Нарекох те Фериха ~111~'' Исках те толкова много , теб преди всичко друго..

  • 33 052
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Неси,  защо Сехер каза на Емир, че и женитба няма да ги спаси?! Какви са разбиранията и обичаите между простите турци? Ако Фериха е спала с него с кръв ли ще искат да си отмъстят, за да я "изчистят"?
Ферда, не съм много запозната с техните обичаи, защото не живея в Турция. Но до колкото знам, ако Фериха е спала с него, за да изчистят името си, трябва да има кръвопролитие. В някои от случаите брата убива сестрата. За тях честта е най-важно и правят всичко, за да запазят. Но това е по-присъщо за областта около Анадолу. Peace Няколко сериала имат(са имали) подобна сюжетна линия.

Е, добре де, ама като са женени какъв е проблема с честта?!

По постовете на Неси съдя, че при мен филма върви с голямо закъснение - сега свършиха рекламите...

Сехер най-накрая успя да изкопчи парички и от Емир.

# 421
  • Мнения: 2 449
  Ако рода на Фери е от там ooooh! ooooh!
  Е Сахер изкара пари пак.Ох ...

# 422
  • Мнения: 9
е: Фериха, защо не ми каза?(изтри го)
Фериха, трябва да поговорим. Обади ми се.

# 423
  • Мнения: 2 449
  Какво става.Сахер излъга за да  вземе пари от Емир ли newsm78 newsm78

# 424
  • Мнения: 21 201
Мехмед няма спирачки. Докато не навреди на Емир няма да се спре.

# 425
  • Мнения: 21 201
 Какво става.Сахер излъга за да  вземе пари от Емир ли newsm78 newsm78
Не го  излъга. Каза му как стоят нещата в портиерския дом, а той и даде пари за да озаптява мъжа си, докато го няма Ръза.

# 426
  • Мнения: 179
eeeeeeee  само реклами ще гледам тая вечер  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 427
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
 Какво става.Сахер излъга за да  вземе пари от Емир ли newsm78 newsm78

Мисля, че Емир ще й плаща, а тя в замяна ще удържа на Мехмет братското желание да води Фериха на преглед за доказване на чистотата й.

# 428
  • Мнения: 9
Неси,  защо Сехер каза на Емир, че и женитба няма да ги спаси?! Какви са разбиранията и обичаите между простите турци? Ако Фериха е спала с него с кръв ли ще искат да си отмъстят, за да я "изчистят"?
Ферда, не съм много запозната с техните обичаи, защото не живея в Турция. Но до колкото знам, ако Фериха е спала с него, за да изчистят името си, трябва да има кръвопролитие. В някои от случаите брата убива сестрата. За тях честта е най-важно и правят всичко, за да запазят. Но това е по-присъщо за областта около Анадолу. Peace Няколко сериала имат(са имали) подобна сюжетна линия.

Е, добре де, ама като са женени какъв е проблема с честта?!

По постовете на Неси съдя, че при мен филма върви с голямо закъснение - сега свършиха рекламите...

Сехер най-накрая успя да изкопчи парички и от Емир.
Е, това вече не го знам. Не мога да им проследя сложните връзки. Може би въпроса е точно, че е  Емир, а не някой друг. Но това, което писах по-горе е истина и има такива случаи.(поне по сериалите има, но май има и истински случаи)

# 429
  • Мнения: 2 449
  Какво рини още този тъп крадльо Мехмед

# 430
  • Мнения: 2 449
Е, ама и Емир защо се върза на тъпите разбирания на Сахер,която явно вярва,че Фери е спала с Емир ooooh! ooooh!

# 431
  • Мнения: 197
Има такива случаи. Днес ми казаха, че всеки ден във турските вестници пишело за убийства на честта и се чудели как да ги спрат.

# 432
  • Мнения: 9
Мехмет обясняваше на Сехер, че днес е ходил в унито. Ханде се е държала странно.

# 433
  • Мнения: 21 201
Малеее и Фери няма страх. Запъти се да върви при Емир, но Хатиджееее. Joy

# 434
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Неси,  защо Сехер каза на Емир, че и женитба няма да ги спаси?! Какви са разбиранията и обичаите между простите турци? Ако Фериха е спала с него с кръв ли ще искат да си отмъстят, за да я "изчистят"?
Ферда, не съм много запозната с техните обичаи, защото не живея в Турция. Но до колкото знам, ако Фериха е спала с него, за да изчистят името си, трябва да има кръвопролитие. В някои от случаите брата убива сестрата. За тях честта е най-важно и правят всичко, за да запазят. Но това е по-присъщо за областта около Анадолу. Peace Няколко сериала имат(са имали) подобна сюжетна линия.

Е, добре де, ама като са женени какъв е проблема с честта?!

По постовете на Неси съдя, че при мен филма върви с голямо закъснение - сега свършиха рекламите...

Сехер най-накрая успя да изкопчи парички и от Емир.
Е, това вече не го знам. Не мога да им проследя сложните връзки. Може би въпроса е точно, че е  Емир, а не някой друг. Но това, което писах по-горе е истина и има такива случаи.(поне по сериалите има, но май има и истински случаи)

Със сигурност знам, че има кръвна мъст при някои от кюрдите в Ирак и тогава даже сватба не помага, младежа трябва да го убият, дори и момичето доброволно да е избягало/пристанало. Това се решава с преговори и т.н. опитват се да сдобрят двата рода... Но ФЕмир са все пак истанбулци... !!!

Общи условия

Активация на акаунт