ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 2

  • 220 658
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 656
Я кажете как пртича едно посещение при НЕЛК при обжалването?
Същото като при ТЕЛК.

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм от в.търново с диагноза болест на ходжкин.1год бях/2011г/с95%инвалидност тази год на 27.03.12 се явих на телк за продължение и % ми беше драстично намален 50% Вчера пуснах молба за обжалване пред нелк.Въпросът ми е колко се бави отговора от нелк и докато чакам ще получавам ли някаква пенсия и вобще какво ме очаква  от тук нататък

# 62
  • Мнения: 4
Здравеите искам да попитам  бях на телк заради болничен лист и ми го одобриха(че е основателно издаден ) сега има ли някаква процедура за изплащането му или от нои директно си ги изплащат и във какъв срок?

# 63
  • Мнения: 14
Зравейте ,искам да попитам относно промяната на датата за инвалидизация .Преди 10 дни се явихме за преосвидетелстване на детето ми и освен ,че намалиха процентите но са над 50 все пак видях и променена в ДИ. Сега ще ми изплатят  ли от социалните  тази разлика  в датите  тъй като не е първи ТЕЛК .

# 64
  • Мнения: 89
Зравейте ,искам да попитам относно промяната на датата за инвалидизация .Преди 10 дни се явихме за преосвидетелстване на детето ми и освен ,че намалиха процентите но са над 50 все пак видях и променена в ДИ. Сега ще ми изплатят  ли от социалните  тази разлика  в датите  тъй като не е първи ТЕЛК .

Би трябвало. Виж в наредбата за кои диагнози какъв % дават и обжалвай ако са те ощетили много

# 65
  • Мнения: 5 695
Зравейте ,искам да попитам относно промяната на датата за инвалидизация .Преди 10 дни се явихме за преосвидетелстване на детето ми и освен ,че намалиха процентите но са над 50 все пак видях и променена в ДИ. Сега ще ми изплатят  ли от социалните  тази разлика  в датите  тъй като не е първи ТЕЛК .
Да не те подведа, но мисля, че ДИ и връщане на пари със задна дата важи при първо явяване на ТЕЛК. Мисля, че не важи при преосвидетелстване  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 8 849
Здравейте аз съм от в.търново с диагноза болест на ходжкин.1год бях/2011г/с95%инвалидност тази год на 27.03.12 се явих на телк за продължение и % ми беше драстично намален 50% Вчера пуснах молба за обжалване пред нелк.Въпросът ми е колко се бави отговора от нелк и докато чакам ще получавам ли някаква пенсия и вобще какво ме очаква  от тук нататък

Болест на Ходжкин е автоимунно заболяване, нали?
Предполагам, че 2011 година си била в криза и състоянието ти е било тежко, затова са ти дали толкова висок процент. Ако сега си в ремисия, процентът се намалява, да. Възможно е да падне и до 50%. Това се случва ако основното заболяване(при теб Ходжкин) е в стабилна ремисия. Процентът се запазва( намалява се малко, или дори се увеличава) ако си добавила нови заболявания, които са резултат на основното. Или ако просто си се разболяла и от друго междувременно.
От НЕЛК няма точно определено време колко ще се бавят. Докато чакаш, никакви пари не получаваш.
Оттук нататък....чакаш да те извикат от НЕЛК. Там ще ти определят процента-може да потвърдят този на ТЕЛК, може да го увеличат малко/много, може дори да го намалят. Зависи какво ти е състоянието. Ако болестта е нелечима, ще получаваш пенсия, но зависи каква....

# 67
  • Мнения: 15 291
Днес ходих да си търся решението. Оказа се, че от единия ТЕЛК през който минахме, са дали процент и са го пратили в другия за психооценка и решението ще дойде от там т.е. двете неща в едно решение. Отивам там и ми обясняват, че нещата стават бавно. Сега ще чакам писмо от тях, със съответните изисквания /евентуално/ и дата за преглед. Чак след това ще има решение.
Това не ми е първи ТЕЛК /психото е първи/. Подала съм всички документи през 11.2011г.
С тези темпове до Коледа ще си получа решението. Бясна съм. що за удоволствие изпитват да ми обясняват, че тези неща ставали бааааавно. /3-4 пъти ми се повтори/.

# 68
  • Мнения: 19
Здравейте.Дъщеря ми е на 2 г и половина оперираха я на 9 март, сега сме подали документи за ТЕЛК .Беше ми обяснено от друга маика ,че датата на инвалидност при нея е датата на раждане, защото е с ВСМ, но доколкото разбрах тук при нас приемат датата на телка.Някой знае ли от кога е  по закон.Благодаря ви

# 69
  • Мнения: 5 695
ВСМ на мен нищо не ми говори  Rolling Eyes. Не пишете от какво е оперирано детето ви? По рождение ли му има нещо, или нещо впоследствие се е появило? Ако е по рождение има шанс датата на инвалидизация да е оттогава. Ако е от по-късен етап заболяването няма как ТЕЛК-а да е от датата на раждане  Peace

# 70
  • Мнения: 19
Тя е с вродена сърдечна малформация ,която откриха едва сега.2г и половина е живяла със стеснена аорта или това е главна кръвоносна аорта която излиза от сърцето

# 71
  • Мнения: 207
Здравейте, имам следния въпрос:

Възможно ли е да се поднови ТЕЛК , преди изтичане на срока му.

На съпруга ми му изтича  3 годишната валидност на 29 септември, но тогава ще сме в чужбина и няма да може да се яви когато му изпратят поканата.

Каква е възможността да подаде молба и документи  по-рано - например средата на април , за да може да го преосвидетелстват по-рано.

Има ли процедура и евентуално къде може да получи повече информация.

Последния път е бил преосвидетелстван в комисия  помещаваща се в Първа градска болница  на бул. П. Евтимий.

Благодаря за инфото предварително.



   Дано не е късно да ви отговоря , но имате възможност да промените  датата на явяване в ТЕЛК  .  С майка ми едва не се получи така , но нашия проблем беше здравословен . В последния момент се разминаха нещата .                                                                                                         Искам да попитам колко време след  минаването през ТЕЛК , се получават пенсията , трябва ли ние да носим някакви документи в пенсионното ?

# 72
  • Мнения: 5 695
Тя е с вродена сърдечна малформация ,която откриха едва сега.2г и половина е живяла със стеснена аорта или това е главна кръвоносна аорта която излиза от сърцето
Предполагам в епикризата го пише това, че детето е с вродено заболяване. Най-вероятно това ще се отрази и в ДИ на ТЕЛК-а  Peace

# 73
  • Мнения: 19
 Blush да в епикризите пише че е вродено. Благодаря!

# 74
  • Мнения: 84
Здравейте, мили дами!Моля за Вашата помощ-обжалвам решение на ТЕЛК ,но незнам в какъв срок трябва да получа писмо от НЕЛК. Sad

Общи условия

Активация на акаунт