ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 2

  • 220 521
  • 770
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 59
И на мен не ми е дошла музата ,ама имам време още!!Много е гадно така с този ТЕЛК  Варна,все едно парите за болните дечица от техните заплати ги спират.
Аз да попитам  с една и съща жалба мога да обжалвам и ЕР И ДИ нали??

# 421
  • Мнения: 59

Просто ми се щеше да видя някъде формулирана жалба, за да се водя по нея.
Благодаря за отговора!


Аз също,много ще ми е от помощ,за да не пропуснем нещо съществено.Все пак ще ме разхождат от Балчик до София за това нещо с две деца,дано да си е струвало нервите,средствата и разтъкаванките за мен и най-вече за децата!!

# 422
  • Мнения: 61
Аз да попитам  с една и съща жалба мога да обжалвам и ЕР И ДИ нали??
Мисля, че можеш, защото все пак ДИ е част от ЕР.
на мен първия ТЕЛК на този с 50% ми дадоха ДИ датата на ТЕЛКа, а на този с 30% - ДИ е датата на диспансеризация - 3 месеца по-рано. Да не би да се прекарат да ми дадат повече пари. Но тогава децата бяха по-малки и не ми се занимаваше.
Просто ми се щеше да видя някъде формулирана жалба, за да се водя по нея.
Благодаря за отговора!
Аз също,много ще ми е от помощ,за да не пропуснем нещо съществено.Все пак ще ме разхождат от Балчик до София за това нещо с две деца,дано да си е струвало нервите,средствата и разтъкаванките за мен и най-вече за децата!!

Ами дано някой от миналите по този път ни помогне Simple Smile

# 423
  • Мнения: 154
датата на инвалидизацията е част от съдържанието на решението, няма как да се обжалват отделно. в жалбата трябва да напишете точно какво не е наред на решението - например дата на инвалидизация, определените %, или не е посочено, че трябват ортопедични обувки, или че е с право на чужда помощ и т.н. , според случая. пише се "жалба от... " /три имена, егн, адрес, по възможност телефон/, срещу кой № решение на коя ТЕЛК се подава и се прилагат заверени от жалбоподателя копия от всички документи в подкрепа на жалбата.и се въоръжете с търпение. и най-вече да не изпускате сроковете, никога не чакайте последния ден от срока.и всичко се изпраща по пощата с обратна разписка, а най добре по куриер, за да има достоверна дата на изпращане

# 424
  • Мнения: 29
sidem,аз написах на компа молбата,но може и ръкописно на бял лист.Имам едно указание,но не знам как да ти го изпратя.Най-общо пише,че можеш да обжалваш всичко:процентите,диагнозите,срока,лекарско отношение и т.н.Опитай да формулираш проблема без много емоции.Както го описваш и тук,но стегнато.Каквото и да напишеш,ще хване декиш,а по-повод на срока,можеш да кандидатстваш на всеки 6м.,това скоро и аз го разбрах,и особено ако имаш нова епикриза,мисля че може и веднага.Аз утре отивам на ТЕЛК и след това веднага влизам в болница.Дано да мина...стискайте ми палци...!Като изляза от болницата ще ви разкажа.Не се страхувайте да обжалвате!

# 425
  • Мнения: 59
благодаря!!

# 426
  • Мнения: 59
Пак с въпрос,подготвих едната жалба 2 листа напечатани,но тъй-като съм писала,че "тъй като не съм доволна от отношението,прегледа и смятам,че има сериозни пропуски в мотивите за вземането на тяхното ЕР."и за да се обоснова цитирах епикризи и АЛ,искам и тях да прикрепя като доказателство,как да го направя,в папка или просто с тел бод да опитам всичко да прикрепя подредено!!макар че с телбод няма да стане -това са 4 епикризи един зелен талон и 14 АЛ.

# 427
  • Мнения: 29
sidem,ако можеш се опитай да го съкратиш,като изтъкнеш най-важните неща,защото ако напишеш 10 листа няма да ги прочетат.Ако искаш цитирай данните от епикризите/примерно епикриза от еди коя си дата,от еди коя си болница и каквото цитираш/,опитай се да ги пробуташ с жалбата,но не зная дали ще вземат копията,които искаш да приложиш,защото трябва да ги имат в досието на детето,ако пък не са ти ги взели в ТЕЛК,трябва да се оплачеш и от това.В НЕЛК с мен бяха доста по-любезни отколкото във повечето ТЕЛКове,които съм посетила досега.Аз вчера си взех решението-56%,което като процент ме удовлетворява,но като цяло пак ме прецакаха по отношение на основаната ми болест.В писмото въобще не ми искаха изследвания и документи за белия дроб и това беше много учудващо,защото това е водещата ми болест.Извадих късмет,че точно сега се разболях и трябваше да вляза в болница и поради това имах снимка,дишане и т.н.Накрая доктора ми каза,че в крайна сметка нали взимам група и пенсия за 3г.,трябва да съм доволна и да не ровичкам много,защото това ще ми забави взимането на пенсията.Казах му,че не е честно да ми дава 40% за основната диагноза,а той"...какво ти пука.."За тази една година изхабих много нерви и сега няма да обжалвам,но след 3 год.отново съм на ход.

# 428
  • Мнения: 59
да разбирам ли че от НЕЛК ти увеличиха процентите дадени от ТЕЛК?

# 429
  • Мнения: 29
Имам инвалидизация от 2005.Първата беше 52%,втората 54%,третата само за 1год.86% и след нея получих 41% за 3год.и тогава обжалвах в НЕЛК.Там казаха,че през последната година,когато съм лежала 2 месеца за туберкулоза в болница,не съм лежала и за другите ми белодробни болести и нямам епикриза и амб.листове,но тъй като проявявали разбиране виждайки диагнозите ми,съкратиха срока на тази инвалидизация на 1 год. и ето сега се явих отново.Както казах взех 56%,но пак ме прецакаха.Имам Бронхиектазна болест,ХОББ,Белодробна фиброза и Дихателна Недостатъчност 2 степен,но те ми пишат 1 степен,за да не ми дадат 60%.Бях година и половина общо без пенсия.Затова сега няма да обжалвам,защото не издържам финансово вече.

# 430
  • Мнения: 53
Здравейте! Искам да попитам, понеже в социалните ми казаха да изчакам 14-дневен срок от датата на издаване на експертното решение и тогава да подам документите при тях. Но пък не ми казаха да ходя за печат на ЕР. А на доста места чета, че трябва ...  Rolling Eyes Ако може някой да ми обясни, тъй като ТЕЛК е в друг град и ако се налага, да мога да си организирам нещата. Благодаря!

# 431
  • Мнения: 774
След  изтичане на 14 дневният срок трябва да отидете и да ви сложат продълговат печат и чак тогава отивате в социалните .Без този печат няма да ви приемат документите.

# 432
  • Мнения: 53
non4eto0, благодаря! А този печат в РКМЕ ли или ТЕЛК?  Rolling Eyes

# 433
  • Мнения: 59
От къде мога да намеря наредбата  с членовете и точките,на база на която са ми определили датата на инвалидизация,защото ще обжалвам и нея ,освен процентите!

# 434
  • Мнения: 774
Аз лично съм ходила за печат в картотеката на телк, там където съм подавала молбата за него.

Общи условия

Активация на акаунт