Седем часа разлика сезон 2 - "Ти да видиш" (Тема 9)

  • 44 477
  • 730
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 936
Сега само чакам Бонка да запее и Милото-то да скочи изведнъж и да затанцува.

# 631
  • Мнения: 2 545
dyvaromi, Teddy_l4, за режисьорския ви талант няма ни ден, ни нощ. Като нищо можете да спечелите Оскар за най-хубав сън.
Хората мечтаят да се сбъднат сънищата им, а аз мечтая да сънувам, че ...

Бони е уволнена от поста старша сестра в Правителствена б-ца, защото е объркала лекарствата в системите на Милото така, че му се е привидяла Таня Стоева.  А Софи и Устата, обидени от несправедливото уволнение на Бони,  също напускат сериала. Това огорчава състрадателното сърце на Чушката и той се зарича да не стъпва повече в "Избата". Решава да открие, с мощната финансова подкрепа на бай Юнал,  свое заведение нейде в Ел Ей, където талантите на българските фолк-звезди да могат да намерят пълно признание - далеч, далеч зад граница... Hug Бай Юнал е много привързан към Чушката и убеждава Аги да преместят бизнеса си там. Хубавото турско кафе и арменско ашуре стават хит и на Западното крайбрежие.  Не знам защо, но все ми се струва, че и Алеся ще ги последва съвсем скоро, защото Распутин определено я пренебрегва заради Нинчето. Тя е твърдо решена да го забрави, затова си стяга куфарите и също поема към Ел Ей...  

Ех, ако сънищата можеха да се сбъдват  Praynig  ... определено бих си пожелала и други неща.

# 632
  • Мнения: 4 936
Аз отдавна подозирах бай Юнал в ляв уклон... Naughty

# 633
  • Мнения: 7
Ейййй, вЪртИ сУчИ -татуировки та татуировки- Laughing!
Някой пита -как Неделчев я вил забелязал та и разчЕл докато го нападат -МОЖЕ ако са му ХОБИ, ако се интересува по принцип от йероглифи! Wink
Ами то няма как да е другояче  newsm78 Ако не разбира от йероглифи, колкото и да му е фотографска паметта, едва ли би могъл да запомни непознат йероглиф, та после да го идентифицира. Което пък означава, че няма нищо странно да е видял хем йероглифа, хем лицата: мярнал знака, запомнил го с името му, после вече гледал физиономии.
Той ли беше другият герой, цитирал сентенцията за труповете на враговете, че не мога да се сетя?

# 634
  • Мнения: 2 545
Настоявам Crossing Arms  в  най-скоро време да ни изяснят clean следните няколко неща:

1. Защо Иванов е така фиксиран на тема Милото? Крайно време е да си разкрие малко повече картите. Той си беше нахъсан срещу Милото и преди "да се фиксира" за Таня. Беше ясно като бял ден. Той не беше много убедителен и когато се опита да забаламоса Таня, че "иска да я спаси" от Милото, "да се почувства свободна" от него и т.н. Какво още крие Иванов? И изобщо дали сме чули цялата истина около историята със самоубийството на жена му? Дано успеят да хванат Чавдар жив (преди да е скочил сам във ваната, например), макар че се съмнявам той да даде някакви смислени обяснения за случката...

2. Интересно е да се разбере и защо Стефанакова е нон-стоп "яхнала метлата" на тема Таня Стоева? Да не забравяме, че тя я мрази без да познава подробности от биографията й (в началото на сезона се наложи Лука да й обяснява някои неща за Таня и Милото). Май Светлето познава биографията на Таня само от последните години - връзките й с Милото, а вероятно и други нейни дела. Може би някое конкретно дело е предизвикало гнева й?

Споменаваше за някакви "враждуващи семейства". Аз не съм съвсем сигурна за кои точно става дума. Стефанакови и Таня. Или "семейството" на Таня, Милото и Тренера срещу... друга "основна клетка на обществото". Ако някой има предположения, нека ги каже сега или да замълчи завинаги  hahaha.

Сетих се, че очакваме нов персонаж - роднина на Милото. И съответно нова заплетена история.
Затова и настоявам да продължат с разкритията. Във втори и трети епизод се справиха добре. Чак малко си отдъхнахме от някои въпросителни.

Почти съм сигурна, че Латиноса и Слав ги обединява не само общият бизнес, но може би някакво съзаклятие, чийто белег може би е въпросната татуировка. Очаквам най-после да чуем гласа на Латиноса в следващия епизод ... а може би да ни покажат и неговото тату.

# 635
  • Мнения: 931
Monica21, много интересно хрумване. Не знам защо, но никога не ми беше хрумвало, че може и двамата да са татуирани. Това би могло да даде обяснение и за разликата в размерите и местоположението на татуировката. Само дето при нападението на Неделчев, доколкото си спомням, татуировката се виждаше изпод ръкав, който беше на Миро/Слав. Дадоха и погледа на Неделчев, как попада именно върху нея.

simpatikonia
, може ли да се включа към твоите искания? Simple Smile
1. Много съм любопитна за връзката на Милото с миналото на Иванов. От една страна може да е свързан с жена му, от друга - със сигурност има връзка и към случая с момиченцето. Все си мисля, че между двете драми също има връзка - по някакъв начин смъртта на момиченцето Ани да е подтикнала жената на Иванов към самоубийството. Това би оправдало защо Иванов е приел чак толкова присърце този случай, че чак да сложи снимка на детето на бюрото си (на мен това не ми се връзва, в крайна сметка професията на един следовател е да се занимава с престъпления; те обикновено са претръпнали, а и трябва да са такива, ако искат да останат с разсъдъка си). Ние всъщност и не знаем дали връзката между Чавдар и Иванов е само като баща на жертва и следовател. Споменавайки, че е дот-аджията, предполагам, че са били поне колеги, ако не и приятели, ако не и някакъв вид роднини. Тук имам няколко възможни сценария, но за връзката на Милото и евентулано Таня - николко. Дори и да са били близки с въпросния банкер по някакъв начин, какво от това - неговото престъпление е много лично, дори и Милото да се е познавал с него, това не го прави виновен, че онзи е педофил? newsm78

2.Враждуващите семейства - ами аз не се сещам за такива. Стефанакова е враг на Таня, но Таня не й се впряга чак толкова, че да "враждува" с нея. За Стефанакова си мисля, че е женска злоба и ревност, по отношение на Коцев - би паснало на образа й. Да не говорим, че семейство като такова във филма има само едно - това на Стефанакови, а за подобна квалификация трябват поне две Simple Smile Може би да се беше появило това инфо в поредната неясна журналистическа статия?

Слав, Латиноса и съзаклятието ми се струват много логично свързани. Сложи и Цвета, и Распутин там, и картинката става почти като в съня на dyvaromi  Grinning

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 23:04 от Lulu25

# 636
  • Мнения: 0
Еееее, simpatikonia, много искаш  hahaha (това в реда на шегата)

В интерес на истината на мен също ми е много любопитно

1. Защо Иванов е така фиксиран на тема Милото? Крайно време е да си разкрие малко повече картите. Той си беше нахъсан срещу Милото и преди "да се фиксира" за Таня. Беше ясно като бял ден. Той не беше много убедителен и когато се опита да забаламоса Таня, че "иска да я спаси" от Милото, "да се почувства свободна" от него и т.н. Какво още крие Иванов? И изобщо дали сме чули цялата истина около историята със самоубийството на жена му?

Дори това ми е на първо място в списъка "Искам да разбера". Та да се надяваме в скоро време да си каже болката...

П.П Мичета, ние за 2 седмици май-май свършихме 9та тема, ми да мислим за друга  Naughty

# 637
  • Мнения: 931
А поговорката за реката беше китайска, нали? Време е да я свържем с обиколките на Таня и Пол по китайските ресторанти и с мерака на Иванов да я гощава с китайска храна  Grinning

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 23:05 от Lulu25

# 638
  • Мнения: 0
А поговорката за реката беше китайска, нали? Време е да я свържем с обиколките на Таня и Пол по китайските ресторанти и с мерака на Иванов да я гощава с китайска храна  Grinning

Ееее, не, не, не...това ще ми дойде в повече ако и тук има връзка  Joy Joy Joy

# 639
  • Мнения: 4 936
Ами да, Иванов, като млад е чиракувал в китайския ресторант, в който са хдили Пол и Таня. От тогава се е влюбил в нея и малко са му се дръпнали очите

# 640
  • Мнения: 4
Добро утро!
Страхотни и свежи коментари. Сънищата пък ме разсмяха яко. Голяма фантазия голямо нещо. Чак ми се прииска да ги видя във филма. Определено може и да се впишат в линията, по която поеха.
Искам да вметна един детайл – Йероглифа, каза Неделчев е ЯПОНСКИ, не е китайски. Не, че е от значение, ама преди повечко години в БГ нямаше япоснки ресторанти, в които да чиракува Иванов, а Таня, Пол и Милто да вечерят, така че тази версия отпада (шегувка).
Когато казах, че образа на Чавдар „издиша“, това се дължи на песимизма, който ме  е обзел по отношение на загадките във филма. Иска ми се да има някаква уловка и тези тънки моменти, които забелязахме да са следа. Но досегашния ни опит показа, че всякакви такива моменти може да бъдат пометени под килима и да се покажат  чисто нови идеи.
Така, че аз не бързам да се радвам, че сме видели как в същност Чавдар не е баш луд или че не действа сам, а под нечие давление.
Поне това, че няколко човека потвърдиха, че Чавдар нищо не каза за взрива, не е малко.
По тази причина не давам и воля на фантазията си, когато питате за маниакалността на Стефанакова и Иванов.
Не знам, честно казано, дали това не е заложено просто в образите им.
Стефанакова да го играе аристократката, хранена със златна лъжичка, галеничката на тати, която просто се възмущава от снобите (хората без благороднически произход), които в момента си пробиват път чрез нечестни методи. Просто се вживява в ролята на разследваща журналистка, която трябва да е на нож с престъпниците и в същото време е обсебваща майка, която следи рожбата и да не се забърка с неподходщи хора.
Поне за сега няма намек тя да знае, че Коцев и Таня са близки. Нито май Таня знае, че Коцев е семеен приятел на Стефанакови и Лука. Все би трябвало да стане дума при създалите се обстоятелства. Нито се разбира, че Стоеви и Стефанакови се знаят от преди. Когато Таня говори с Лука, те се познаваха общо, просто защото и двамата са известни в техите среди. Никакъв намек за причина за истинска вражда. А и когато Стефанакова говори с Таня за Тео, макар и не особено приятелски двете се разбраха „по мъжки“.
Иванов пък е цяла драма. Ич не му мяза вярно да няма снимка на починалата си жена, а да пази една такава на едно дете, загинало преди 2 г. , без особена негова вина. Отделно цялата му истерия около Таня и Милото.
Имайте предвид, че дори не сме изяснили много неща около тяхната любов. Много неща си останаха несподелени и недоверени.
Но и за него аз пак съм склонна да приема нелогичните моменти, като част от имиджа, който му градят.
Той е сравнително млад, честен, амбициозен. Бил е следовател, провалил се е поради липсата на доказателства и станал прокурор, за да не допуска повече някой да се измъкне поради недоглеждане. Има голямо, чувствително сърце, което живее с тежкия спомен за момиченцето. Влюбен е искренно в Таня и касетофона в гърдите му пуска песента „Стари рани“, всеки път като се сети как тя е действала зад гърба му.
Прилича този образ на нещо...Ама не и на Иванов.
За Стефанакова почти успях да се убедя сама, ама за Супер Любо не мога.
Първо знаем, че в София е спуснат с паршут. Кой? Защо го е нагласил на мястото на Неделечев? Второ кой аджеба му взриви колата, много преди той да започне фактически да работи? Трето колко искрен беше с Таня, докато я крънкаше да му даде показанията си срещу Милото?
За разлика от Силвето неговия образ е бая по – сложен и тези въпроси си висят.
Кой е Латиноса, кой е Миро и кой е Слав?
Според официалната версия: Латиноса е случаен гост в „Избата“, Миро е труп, някога верен на Таня и любовник на Стоицев, Слав е близнак му, който се е върнал от странство и търси отмъщение за смъртта му.
Според товва, което казва Неделчев – Миро е убития в хотела; заради татуировката Слав е много красивия младеж, който го напада и е жив, а за Латиноса остана да е този, който го  ръга с ножа.
Обаче какво виждаме ние – Виждаме, че Неделчев го наръгва този с татуировката. Който преди това ни се представя ясно изпод качулката като Миро.
Виждаме, че любимия на Стоицев, няма никави татуировки. Същия после го виждаме в твърде трудно за възстановяване състояние, предполагащо, че ако не е умрял, то със сигурност не може и да е жив (малко ирония).
Виждаме и другия красавец, който поне на мен хич не ми мяза на Латиноса.
Виждаме и един мургав къдравелко, който си пие пиенето и се закача с Цвета. Може пък да са го сложили там да направи малко любовна драма, знаем ли? Или просто статист. Но за сега няма повече инфо.
Какво излиза сега:
От трите ми уравнение с по 3 неизвестни от 3 възможни члена правя следния извод – Неделчев лъже, Неделчев се е объркал яко и не може да различи Слав от Латиноса, въпреки че помни цял японски йероглиф наизуст, или ние сме кьорави и не виждаме добре лицата на героите.
Аз си мисля, че старата лисица е излъга Иванов. Ама не разбрах, защо? Иванов не се занимава с неговия случай? Защо въобще го занимава? Какво като знае Иванов,  че Миро е нападал Неделчев? Той не разследва и смъртта на Миро също. Той си по делото „Странджа“.
До колко би го разстроила косвената връзка, ако разбере, че евентулания нападател на Неделчев е бил фитнес инструктор на Таня? И после убит с нейния пистолет и очевидно в съучастие с нейния асистент, а тя се разхожда по бърдаците с перука?
Ако намеря такава връзка може да се съглася. Ама много сложно бе....2 снимки оправиха нещата много по – лесно.
Ако пък Неделчев е имал зъб на Милто защо да иска да пречи на Иванов да вземе показанията на Таня и да ги кара да се карат? Така щеше да се отърве и от Стоева и от Михаил. Тя самата казва, че показанията и ще сложат край на кариерата и.
Липсва ни мотив. Ровим в догатки и предположения, но не знаем най – важното „ЗАЩО“. Имаме много действия, но ни липсва какъвто и да е мотив. Повечето от тези действия водят до толкова сложни резултати, че или са гениални ходове, или просто случайни събитията, които сами по себе си нищо не значат. Без мотив аз съм до тук....
ПП
А, и спомнете се само, че в Миро имаше адски много пари преди да замине да пее в ангелския хор. Какво е мислел да прави? Кой му ги е дал? Защо? Дали не е искал веднага след това да излети за някъде? Но парите бяха левове, не долари или поне евро? Т.е?
ПП2
Сетих се още един парадокс. Ако Слав ръга Неделчев, Миро е мъртъв, а красавеца с татуто жив, то Латиноса трябва или да е умрял или да е близнак на Миро. Няма как с наличието на Латиноса да елеминираме версията за тандема от близнаци. Да, той може да е купил маските или да е нападнал Мая, но не и Неделчев.
Де е ся ВВВ9 да докаже, че „Миро е един и е жив“?



Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 06:36 от 442

# 641
  • Мнения: 2 545
442, утрото наистина е по-мъдро от вечерта, но и рано сутрин въпросите ни май си остават все същите. Сигурна съм, че няма случайни неща - просто всичко е сложно измислено - в детайли и с планове за 4-я сезон. Онзи ден дочух случайна реплика на М.Халваджиян в едно шоу, където той каза нещо в смисъл, че ако се разбере кой е убиецът в началото на филма, то няма нужда да се гледа по-нататък. Така че бъдете сигурни - няма да ни позволят скоро да разберем централната загадка. Пък и е трудно да си отговорим на  въпроса е коя е тя? От къде тръгва всичко? Че ние май не можем да отгатнем кое е яйцето, кое е кокошката, за да можем  да зададем въпроса кое е първичното в случая?

Продължавам да се надявам, че тенденцията от 2 и 3 епизод нещата да започнат да се поразплитат вече ще продължи. Тук определено е в сила принципа "Много баби - хилаво бебе". Само да си припомним колко души "разследват" случая Мая-Тео... Таня, като най-заинтересована, Милото също се закани да намери извършителя, Лука.... , Иванов.... А,  да не забравим и нашите усилия. До сега нищо!  Crossing Arms

Виждам, че някои вече мислят за новата тема. Wink
Ще трябва да помислим и за заглавие. Да е жив и здрав Милото все ще ни подхвърли някоя свежа идея оттук нататък.. Засега предложенията ми са две -  "Снежанка и джуджетата" и като второ предложение "Симпатяги в действие". Откриваме конкурса за заглавие на новата тема. Hug Щото няма време.... Shocked

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 08:17 от simpatikonia

# 642
  • Мнения: 931
442, с нетърпение чакам сутрешния ти анализ, който да прочета към кафето ми Simple Smile
И аз постоянно се лутам в това доколко в разни кадри има знак, и доколко са нахвърляни просто така, може би с идеята да могат да развъртат действието накъдето им хареса.
Така е например за много пари на Миро. Наистина не обърнахме внимание на това, но и аз нямам никакво обяснение. Доколкото си спомням, Таня щеше да му плаща през банка? Какви други биха могли да бъдат тези пари, че и да имат отношение към действието?

За Неделчев, близнаците и татуировките, единственото издържано за мен обяснение е че Неделчев лъже. Другото е че Миро е един и е жив, но от време на време си слага татуировки и почва да плюе, и освен това е такъв голям бос, че цялата полиция, следствие и прокуратура се кланят в краката му и си затварят очите за това, че дупката на челото му е нарисувана. ВВВ9 и превъплъщенията му/й изчезна, за да ни даде едно добро обяснение колко сме слепи, така че до тогава отхвърлям и тази версия.

Остава Неделчев да лъже. Тук едно уточнение, Иванов Е прокурор по делото за смъртта на Миро. Затова и въпросните снимки бяха толкова важни, а сега пък Таня се мъчи всячески да го махне от там, за да не се засили да я арестува като се върне. Какво обаче постига с тази лъжа? Едното е да подхвърли на Иванов съмнения в Таня. Добре, ама защо трябва изобщо да говори за татуировки? Казва, че Миро е един от нападателите му и толкова. Друга цел, която може да постигне е да отклони разследването в посока на неопределен красив младеж. Но както отбелязахме, Иванов не разследва нападението над Неделчев, така че няма какво да отклонява.
И пак зациклих тук - гаф или толкова прикрита следа, че след толкова умуване нищо не можем да изумуваме?

Прилича този образ на нещо...Ама не и на Иванов.

Много ми допадна анализа на Иванов, и аз така го виждам.
 
Ще трябва да помислим и за заглавие. Да е жив и здрав Милото все ще ни подхвърли някоя свежа идея оттук нататък.. Засега предложенията ми са две -  "Снежанка и джуджетата" и като второ предложение "Симпатяги в действие". Откриваме конкурса за заглавие на новата тема. Hug Щото няма време.... Shocked

Снежанка и джуджета в действие? Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 08:23 от Lulu25

# 643
  • Мнения: 4 529
Добрутро! Hug

442, благодаря за сутрешния вестник!  hahaha ( шегичка)  Наистина , страхотни анализи правиш!   bouquet

За "враждуващите семейства" и аз не съм сигурна кои са точно...ако са Стефанакови и Стоеви, примерно, вярно ,че не виждаме друга вражда , освен на професионално ниво- Светлето човърка Таня . Но , може би  това знаем засега...може и нещо друго да има  newsm78 Светлето и Таня не се познават особено, но дедо Лука май е доста светнат по биографията на Таня...защо ли? тя него , видяхме, го знаеше само по име, докато не се срещнаха в болницата. После- Боян, Оля и т. н ...може там да изскочи нещо по НЙ- ска линия.

По въпроса за Иванов и момиченцето - може и да се повторя, защото не помня , дали сме го обсъждали преди Confused  Аз бях убедена, че това дете е негово. Човек слага на бюрото си снимките на най- близките си хора. Ако връзката му с това дете е чисто професионална ,а  той толкова да се е вживял в този случай, че да сложи снимката му на бюрото си....не ми звучи много логично. Нещо друго има , да знаете!

Иванов  никому неизвестен провинциален прокурор, идва в София и...му взривяват колата, следят го в парка, около дома на Таня...това значи, че Чавдар го следи отдавна, върви след него от провинцията , може би...А тези места върху картата на София отбелязани с   червени точки,са местата , на които Иванов може да бъде срещнат- Съдебната палата, дома му(не го знаем къде е), апартамента на Таня...обмислял е плана си, къде е най- удобното място да го атакува.... newsm78

Айдеее, втората страница от сутрешния вестник е от мен! Дано да не съм ви отегчила! #Crazy

PS. simpatikonia, писали сме заедно  Simple Smile Simple Smile Съгасна съмс Маги Х.,че ако знаем всичките ЗАЩО, няма смисъл да гледаме филма. така че,да запазим спокойствие..

По въпроса за заглавието- на мен по ми допада "Симпатяги в действие". Предпочитам да има повече действие!

Хубав ден ви желая!

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 08:32 от daniela.qnkova

# 644
  • Мнения: 931

По въпроса за Иванов и момиченцето - може и да се повторя, защото не помня , дали сме го обсъждали преди Confused  Аз бях убедена, че това дете е негово. Човек слага на бюрото си снимките на най- близките си хора. Ако връзката му с това дете е чисто професионална ,а  той толкова да се е вживял в този случай, че да сложи снимката му на бюрото си....не ми звучи много логично. Нещо друго има , да знаете!


Да беше някакъв голям гаф и провал този случай-иди-доди, но доколкото разбрах Иванов не е имал какво повече да направи, да не говорим, че в крайна сметка е  тикнал извършителя в затвора, съвестта му би трябвало да е поизчистена.

Общи условия

Активация на акаунт