ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 2

  • 220 499
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 806
Благодаря за отговорите. До няколко дена ще бъдат внесени 2 жалби. Едната с/у експертното решение и втора с/у действията на докторката за задържане на рентгенова снимка.
И нашата я задържаха, поисках си я, казаха че там трябвало да си остане. След 2 месеца се наложи да правим друга и пак да облъчват детето, но не ми се водеха безмислени спорове.

И на мен ми взимат винаги рентгеновите снимки, но като мине времето, през което може да се обжалва решението им от някоя инстанция и ми ги връщат с писмо по пощата. Най-много месец след ТЕЛК съм си получавала обратно снимките всеки път.
Такъв случай нямам до сега. Браво на вашия ТЕЛК. Това в България ли се случва?

Да, това е в Пловдив Laughing Вече два пъти се явявам и ми връщат по пощата снимки, както и други изследвания, които може да ми трябват, а са скъпи или не се правят често.

# 16
  • Мнения: 89
Днес внесох жалба. Бях си напечатал жалба. Мотивите ми бяха 2 страници. Искаха да попълня тяхна бланка. Казах им че няма проблем, като в трите реда оставени за мотиви попълних  "Мотивите ми са подробно описани в приложена напечатана жалба - 2 листа". Към тяхната бланка с 3 телчета защипах моята жалба. Принтирах я в 2 екземпляра. 1 за тях и 1 за мен.

# 17
  • Мнения: 11
Някой може ли да ми каже какво става с детския белодробен ТЕЛК във Велико Търново или ако имате телефон за връзка с тях.Не мога да отида лично да питам ,защото дъщеря ми си счупи крака .

# 18
  • Мнения: 2 510
Благодаря за отговорите. Значи трябва да подам молба май или юни. Стария изтича на първи септември и като се има предвид, че август е отпускарски месец.  Thinking
За да можеш да се ориентираш трябва да провериш на колко време са ТЕЛК на деца с такова заболяване при вас.
Например, ако са септември месец подаваш юли като епикризата / нова/ трябва да е до 1 месец преди подаването на молбата от твое име в ТЕЛК.
Желателно е двата ТЕЛК да се засекат до месец, като оставяш и 14 дни за заверка и обжалване.
Ако това не се случи при нас не изплащат двойните детски.

# 19
  • Мнения: 1 710
В момента сменям ТЕЛК на Гого. При нас е още по-сложно, защото от София прехвърляме документи в Благоевград. Първо подавам молба, след 15 дни трябва да носим Протокол от ЛКК, стария ТЕЛК и всякакви видове епикризи и снимки, които имаме. Надявам се нещата да се решат бързо, но ще ви държа в течение.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
 Не би ли трябвало да се сложи на първа страница препратка към старата тема!? Нека някой с правомощия и компетентност се заеме с това, моля!

# 21
  • Мнения: 89
В момента сменям ТЕЛК на Гого. При нас е още по-сложно, защото от София прехвърляме документи в Благоевград. Първо подавам молба, след 15 дни трябва да носим Протокол от ЛКК, стария ТЕЛК и всякакви видове епикризи и снимки, които имаме. Надявам се нещата да се решат бързо, но ще ви държа в течение.


Документацията не трябва ли да се препрати от едната РКМЕ към другата по служебен път. говоря за досието което е там. Със старите ЛКК, Епикризи и ТЕЛК-ове

# 22
  • до реката
  • Мнения: 295
Някой може ли да ми каже какво става с детския белодробен ТЕЛК във Велико Търново или ако имате телефон за връзка с тях.Не мога да отида лично да питам ,защото дъщеря ми си счупи крака .
здравей сега не си спомням тел.какъв беше но помня че го намерих в Интернет,това беше септември,бяха много любезни провериха всичко  за детето.

# 23
  • Мнения: 11
Става на въпрос, че подавах молба лятото и би трябвало да получа писмо кога да се явим ,но уви не.Ходих да питам казаха ,че не се знаело дали въобще ще има ТЕЛК във В.Търново  комисията била напуснала не им е плащано .Спряха ми парите от ноември ,а ми трябват често отсъствам от работа поради пристъпи на астма на децата.

# 24
  • Мнения: 2 510
vlaeva_d , би следвало да е прехвърлена към друг град.
Попитай отново.
Номерът с прехвърляне на комисии за ТЕЛК и на мен не ми харесва.
Мисля, че се прави не само от неуредици в здравната ни система.

# 25
  • Мнения: 5 682
Белодробния мисля, че се води ТЕЛК вътрешни болести. За възрастни във В. Търново ще има през май месец - незнам дали децата се явяват заедно с възрастните. Майка ми подаде молба декември месец и получи почти веднага писмо, че комисията ще е през май  Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Да ви изкажа  разочарованието си. Днес получих писмото от НЕЛК , процентите са 54,а не 73 които ни казаха, че ще ни дадат след приключването на прегледа... Нямам думи...Не мога да разбера, как така в различни градове, на  деца с еднакво заболяване се дават различни проценти...
А сега , на къде? Ако продължавам да обжалвам , само губим време и пари, май ще трябва да се примирим...
Някой да има идея НОИ над колко процента отпуска пенсия за 16 год дете?

# 27
  • Мнения: 89
Да ви изкажа  разочарованието си. Днес получих писмото от НЕЛК , процентите са 54,а не 73 които ни казаха, че ще ни дадат след приключването на прегледа... Нямам думи...Не мога да разбера, как така в различни градове, на  деца с еднакво заболяване се дават различни проценти...
А сега , на къде? Ако продължавам да обжалвам , само губим време и пари, май ще трябва да се примирим...
Някой да има идея НОИ над колко процента отпуска пенсия за 16 год дете?

Мисля че над 50% дават пенсия, а за обжалавенето съгласно чл. 63 от  ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ОРГАНИЗАЦИЯТА НА РАБОТА НА ОРГАНИТЕ НА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА И НА РЕГИОНАЛНИТЕ КАРТОТЕКИ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЕКСПЕРТИЗИ сроковете за обжалване са следните. Свързваш се с адвокат и жалиш пред административен съд София.  Там се подава жалбата понеже НЕЛК-а е в съдебния район на Административния съд София. пиши на лични или в скайп за да ти препоръчам адвокат, който е добър със жалбите.


Чл. 63. (1) Обжалванията и възраженията от страна на заинтересуваните лица и органи се правят:

1. срещу решенията на лекуващия лекар - в 14-дневен срок от получаването им, пред ЛКК;

2. срещу решенията на ЛКК и ЦСМП - в 14-дневен срок от получаването им, пред ТЕЛК;

3. срещу решенията на ДЕЛК, ТЕЛК - в 14-дневен срок от получаването им, пред НЕЛК;

4. срещу решенията на НЕЛК - в 14-дневен срок от получаването им, пред Административния съд - София-град, по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

(2) Обжалванията и възраженията по ал. 1, т. 1 се правят чрез регионалния съвет по чл. 111 от Закона за здравето, а по ал. 1, т. 2 и 3 - чрез РКМЕ.

(3) Заинтересуваните лица и органи могат да обжалват в 14-дневен срок решенията на ЛКК, с които се нарушават изискванията и редът при издаване на болнични листове, и пред регионалния съвет по чл. 111 от Закона за здравето.

(4) Срокът за обжалването по ал. 1 и 3 започва да тече от датата на получаване на експертното решение.

(5) Когато обжалваният болничен лист е издаден от член на ЛКК, преценката по него се прави от друга ЛКК.

(6) По реда на ал. 1 - 4 се обжалват и експертните решения по чл. 24, ал. 1, т. 8 от заинтересуваните лица и разследващите органи или от органите на съдебната власт.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
За ЕР от НЕЛК трябва ли да се чакат пак 14 дни или мога утре да хуквам към социалните? Ако пък се чака,след това кой трябва да го подпечата? До Сф пак не ми се бие път...

# 29
  • Мнения: 89
За ЕР от НЕЛК трябва ли да се чакат пак 14 дни или мога утре да хуквам към социалните? Ако пък се чака,след това кой трябва да го подпечата? До Сф пак не ми се бие път...

Май пак трябва да се изчака. Все пак тече срок за обжалване.

Общи условия

Активация на акаунт