Щъркелче с добро сърце МАРТенички ще ни донесе! - 11

  • 38 930
  • 641
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Момичета, тази вечер ще направя нова темичка в Родени. До тогава моля да пишем тук, а и без това има още странички за изписване, така че не е проблем.  Peace

# 631
  • UK
  • Мнения: 600
Здравейте, мили момичета Mr. Green Във този снежен ден аз и бебче Ивчо се прибрахме удома. newsm44
Родихме се на 28.03. секцио (наложи се в хода на раждането, имах много чести и болезнени контракции, а разкриетие не се получаваше, както и главичката на бебо не можеше да се фиксира ниско долу в родовия канал). Безкрайно съм щастлива, че съм майка на това съкровище. Родихме се 3.850, а ни изписаха 3.760, направо сме екстра. Кърмата ми дойде вчера, но пък дойде много (уж). И засега сме само на кърма (в болницата дохранвахме).

Честито на всички нови мамчета! Да са ви живи и здрави рожбичките и да ви носят безкрайно щастие и усмивки! Hug

П.П. Нямам търпение да ни видя в "Родени" Mr. Green

# 632
  • Мнения: 27
Честито на мама Miss Dreamy!   bouquet

Чудесно е, че всичко е минало успешно и вече се гушите вкъщи! Бъдете живи и здрави и много щастливи!  Flowers Four Leaf Clover

# 633
  • Мнения: 0
Момичета, всички заедно извървяхме пътят на бременността - за едни по-лека, за други - не до там! Прекарахме едни чудесни месеци, в които споделяхме своите трепети и вълнения през този така важен период от живота ни. Сега ни предстои нещо още по-красиво, но и много по-отговорно - грижата за нашите мартенички.
С радост ви приветствам да оставим в красивите си спомени времето на нашата бременност и вече да се отдадем на сладки грижи по малките ни рожби.


Заповядайте в нашата първа тема в раздел "Родени"  Hug

# 634
  • Мнения: 80
Въпрос към ЛЛЛ
Здравейте, искам да споделя следното - бебето ми е на 20 дни, роди се 16 дни преди термин - 2900 гр. За сега е само на кърма, но суче много вяло и времето на хранене е около 10 - 15 минути максимум, като суче активно първите 5 минути и след това спира и трябва да го насърчавам за да продължи да суче поне още 10 минути. Заспива често и каквото и да правя за да го събудя не постигам никакъв успех. Пробвах да предложа първо гърда, а след нея изцедена кърма от шише. От него изяжда максимум 20-30 мл. и се отказва, а ако изяде повече я повръща. Опитвам да предлагам и двете гърди, но той заспива на първата и след това не мога по никакъв начин да го накарам да засуче от втората. Мисля, че може би всичко това се дължи на зърната на гърдите ми, не са плоски, но не са и много добре оформени и големи и бебко не може да поеме така достатъчно мляко и за това да сеотказва толкова бързо. Пробвах със силиконови предпазители - никакъв успех, не прилепват добре към зърното и млякото не може да потече през тях. Опитах да изцеждам и само по този начин да го храня, но не мога да събера достатъчно количество кърма, много ми е трудно.
Неспокоен е, но отчитам този факт на силните колики, които има. Приавива се, зачервява се,напъва се.
Да разбирам ли, че това което изсуква от гърдата му е достатъчно?  Има най-малко 4 наакани памперса в денонощието, и 6-7 напишкани.

Здравей,
Благодаря за информацията относно броя мокри пелени за 24 часа. Те са един от показателите за това, дали поетото количество кърма е достатъчно за бебето. Описаният брой е в рамките на общоприетите норми за достатъчен брой мокри пелени. Би могла да се опитваш да задържиш активността на сукане, като леко погалваш бебето по ямката на гушката или по нослето. Преди да предложиш втората гърда би било добре да се увериш, че бебето е прекарало достатъчно дълго време на първата гърда, за да достигне до богатото на мазнини задно мляко. След това би могла да го уригнеш и да му предложиш втората. Дори би могла да му смениш памперса, за да не е толкова сънлив. Важно е да има поне 10-12 кърмения за .24 часа и при признаци на глад, да се предлага гърда
От описаното от теб не се разбира достатъчно ясно, какви са притесненията, относно зърната?
Дени, благодаря ти. Аз мисля, че вече намерих отговора. Днес бяхме на консултация и моят малък мъж е качил за 21 дни 980 грама Simple Smile Дано все така расте и наддава момчето ми Heart Eyes

# 635
  • Мнения: 0
Имам въпрос към ЛЛЛ

Здравейте,може ли да ми кажете колко милилитра кърма на хранене трябва да поема бебе на 5 дни?

Благодаря предварително!

# 636
  • Мнения: 0
 а които не сме родени,.......... ? къде да сме  Grinning

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Може и в двете темички да се подвизавате  Hug Докато изпишете тази ще сте родили - сигурна съм! Стискам палчета на последните очакващи мами  Praynig Hug

# 638
  • Мнения: 13
Имам въпрос към ЛЛЛ

Здравейте,може ли да ми кажете колко милилитра кърма на хранене трябва да поема бебе на 5 дни?

Благодаря предварително!
[/quote
На 5 дни бебенцето трябва да приема 50 мг, на 6 -60 мг, на 7-70 мг, после се увеличава на 80 , 90 , като идвва момент в който приема за повече време по 120.

# 639
  • Мнения: 0
marieta_plovdiv   Благодаря ти много за отговора  Hug

# 640
  • Мнения: 17
Имам въпрос към ЛЛЛ

Здравейте,може ли да ми кажете колко милилитра кърма на хранене трябва да поема бебе на 5 дни?

Благодаря предварително!


Здравей packa123,

През първите седмици след раждането, изключително кърмените бебета бързо увеличават количеството приемана кърма, след което то остава относително постоянно до навършване на 6 месечна възраст /има вероятност в периодите на усилен растежа, приема на кърма временно да се увеличи/. В идеалния случай е добре бебето да бъде поставяно на гърда толкова често, колкото то пожелае и да стои там толкова дълго, колкото то реши. Някои новородени са доста поспаливи и са склонни да пропуснат хранене, в такъв случай е редно да бъдат будени и кърмени поне 8-10 пъти за денонощие. Често се случва на едно кърмене бебето да изсуче по-малко, а на следващо да си навакса, също както и ние не ядем винаги едни и същи количества храна.

В тази статия можеш да видиш доста подробна информация, за това от колко изцедена кърма се нуждае бебето според възрастта му. За новородено на една седмица максималният капацитет на стомахчето му е около 45-60 мл. За бебе на възраст до 3 седмици дневният прием на кърма, от който се нуждае варира от 414 мл до 828 мл, което само по себе си показва, че бебетата са различни и това колко ще изяжда зависи не само от неговата възраст, зависи от теглото му, а също така и от неговите гени.
 
Удобно ли е да споделиш какво предизвика интерес към точното приемано количество мляко? Много майки споделят, че би им било по-спокойно ако знаят колко точното е изсуканоло бебето им, но гърдите ни не са разграфени, за това би могло да се вземе за ориентир броя напишкани и наакани памперси за 24 часа. Бебета на възраст между една и шест седмици би следвало да имат поне 2-3 наакани пелени за еднократна употреба /големи поне колкото размер на монета от 1 лев/ и поне 5-6 напишкани. Ако заедно с това тургорът на бебето е добър /при лек натиск с пръст по бузката на бебето може да се види как цветът й леко избледнява, при махане на пръста би следвало веднага да се възстанови предходното състояние на кожата./ се счита, че то получава адекватно количество кърма.

# 641
  • Мнения: 19
Здравейте мами и бебчета, дано и последните скоро се появят.
Ние с Марти сме добре, много е послушен миличкия.
Да разкажа набързо и аз за моето раждане, което като за второ беше доста по-бързо, но в пъти по-болезнено.
На 30 март, вече 8 дена пренасях и отидох на тонове. Нещо не им харесаха и ме оставиха за наблюдение.Бяха много притеснени от вида корема ми и все питаха първото колко голямо се е родило, че и това голямо се очаква. Мисля си, че ако това ми беше първо щяха директно за секцио да ме пратят. А бях и с 4 см. разкритие без нищо да усещам. След обяд в 4 пак запис на тонове-видя ги следващия доктор и каза, че може да има омотана пъпна връв, прегледа ме и той-пак 4 см., нямам контракции. И така до вечерта-чета вестник, гледам телевизия, говоря по телефона и скучая общо взето. Дойде и следващия доктор на смяна и ми каза да не ям и пия нищо, то аз и не бях яла от притеснение вече. Изгледах новините и тъкмо се канех да гледам сериала и док се появи да ме прегледа-оказах се със 7 см. разкритие, последва клизма-попаднах на супер мила санитарка, после си постоях около половин час в тоалетната, къпах се и вече взех да си усещам контракции, при това доста сериозни. Към 20,30 вече бях в родилна зала, спукаха ми мехура и се оказа, че водите са зелени, което налагаше доста бързо бебчо да излиза. Постоях така около 15 минути, които ми се видяха като часове , предвид силните болки и неудобното положение да лежиш по гръб. После ми сложиха система да засилят контракциите и в 21,15 след много напъни изплака моя голям мъж. Очаквахме да е едро бебе, но 4,900 ни изненада всички. За моя радост е едно прекрасно, здраво детенце и след два дена престой ни изписаха. Мама има само два козметични шева, които не усещам почти. Малкия е кротък, спинка и си похапва/за съжаление имам много малко кърма, плоски зърна, големи гърди и голям мъж за хранене, та се налага да се дохранваме/. По въпроса с кърменето ще поискам съвет малко по-късно, че стана дълго.

Надявам се всички мами и бебчета да сте добре, чакащите скоро да гушнат своите сладури и да обсъждаме вече по-приятните теми в "Родени".

Общи условия

Активация на акаунт