Щъркелче с добро сърце МАРТенички ще ни донесе! - 11

  • 38 943
  • 641
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 851
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ  Hug

И АЗ ДА ИЗВЕСТЯ:

НА 22 МАРТ В 23.15 ч. СЕ РОДИ НАШЕТО МОМЧЕ МАРТИН - 3550 гр., 51 см.  Heart Eyes
ВСИЧКО МИНА ДОБРЕ И БЪРЗО (поне според мен за 2 ч. и половина) И НИ  ИЗПИСАХА НА 25.03.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВСЕ ОЩЕ ЧАКАЩИ МАМИТА БЪРЗО И ЛЕКО РАЖДАНЕ.  Hug
 

И аз с въпросче към ЛЛЛ:
Кърмим се от първия ден и не съм давала АМ. На третия ден слезе млякото и всичко вървеше ок, но ме хвана някакъв вирус от 3 дни (разстроен стомах) и съм само на препечени филийки със сирене. Пия чай от копър и анасон, но се притеснявам, че кърмата ми намалява защото сутрин гърдите ми не са препълнени (както бяха с първото ни дете), а бебешора ни не суче нощем. Започнах да давам от двете гърди и незнам дали това е правилно? След като се накърмим доизцеждам първата гърда, но едва 10-20 мл. Моля дайте ми съвет? Първият път кърмих 1 година и 2 месеца с ваша помощ, за което много благодаря, но сега съм объркана. За колко време мога да очаквам да се нормализират нещата?

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 19:53 от DesiT

# 586
  • Мнения: 1 722
Jillian, твоето раждане прилича на моето, само дето ти го приемаш много по-позитивно ... за спането - моят синковец по същия начин трудно го будя за кърмене през деня, а нощем постоянно става и трудно заспива.
DesiT честита рожба! Да е жив и здрав Мартин, много радост да носи в дома ви!
Nicole, честит син Даниел! Много щастие му желая!

# 587
  • Мнения: 27
А възможно ли е да имаме колики вече? Днес беше доста напрегнат ден: не можах и за миг да го оставя да не е в ръцете ми. То беше едно реване, едно чудо! И то не както обикновено, ами започва директно с врещенето... има и присвивания, и напъване. Чак не ми се вярва как предишния ден беше толкова добричък и спинкаше така лесно, а днес...  ooooh!
Някъде четох, че менюто на майката няма влияние върху кърмата и съответно бебчо, но за коликите май не е така? Вчера хапнах яйца и една чаша прясно мляко и ето какво стана... А когато пийвам повечко сок от кайсии, нямаме проблем с лесното пълнене на памперси Laughing
Ще направя експеримента с храната след време пак, за да се уверя, че има връзка. Особено да потвърдя ефекта на кайсиевия сок...

И още нещо - въпрос към опитните мами: имаме сополки от втория ден след изписването. Слагам физ. разтвор и дърпам с аспираторче (не мн успешно). Да очаквам ли спиране на тези секрети или е нормално да продължат по-дълго време? Педиатърката звучеше така сякаш ще си ги имаме с месеци   Sad Пък е доста мъчително за мъника...

Честито на мамите DesiT и Nicole!   bouquet

# 588
  • София
  • Мнения: 1 635
radella, според мен е възможно да са колики при вас. Нашата педиатърка каза, че стандартно започвали след втората седмица, но си е до дете.
Anita_79, яд ме е на мене си, този път исках далеч по-естествено раждане, ама така се получи. И двете с бебето сме добре, така че по-добре да гледам от веселата страна на нещата. Пък и самото раждане хич не беше трудно, просто се размина с очакванията ми.

# 589
  • София
  • Мнения: 234
Здравейте мами Simple Smile

Искам да питам давате ли на бебетата вода? Вчера бяхме на преглед и док каза, че фонтанелата е хлътнала и бебка щяла да се обезводни. Трябвало, освен че суче, да пие и по 200 мл. вода на ден. Но е мисията невъзможна да й набутам вода - плюе, мръщи се, реве ... Отделно, че няма кога - доста често между кърменията повръща по малко и ми се струва нелогично веднага след повръщане да и товаря стомахчето с вода. А по-късно реве, че е гладна, пак не е нормано преди хранене да й давам вода.
Интересно ми е и мнението на ЛЛЛ по въпроса с водата.
Синът ми също не искаше да пие вода, до 9-месечна възраст е пил точно 2 пъти вода, но беше зима и не се притеснявах за хлътнала фонтанела.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 10:21 от didita4u

# 590
  • Мнения: 4 199
didita4u , ако сте на кърма, педи ми каза че няма нужда от вода, бебето си набавя всичко с кърмата. Но ако сте на АМ  е хубаво да се дава, и на мен ми казаха 100-200 мл но нито вода, нито чай пие моето бебе, та и 2 мл не мога да й дам, камо ли 200 ooooh!

# 591
  • София
  • Мнения: 234
Julia, на кърма сме изцяло, суче когато си поиска, но пак има някакви интервали от 2-3-4-5 часа. Наддава нормално. Но явно наистина личи по фонтанелата, че не пие вода, защото док веднага позна, без да ме пита. Твърди, че сега трябвало да я научим да пие, защото като дойде лято просто ще е задължително да пие.

# 592
  • Мнения: 4 199
Ако имаш идея как се ''учи'' бебе да пие вода, ще ти бъда признателна да споделиш, тъй като при нас ''ученето'' не върви никак добре Tired

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
И аз давам вода, но също сме почти изцяло на АМ. Вече отделен е въпросът, че 200 мл. няма как да ги изпие, но докарваме до 40-50 мл. макс на ден.

# 594
  • Мнения: 80
Аз давам по 2 глътки вода,защото бабите ми казаха да давам да не хване млечница Thinking последно трябва или не трябва да се дава водичка на бебчетата?
За кърменето -минах през един ад...докато бях в болницата всяка сестра която минеше ми стискаше гърдите....да ми отпуши каналите...гърдите ми бяха станали 3 пъти по-големи и бяха като камък ама наистина камък.Вдигнах и температура...Беше ужасно!Оообаче вече нямаме проблеми с кърменето и сме си добре:)напаснахме се както трябва.Започнах да си ограничавам менюто-без домати,шоколад,портокали,мед,фъстъци,боб,леща,зеле,прясно мляко...има и още...карам го на овесени ядки с кис.мляко и орехи,банани,месо,картофки,ябълки и много вода:)за сега беба не плаче и няма колики! Heart Eyes Да ви питам вашите бебета белят ли се ?Моята има люспички по челото краката и ръцете...разбира се я мажа и се оправят,но ми е  инт нормално ли е да се бели така?

# 595
  • София
  • Мнения: 1 668
Явно и аз трябва да започна да давам по малко вода, педиатърката каза съвсем малко, колкото да си изплакне устата, но ние сме почти изцяло на АМ.
За беленето - нашия бебок се бели, но днес питахме педиатърката, нормално било. Всяка вечер го масажираме след баня с бебешко олио и донякъде понамаля, но пак си има.
Това, което ме притеснява е, че му тече секрет от очичките, било някаква инфекция, която я има още от болницата, тогава му вливаха антибиотици и на мен също, но така и не ми дадоха подробни обяснения, но той още си има секретче и му тече обилно, има ли някой с подобен проблем?
Иначе имаше и шум в сърцето, но започнал да отслабва, педиатърката каза, че е нормално и скоро ще изчезне напълно

# 596
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Здравейте мами. Да ви се похваля, че една седмица вече след като ни изписаха от болницата малкия сладур е добре.  newsm44 Толкова се бях притеснила да не кажат пак че има нещо на дробчетата. И ние сме с шумче в сърцето, но казаха, че било много малко и ще го израсте с времето, но на 6 месеца да си идем на профилактичен преглед.
Иначе и ние май сме с колики. Вечер като спинка е ужас. То не е пъшкане, не са напъни и в момента в който пръцне и се успокоява, до след 5 мин  Cry Направо ми къса сърчицето. Вие давате ли някакви чайчета или капки?
За водичката и на нас ни казаха, че щом е на кърма нямало нужда да се дава, освен за изплакване на устичката.
И ние се лющиме. Изглежда му е доста суха кожичката, защото му се появиха и по бузките нещо като лишеичета и лекарката каза да вземем някакво кремче на мустела.
И да ви питам вашите сладури кихат ли? Малкия киха по 5-6 пъти на ден.

# 597
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 692
Андрей е изцяло на АМ, и аз му давам вода, не я харесва кой знае колко, но я пие.
Тъй като е с колики от повече от седмица, почнах да му давам и чай от копър на Hipp, който му се услажда явно повече  Simple Smile Срещу коликите най-ефективен обаче си остава сешоара - духаме на коремчето, и той чак задремва, душкото  Grinning Успокоява го горе-долу и възглавничката с черешови костилки от DM. Кожичката му се лющи, и също има секрет, основно от дясното оче, който ме притеснява.
Педиатърката, при която мислехме да го запишем ни въртя две седмици, още не го е видяла, и затова се ориентирахме към друг педиатър, при който ще ходим във вторник.

# 598
  • София
  • Мнения: 117
Този чай от копър на ХИП дали замества водата, която трябва да пие бебчо-знаете ли?Че не иска да пие и чай и вода отделно.Но чая му харесва поне.
LemonDesi  - Не е ли малко бебчето за колики? От първата седмица ли сте с колики/гледам лентичката/?

rosinka_k - И ние понякога сме така със съня.Толкова звуци издава и пъшкания,че си мисля,че е буден,а той спинка душичката.Пръцка или се изаква и му олеква и след малко пак почва.Даже и вика насън newsm78 Кой знае какво събува!

# 599
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 692
И аз си мислех, че е малко, но явно не е невъзможно  Tired
Много е жално горкото човече  ooooh!
Свива крачетата и физиономийката, пръцка, почервенява - всички симптоми на коликите...
Има значение със сигурност и това, че е изцяло на АМ отначалото.
Пие НАН ХА1, не му  предизвиква запек и явно му харесва на вкус.
Спряхме се на ХА формулата, защото мъжът ми е с алергии, та превантивно.
Чета суперлативи за Лактана Био, но от друга страна не знам има ли смисъл да сменям.
И той издава звуци докато спи, даже когато видимо е спокоен.
Все едно си кореспондира с някой, когото ние не виждаме  Simple Smile

Според мен трява да се редуват чая и водата,
като цяло ако следваме теорията, че вода на тази възраст  е нужна - то си мисля, че чистата вода като свойства и влияние върху организма не може да се замени от никаква друга течност.
А и си мисля, че привикването към вкусния подсладен чай ще стане лесно  Simple Smile, и трудно ще се премине после към чиста водица.
Аз лично не слагам захар във водата.

Общи условия

Активация на акаунт