш.

# 29
  • Мнения: 49
Тук съм, чета ви, но никак не ми се пише.... време имам откакто сме тримата, обаче нямам желание..........

Благодаря за чудната тема!

ЦВЕТИ, дано бързо оздравее Мона, а ти се дръж, много те  Hug и  Heart Eyes!

ЧИН, дано и Нико бързо оздравее, а на вмирисания пантоф хич не му обръщай внимание, чудя се, като толкова я вълнува, защо не дойде 8 дена да си види внучето, я моля те, я игнорирай и си гледай детенце- дано утре е здравичък и с ново зъбче.

ШУНЧЕ, и аз съм страшно разочарована от нашия квартал- ОДЗ са без прием 2011. а удобни ясли няма, освен това със 7.2 точки към момента сме за никъде........

При нас новото е четвърти зъб, както и че ММ все още се бори за съкращение, за да може поне да излезе на борсата, положението с намирането на работа е горе-долу като приема в ОДЗ или СДЯ- по дефиниция обречено на неуспех.

Честити месечинки!

Честити зъбаци!

АНИ, приятно прекарване!

АНИ2, много ми се искаше да чуя мнението ти за постите и кърменето, но реших, че и тази година ще пропусна, и без друго не ям месо от сума години....

РОСИ, URIAGE е страхотна фирма с много добри продукти!

МАМО АНИ, много се радвам за Марки, тоя сладурко!

ЕЛДРА, дано всичко е наред с Нико и дано няма повече падания!

Общи условия

Активация на акаунт