Да посмекчим малко тона,а?

  • 13 993
  • 263
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Пиша често тук и не мисля, че съм от агресивните потребители.
............

Не си   Simple Smile, много ми допадат твоите постове  Peace


Но истина е, че дори и без да има открита агресия от някои постове лъха надмедност, или звучат прекалено поучително, което подразва другите - никой не обича да му се размахва пръст. 

Абсолютно съм съгласна.

# 16
  • Мнения: 15 379
Но истина е, че дори и без да има открита агресия от някои постове лъха надмедност, или звучат прекалено поучително, което подразва другите - никой не обича да му се размахва пръст. 

По-скоро опира до стил на писане. Често са ме обвинявали в категоричност и надменност - ами не е така. Гледам да пиша стегнато и с няколко изречения да дам своето мнение.
Всъщност няма как да се съди по това що за човек си, ако липсва откровена грубост и нападки, просто е до начин на изразяване. В този смисъл не мога да оприлича някой като груб или надменен, включително и моя милост.

Истината е, че в детските теми пишат страхотни и умни жени, чиито постове чета с огромно удоволствие.

# 17
  • Мнения: 3 092
Ей , момичета свят шарен , хора всякакви  Simple Smile
Така е във форум а , пък и в живота .
Хубаво би било да сме добронамерени , но всичко опира и до начин на мислене и до манталитет , пък и не винаги става -например вечните теми за соленето на бебето и за захарта във водата и хайде да не споменавам са ми писнали и са дразнещи , да ..
Моят апел към притеснените и неопитни мами е преди да пуснат поредната тема , дискутирана много пъти във форума е да ..седнат и да се успокоят  Wink
На тези ,който са убедени в правотата си - да не пускат теми , няма защо да си пишем и да си пишем едни и същи неща .
Ами горе долу това е .
 

# 18
  • Мнения: 11 844
Sourcherry това което си цитирала, в никакъв случай не е насочено към  теб Peace.
Изказах се принципно по темата, затова и оставих празен ред, да се разгранича от това което казах за теб Simple Smile.
А иначе си права може понякога да е стил на изразяване, но не винаги ....чела съм много мнения от които на мен ми е ставало криво заради авторката на темата. Да аз също се дразня от някои пуснати теми и затова избягвам да коментирам, за да не бъда груба. Но както всеки има право на мнение, така всеки има право да пита...дори питането да изглежда глупаво или елементарно.


Истината е, че в детските теми пишат страхотни и умни жени, чиито постове чета с огромно удоволствие.[/b]

А това аз също го отбелязах още в първия си пост по темата  Simple Smile Peace

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Получават се неразбирателства и от липсата на визуален контакт. Много лесно човек може да се подведе и на нормално мнение да се обиди. Естествено, ако след изказаното мнение няма двадесет удивителни или е изписано с главни букви.
Авторката, ти си чети по същество, всичко друго пропускай.

# 20
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Пиша често тук и не мисля, че съм от агресивните потребители.
............

Не си   Simple Smile, много ми допадат твоите постове  Peace


Но истина е, че дори и без да има открита агресия от някои постове лъха надмедност, или звучат прекалено поучително, което подразва другите - никой не обича да му се размахва пръст.  
Абсолютно съм съгласна с теб.Има някои потребителки които са от професор нагоре и определено карат хората даа се чувстват по-ниски от тревата със злобните им коментари.Така обесняват, че всячески карат другия да се чувства идиота на годината.Точно в този под форум е много често срещано.

Но истина е, че дори и без да има открита агресия от някои постове лъха надмедност, или звучат прекалено поучително, което подразва другите - никой не обича да му се размахва пръст.  

По-скоро опира до стил на писане. Често са ме обвинявали в категоричност и надменност - ами не е така. Гледам да пиша стегнато и с няколко изречения да дам своето мнение.
Всъщност няма как да се съди по това що за човек си, ако липсва откровена грубост и нападки, просто е до начин на изразяване. В този смисъл не мога да оприлича някой като груб или надменен, включително и моя милост.

Истината е, че в детските теми пишат страхотни и умни жени, чиито постове чета с огромно удоволствие.

Аз лично теб никога не съм те намирала за груба.Винаги даваш добри съвети с добър тон.Харесвам те.  bouquet

Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 20:41 от AnMary

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Винаги ще има хора,които ще те издразнят.
В истинския си живот няма да са в твоето обкръжение.Тук просто не ги чети и ги игнорирай.
Специално тук тонът не е лош,е с някои изключения,ти гледай какво става в СО и в клюкарника. Laughing
Съгласна съм,че има жени,които сякаш говорят с теб ще цитирам мой любим писател "...като с група малоумни избиратели.",обаче с такъв апел няма начин да и запушиш устата на такива жени.Затова си отсей дами,чието мнение цениш и следи за техни отговори.
Не се натоварвай,виждам че ти е болно.Хората са такива,шарен свят!

# 22
  • Мнения: 274
Регистрирана съм в bg-mamma от 4 години, след раждането на голямата ми дъщеря. Сега забелязах, че имам само 20 публикации, но искам да ви уверя, че много редовно чета темите коментирани тук. Намирам много полезна информация и чувам много мнения. Хубавото е, че се научих след като видя няколко гледни точки, да ги проуча по-обстойно и сама за себе си да реша кой метод да използвам. Сега отново имам детенце и установявам, че има неща, които не знам и... ето ме отново тук да чета за памперси, захранване и други пеленачески въпроси. Нещото, което забелязвам е лошият тон с който някой майки се обръщат към други, начина по който ги охарактеризират като лоши майки, или недостатъчно мотивирани, или недостатъчно упорити при прилагане на определени прийоми за отглеждане на деца. Защо е неоходима тази нападателност?! Нали това е сайт за вазимопомощ? Обръща се някоя паникьосана жена с въпрос по проблем( който за много от нас е смешен или елементарен, но за една неопитна и уплашена майка, е едва ли не края на света) и някой започват да дават съвети или да споделят при тях как са се развили нещата. Обаче има и други дами, които я обиждат ( не с думи ), а с ирония и нападки или започват да й казват да не прави това или онова, защото ще травмира или увреди детенцето си за цял живот, че и нещо по-страшно. Току що четох темата за приучаване за ходене на гърне, и там две майки като " впиха " зъби една в друга... Защо? С какво помогнаха на момичето което беше пуснало темата? Все пак тук сме се събрали зрели, трезвомислещи жени, които могат да преценят сами. Само искаме мнение, не упреци. Има много гледни точки, много начини за случването на нещо и за научаването на друго, и може би всеки си мисли, че той е най- прав, а всички кото мислят различно грешат.
Пък и в крайна сметка непрекъснато излизат все по-нови методи за отглеждане на деца. Това означава ли, че всички стари са абсолютно погрешни и че водят до хронични заболявания и трайни увреждания върху крехката детска физика и психика?
Понеже в момента съм на тема захранване с малката ми мишка си мисля за това колко от нас са яли попара със сирене, масло и чай на 5м.? На колко от нас майките ни са давали сок от ябълка и морков на 40 дена? Или пък майките ни са сядали до нас на пода, докато се научим да седим на гърне? Това дали е било грешно тогава? и всички ние ли сме с алергии, стомашно-чревни проблеми, или с травмирана психика от това че мама ни е натискала на гърнето, защото й е било писнало да пере пелени на дете на една година?
Не казвам, че не трябва да се съобразяваме с новите препоръки при отглеждането на децата ( всички искаме да сме добри майки ), но нека не смачкваме тези, които искат да прилагат нещо остряло като метод. Въпрос на личен избор, който не е небходимо да бъде осъждан.
Знам, че с тази тема ще ме анатемосат много майки, но моля ви преди да го направите, помислете за какво сме тук. Да си помогнем една на друга, да се посъветваме, а не да налагаме мнение. Нека всеки да има възможност да се грижи за детето си както той смята, че е най-добре, без да се чувства виновен за решениета си.
Не се натоварвай със  агресивните коментари защото има и такива просто чети това което  е важно.А нали казват разни хора  разни идеали.Аз лично чета само това което е по същество на темата а останалото го игнорирам.

# 23
  • Мнения: 273
Пиша често тук и не мисля, че съм от агресивните потребители.
............

Не си   Simple Smile, много ми допадат твоите постове  Peace


Но истина е, че дори и без да има открита агресия от някои постове лъха надмедност, или звучат прекалено поучително, което подразва другите - никой не обича да му се размахва пръст. 
Абсолютно съм съгласна с теб.Има някои потребителки които са от професор нагоре и определено карат хората даа се чувстват по-ниски от тревата със злобните им коментари.Така обесняват, че всячески карат другия да се чувства идиота на годината.Точно в този под форум е много често срещано.

Напълно съм съгласна с Креми Анев

# 24
  • Мнения: 1 262
Браво! Евалата! Най-после някой го каза.  newsm20
Много съм съгласна с авторката на темата за всичко. Дано и тази тема не се превърне в бойно поле между различни потребителки.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9 903
Моят апел към притеснените и неопитни мами е преди да пуснат поредната тема , дискутирана много пъти във форума е да ..седнат и да се успокоят  Wink
 

и търсачката да пуснат. По въпроса има вече хиляди теми, но важното е Пенка да си пусне специална, лична  Wink

в отчетните на всеки 2 страници се пита, без да е четено назад. През три поста някой пита за Драганов например.

# 26
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Аз считам себе си за добронамерен човек и също мразя високопарни и нападателни думи към някоя питаща мама!Мисля,че  ВСИЧКИ се учим да бъдем родители ден по ден така, че също се придържам към призива!

# 27
  • Мнения: 2 658
 Laughing
Абе има си го, има си го... то не е само тук де, но...
Забелязва се особено като си вече от по-отдавна. Понеже аз явно съм имала ксъмет да не питам много-много "тъпи неща" в началото  Laughing , та да ми наскачат веднага с изказвания "ама как така не знаеш", "сто пъти се пита едно и също.." и т.н.
То ако бяха... най-вероятно отдавна да съм отсвирила форума, де  Wink
Но съм нъблюдавала много такива нападки и натяквания.
Много мразя аз да ми се пили наставнически, особено когато просто не знаеш и питаш. А има такива хора - които наистина знаят повече или други, които не знаят особено много Wink , а само така си мислят. Но всички те умират от желания да са.. отгоре, образно казано (вторите, разбира, се са по-непоносими)... Но може пък да зависи и от въпросите  Wink

Но като поседиш повече се забелязва, че има гриупички, има и "стари кучета" и някои по-.. айде не заядливи, ама да кажем лесно запалими потребители. Едни изчезват, други се появяват.. Старите са чели нещата по сто пъти... и като пита някой пак... откачат Wink . Макар че аз пък не обръщам внимание изобщо - човек му е напечено и пита. Не се интересува кой е пускал не знам си колко теми преди него. И е нормално, егати...

Но пък явно си зависи и от човека отсреща. Може да е мир с всички. Дипломация му се вика. И в живота е така...

На мене си ми е приятно, свикнах с тона на форума и отдавна не се връзвам, нито пък се опитвам да.. променям климата Wink

# 28
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Мен не ме дразнят, а ме избива на смях.
Зададен е въпрос от потребител да речем за захранването. И се започва като мантра - рано е, рано е, рано е... и така всеки държи да изкаже компетентното си мнение, сакън да не го помислят, че не е в крак с новите модни схеми на захранване.
Или пък обособени теми, в които дори в заглавието не се допуска различно мнение. Сектичка.
Ами...смешно е  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 9 903
е кое му е смешното, ако наистина е рано за захранване?

Общи условия

Активация на акаунт