Защо една жена не иска да има второ дете от един мъж?

  • 4 405
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Най-добре попитай жената, която не иска второ дете. Може само боб да хвърляме за причините.

# 16
  • Мнения: 26
моето наблюдение е, че жени, които НЕ искат второ дете, са:
- с много висока самооценка, т.е. мислят че дават достатъчно на децата си да отраснат щастливо без брат или сестра
- ако имат те самите брат или сестра, не се разбират максимално добре с тях, колкото и гадно да звучи
- ако първото дете има някакъв проблем се страхуват да не се повтори същото или се страхуват от втора бременност, ако първата е била тежка

Във всеки случай жената износва детето, тя ражда и тя трябва да е готова за първо или второ дете. А ако не -- животът и само с едно може да е хубав Simple Smile

# 17
  • Мнения: 52
Да обаче има още 1001 причини, поради които жената може да не иска второ.

# 18
  • Мнения: X
строго индивидуален е въпросът.. не знам какъв отговор мислиш, че може да получиш  Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 576
При всяка жена отговора ще е различен. Мене например ме спира възрастта, вече съм на 37.Страх ме е че детето като стане на 20 ще съм вече стара бабичка.  И не само това де. Сина ми боледува много, ако имаме още едно сигурно въобще няма да излизаме от болници. А изпитвам ужас от болници. Въпреки това искам още едно дете, опитвам се да преодолея страховете си, но нещо не ми се отдава засега.

# 20
  • Мнения: 52
Честит празник на всички дами, които празнуват днес!   bouquet

Pukanka, недей така. Децата са различни. Това, че синът е боледувал, не означава, че и следващото ти дете постоянно ще е болно. Аз съм на 39 г. и смятам да имам второ. Чувствам се млада. И на 60 ще се чувствам млада. Не искам след 5 г. да съжалявам, че не съм родила.

# 21
  • Мнения: 342
Интересна е последната част от въпроса.
Аз го разбирам, че иска второ дете, но от друг мъж, което в наши дни става все по-често и по-често явление. И проблемът изобщо не е в желанието за деца, ами на съвсем друго място.

# 22
  • Мнения: 86
Къде се скри автора? Интересно дали е говорил с жена си и какво е казала тя. Иначе наистина може да има хиляди причини. Дано се разберат.

# 23
  • Мнения: 285
Въпросът според мен не е формулиран правилно. Не се разбира дали дадената жена не иска по принцип повече деца , или не иска повече деца от бащата на първото дете .  newsm78

# 24
  • Мнения: 342
Да, защо не се разясни въпросът, за да сме наясно?

# 25
  • Мнения: 3 241
Авторът май отдавна напусна темата  Tired

# 26
  • Мнения: 342
друго си е да напишеш тема и да се покриеш  Grinning

# 27
  • Мнения: 285
Сигурно жената вече се е навила на второ дете, и сега усилено бачкат по въпроса  Laughing

# 28
  • Мнения: 342
знаех си, че ще помогнем! Grinning

# 29
  • Мнения: 1 446
еее , много смях с тази тема , явно наистина вече са бременни Laughing щом не се включва

Общи условия

Активация на акаунт