Защо го идвеждаш в тоя студ?!

  • 1 888
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Студено, топло, извеждам Деси, защото няма кой да ми я бави, когато отивам за храната й. Така и днес, въпреки, че е доста студено ще я облека дебело и хайде навън. Пък кой, каквото иска да си мисли. Все пак за моето дете аз съм най-добрата майка Laughing

# 46
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз отговарям "Защото пробвам дали ще се разболее" и се усмихвам  Simple Smile
Нашето педи каза до -5 градуса, при положение, че е добре облечено няма проблем, дори е полезно. Наши приятели не извеждаха детето до 6-тия му месец ако не беше нод 25 градуса  Shocked. Сега е толкова болнаво, че ходи на някакви бани за лечение /не помня в кой град/ и са му предписали при темепература под 18 градуса като спи да си овива вълнени неща на коленете и ръцете  Shocked

# 47
  • Мнения: 505
az moto momi4e go izvegdah o6te na 10-ina dni puk be6e samo okolo 5 gradusa. Da ne ti puka ako e zdravi4ko ne mu pre4i da posedi 30 min. na vuzduh.!  :)Vse pak triabva da gi kaliavame ia4e posle prez nosa 6te ni izleze kato se razboliavat ot ni6toto> Deteto i e tvoe - taka 4eim go napomniai  newsm10po-4esto.  newsm10

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
При нас на морето вятъра е доста силен и чакам да вдигне над 5 градуса.Сега е 6,обаче имаш чувството че е - 10

# 49
  • Мнения: 773
Досега не са ме питали, но ме гледат доста неодобрително при такива разходки. Но пък за мое най-голямо учудване преди няколко дена, излезнахме на разходка заедно с мъжа ми и бебо разбира се. Оставих мъжо отвън и влезнах да купя нещо в аптеката. излизам, а той говори с някакъв  непознат мъж. бил го похвалил, че сме извели детето и не сме се плашили от студа и така се заговорили Shocked

# 50
На мен бабите ми задават тъпия въпрос и аз съм им намерила цаката - на този и на други подобни въпроси, като "що го къпеш всеки ден" и т.н. отговорям: "Така каза ДОКТОРКАТА"

# 51
  • Мнения: 175
Казвам : ами как - да го оставя само в къщи ли??? Дори наскоро една комшийка ми предложи като съм ходила на пазар, да я оставям при нея . Е аз надали ще се възползвам от това предложение Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
А на вас самите не ви ли е студено?  newsm78

Защото на мен ми е ужасно студено тези дни. Дариа излиза за малко, но всички вкъщи сме зиморничави и не ни се разкарва по студа, за да 'закаляваме' детето, а е още малка, за да излиза сама  Stop

Съмнявам се, че ако не си извеждам детето при минусови температури ще го изнежа и ще е вечно болно. Аз съм на вън тези дни колкото да стигна от колата до вкъщи и от колата до офиса бррррррр, а по принцип не съм болнава.

# 53
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
да да позната работа но аз не ги слушам вече разни там баби  #2gunfire
а си я извеждам а ако на мен ми се смръзне д....о  Shocked я оставям да си доспи на балкона в кошницата също толкова добре завита като в количката

# 54
  • Мнения: 1 735
МНОГО СТУДЕНО е разтегливо понятие. Тук повечето майки не излизат при повече от -10, но съм чувала, че при -20 вече е забранено. Както споделих с юнските майки и аз така си излизам, просто за по-кратко. Ако детето не се извежда, ще се изнежи и много ще боледува. Разбира се, колкото по-малко е бебчето, толкова по-за кратко да се извежда и не чак на такъв студ, но то пък у нас май такъв и няма  Laughing Марк спи по-добре на студеното. Разбира се, е много добре облечен  Laughing

Да,така е.Но ако трябва да сме точни,падне ли под -15 по Целзий,вече е забранено.

# 55
  • Мнения: 2 804
Защото не отглеждам тропическо растение! Wink Пък и някак трябва да се пазарува ...
Е, в най-студените дни и при по-силен вятър оставаме в къщи ...

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 16:33 от Mama Svetla

# 56
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Излизаме във всякакво време - и вятър ни е вял, и дъжд ни е валял, и в мъглата сме се бутали....просто нямаше кой да иде за храната на Рони, не че съм го правила от някакви специални подбуди Rolling Eyes.Сега баба ни я носи когато е под -5 градуса - та това ми е отговора под тази Т не излизаме Laughing.

# 57
  • Мнения: 1 327
такива или ги отминавам без да отговарям, или отговарям в същия тон "защо се бъркаш където не ти е работата?" !
мойта като я извеждам се чувства много добре, няма случай да я изведа и да не заспи в количката.
мене пък ме оплюха, когато на 3 месеца я водих до турция на море с автобус. а детето освен, че се чувстваше много добре и дръпна с 4 см!
просто има хора, които търсят за какво да се заядат или са с доста остарели схващания...

# 58
  • Мнения: 3 663
о, изобщо не си слагам на сърцето подобен род забележки
усмихвам се, казвам че ни харесва навън и толкова
откакто се е родила таня я се събират сумарно 14-15 дни, в които да не сме излизали, я не
сега разбира се, не се разхождаме по цял ден както през лятото, но си правим по 2-3-4 часа
следобедния сън почти задължително е навън в количката

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не се съобразявам с времето, стига да има кой да я изведе, единствено, ако е мъгла и вали не става.
Но пък и това, че ако детето излиза всеки ден е пресилено, София не излиза редовно, но и не боледува  Blush

newsm10

Общи условия

Активация на акаунт