Щъркелче с добро сърце МАРТенички ще ни донесе! - 11

  • 39 026
  • 641
  •   1
Отговори
# 495
  • UK
  • Мнения: 600
Палечка, пратих ти покана за приятелство. Аз съм Йоана. И тогава ще те добавя във фб групата.

Момичета, не знам от внезапната жега ли, от какво ли... но последните дни изведнъж ми се подуха и краката и ръцете, не мога да се позная! Много ми е гадно! #Crazy
Намалих солта, пия повече вода, вдигам краката, но все са си подути.... newsm78 При някоя мама да го има това?!?

# 496
  • София
  • Мнения: 1 635
MissDreamy, при мен е абсолютно същото. Караката ми изглеждат ужасно. С каката ходих цяла бременност в този вид и сега съм направо щастлива, че толкова късно ми се случи. Почти 100% съм убедена, че е заради топлото време. Повече разходки, вода и намаляване на солта са рецептите, но на мен нищо не ми помага. Десетина дни след раждането всичко спадна и си върна нормалната форма.

zakira30, дано се роди девойката както си го планирала. Hug

На мен сутринта ми падна тапата, но после на записа на тоновете нямаше кьорава контракция. В петък пак съм на запис, но моята докторка няма да я има до събота и после от неделя чак до сряда. Та, ще трябва да разчитам на заместник - д-р Ташков в ТК. Ако има някой да каже нещо за него, ще съм благодарна. Как можах да извадя такъв късмет. #Crazy

Поздрави за всички новородени бебета и техните майки - весито, нелиани, петя_05, радост_ив, ивка123 и натализа! Дано да не изпускам някой. Да сте живи и здрави.

# 497
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Доктор Ташков е страхотен! Предполагам, че става въпрос за Константин Ташков,
баща му Божидар Ташков все още работи също, но по-рядко.
Като човек, смея да кажа и като специалист, въпреки, че съм се зарекла аз да не давам препоръки
за лекар, защото първо - в медицината две плюс две не е четири, и второ - всеки си има различни критерии.
Не знам какви подробности те интересуват, мога да кажа, че спаси мен и бебето ми.
Аз бях с планирано секцио при него, но отидох в момент, в който вече беше почнала руптура,
тъй като цяла неделя на 11.03.2012 мъкнах из нас като за последно, без да обръщам внимание, че имам контракции, та му се обадих посред нощ и хвърчахме за болницата (секциото беше предвидено за след 3 часа и половина).
По принцип знам, че изражда и нормално.
За разлика от други светила в ТК, мога да кажа, че не е и меркантилен.

# 498
  • София
  • Мнения: 1 635
LemonDesi, благодаря! Предполагам, че за Константин Ташков става въпрос, защото е човек на средна възраст. Моята докторка каза, че му има безрезервно доверие, но все пак ми е малко терсене, че няма да е тя наоколо. Все пак знае цялата история на бременността, както и на предишната. Иначе нямам конкретни въпроси. Единственото, което ме безпокои, е че искам нормално раждане /мисълта за секцио ме тормози много/ и се надявам, че няма да препоръча секцио, ако не е крайно наложително.

# 499
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Да, той е - на на 42 е  Simple Smile
Предполагам, че ако не си с предишно секцио, и ако наистина не е наложително,
няма да препоръча. По принцип имам телефона му, мога да ти го дам.
В сряда и четвъртък между 13 и 16 часа води ЖК в болница Сердика, иначе обикновено сутрин е в ТК - това, ако искаш да поговориш предварително с него за нещата, които те притесняват.
Мога да кажа за него, че е точно "душица", както и нарича той пациентките си  Grinning

# 500
  • София
  • Мнения: 1 635
Много благодаря Hug Имам телефон, нали може да се наложи спешно да му звъня Laughing
Ще го видя в петък на следващия запис на тонове и ще коментирам всичко, което ме интересува. Абе, паникьосвам се, защото нещата не стават както съм ги планирала. hahaha

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 2 176
Ето ме и мен първа кипра от болницата. Раждането (секцио по мед. причина) мина добре, болките се появиха после, но няма как. Първите два дни ми бяха доста болезнени, но всичко търпя и се радвам на бебчо. Иначе още същия ден се радвижих, но на другия ден вече сериозно ходех. Общо взето и сега си има болка, но си търпя и не мрънкам излишно. Даже от вчера си взех бебчо при мен и се гледаме, а само при нужда го оставям в Детска стая. Мисля, че се справям добре и с кърменето. Въобще всичко е в реда на нещата и съм многоооо щастлива  Heart Eyes

Честито на всички нови майчета! Това е най-прекрасния ми момент в живота! Бъдете много щастливи в рожбите си, а те нека са здрави и усмихнати  Hug  bouquet

# 502
  • UK
  • Мнения: 600
MissDreamy, при мен е абсолютно същото. Караката ми изглеждат ужасно. С каката ходих цяла бременност в този вид и сега съм направо щастлива, че толкова късно ми се случи. Почти 100% съм убедена, че е заради топлото време. Повече разходки, вода и намаляване на солта са рецептите, но на мен нищо не ми помага. Десетина дни след раждането всичко спадна и си върна нормалната форма.


Ами значи ще чакаме да родим бебоците, че да спаднат тез отоци! newsm12  Просто откакто се затопли ги имам! Но все пак срещите с бебетата са съвсем близоооо Hug


Doni M,  Hug браво маме за бързото раздвижване! Супер е и че се справяте с кърменето! Ето такива неща да ни се случват!  newsm10

# 503
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
ОСВЕН СУТРИШНОТО НИ ЩЪРКЕЛЧЕ СИ ИМАМЕ И ВЕЧЕРНО!
Да честитим втората рожба на мама Anita_79.
Днес в 20:05 часа се родил красивия Калоян с невероятни мерки 3.500кг., и 52см. Предизвикали са раждането, но е било нормално!
Нямам повече информация засега!
Нека пожелаем на мама бързо възстановяване и скорошно прибиране, а на бебе Калоян да расте здрав, усмихнат, весел, щастлив, палав и все пак послушен малък мъж.
Честита радост на цялото семейство, Anita чакаме те с разказ и снимки! Simple Smile


 Hug   Hug    Hug     bouquet    bouquet    bouquet

# 504
  • Мнения: 6
Честито на Анита_79! Радвам се, че след преносването, най-накрая е спокойна и една щастлива майка!

# 505
  • Мнения: 1 183
Честито на мама Anita_79. Да и е живо и здраво синчето!

Да се отчета след вчерашния преглед и аз: води, плацента добре. Разкритие 3 см, изгладена шийка, но не и омекнала. Бебка обаче е според доктора 4 100, но с големи резерви, според него е по-скоро към 4 400 кг. Което според него, ако изчакаме още малко ще стане твърде голяма за нормално раждане. Това, ако някой ми го беше казал преди два месеца, че ще се притеснявам че пренасям вече два дни и бебето ще е много голямо, щях да му се изсмея в лицето направо  Rolling Eyes Shocked Всички ме убеждава в началото на бременността, че понеже е скорошно раждане, пък и не се спирам покрай малкия, организма е изтощен от бременност, раждане и продължително кърмене - бебка ще е малка и ще излезе още по-рано от батко си. Нооо всяка бременност си е сама за себе си явно.
И така, всички тези обстоятелства поставиха пред мен дилемата - или предизвиква скоро или чакаме и ако се наложи секцио. При условие, че имах доста леко раждане първия път решихме, че е по-добре утре да влизам да се предизвикваме. Така, че мамчета стиснете по едно палче за нас с бебка утре да мине всичко добре!

# 506
  • Мнения: 74
Честито на мама nellyani! Като знам как двете изкачвахме стълбите от 1 до 6 тия етаж на ТК и се молехме по бързо да идват бебетата , много се радвам че всичко е минало като по учебник.Браво мила ще те чакам да се появиш тук или във ФБ.
Честито и на другите нови бебчета - да растат живи и здрави и да радват много своите майки и татковци. newsm51

# 507
  • София
  • Мнения: 234
Ейй, браво на Анита! Честито бебче!

# 508
  • Мнения: 80
Въпрос към ЛЛЛ консултант:
Синът ми е на 10 дни. За сега го кърмя изключително успешно, имам достатъчно количество кърма. Храни се през 3 часа - 8 пъти в денонощието, едно от храненията е през нощта към 3-4 часа. Понеже към 24.00 ч. спи непробудно и много трудно го събуждам, въпросът ми е - Може ли да го оставя да спи и да изчакам да се събуди, като така паузата от 21.00 до следващото хранене да се увеличи, а следващите хранения да си останат на 3 часа?  В родилният дом ни препоръчваха да оставяме бебетата да почиват от 12.00 до 6.00, но той се буди и си личи, че е гладен. Роди се 2900 гр. с 16 дни по-рано от определеният ми термин. Мисля си, че се храни много добре, засища се, сучи активно  20-30 минути и после сам пуска зърното.
Ще се радвам да чуя вашето мнение.

# 509
  • UK
  • Мнения: 600
Честито на мама Anita_79! Да е жив и здрав юнака Калоян! Да расте силно, здраво, усмихнато и умно дете! Да е гордост за цялото семейство!

silvyy, дано бебка тръгне самичка още днес Hug Ако не по-добре предизвикано раждане според мен, отколкото да чакате и да се наложи секцио. Тя щото е овне затова се е заинатила и неще да излиза Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт