Имаме ли наистина избор?

  • 18 572
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 779
Вечер ни е необходим максимум 1 час, най-често 30 мин., за да се направят ежедневните неща.

Пътят ти идва отгоре, според мен...


На мен час не би ми стигнал , за да се справя с " ежедневните неща".Ще ми стигне само ,ако е за сметка на друго нещо..не знам , може пък да съм перфекционист някакъв..
А ако имаш например две или три деца ?Пак казвам ,това засяга мен, не съм критерий..

виж , със второто съм напълно съгласна..Пътят ти идва от горе най-вероятно и от теб зависи  да направиш този път  павиран ,асфалтиран , с дупки или кратери или пък да си остане горска пътечка ..просто иначе няма как да си обясня за себе си поредицата от щастливи обстоятелства в живота ни , както и поредицата от несгоди и неволи ,които може да ни сполетят..Ей така - принципно казано.

# 16
  • Мнения: 10 547
О, ама темата за дребнавите битовизми и всеобщо известните умения на някои съфорумки да се справят бързо и качествено с домашните задължения ли е? Тогава да викна Вилико да ви каже една бърза рецепта за пица с кренвирши?

# 17
  • Мнения: 779
О, ама темата за дребнавите битовизми и всеобщо известните умения на някои съфорумки да се справят бързо и качествено с домашните задължения ли е? Тогава да викна Вилико да ви каже една бърза рецепта за пица с кренвирши?

 Joy Joy Joy
не мога.......... Joy

# 18
  • Мнения: 4 965
... На мен час не би ми стигнал , за да се справя с " ежедневните неща". ...

Извинявай, но ми стана интересно какво включваш в "ежедневните неща", че ти отнемат повече от час?

# 19
  • Мнения: 4 916
Вечер ни е необходим максимум 1 час, най-често 30 мин., за да се направят ежедневните неща.

Пътят ти идва отгоре, според мен...


На мен час не би ми стигнал , за да се справя с " ежедневните неща".Ще ми стигне само ,ако е за сметка на друго нещо..не знам , може пък да съм перфекционист някакъв..
...


Не, че нещо, но перфекционистите се справят изключително бързо точно с ежедневните неща, тъй като ги вършат често и за тях са рутина. Обратното - колкото по-малко го тегли човек и пренебрегва ежедневните неща, толкова повече време му отнемат.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пак се стига до избора. Някои избират да отделят повече време на ежедневните битовизми, защото по техните думи са перфекционисти, но те са си избрали да са такива. Други си избираме да не се вманиачаваме и да си разпределяме времето за по-приятни неща. Избор, какво да го правиш...

# 21
  • Мнения: 779
... На мен час не би ми стигнал , за да се справя с " ежедневните неща". ...

Извинявай, но ми стана интересно какво включваш в "ежедневните неща", че ти отнемат повече от час?

извинена си ,но не мисля да ти давам обяснения..
Темата си е много хубава и сериозна.
Не искам да спамя повече ,вече го направих с последния  си пост..

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Живеем в затворена система - твърде затворена за мен, което прави избора ни силно ограничен и за всичко си плащаме.
И да не забравяме, че отляво винаги стои смъртта - там избор няма.

# 23
  • Мнения: 779


Не, че нещо, но перфекционистите се справят изключително бързо точно с ежедневните неща, тъй като ги вършат често и за тях са рутина. Обратното - колкото по-малко го тегли човек и пренебрегва ежедневните неща, толкова повече време му отнемат.

дообре !  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 849
Да имаш избор... избор да избереш от две злини по-малката... Била съм принудена да работя и през двете си бременности и след двете раждания... Няма да коментирам как се е отразило тава на здравето ни и на децата ни. Направихме неистови усилия и започнахме всичко от нулата на ново място... Но всичко това е резултат от много учене, преквалификации и безсънни нощи. Резултата е заболяване на сърцето на един от членовете на семейството ни... Отново ни предстои тръгване от нулата не защото някой от нас го иска. Имам трима старци които не мога да зарежа да умират като кучета. Разходите само за единия на месец ми е 1 000 лв. Дали имам избор?

А това претрупано ежедневие и гордостта с колко много неща си се справил е следствие на криворазбраната ни еманципация. Много малко осъзнават, че всъщност най-голямата ни инвестиция и най-големия проект който ще оставим след себе си са децата ни. Не ми се помисля какво щеше да стане с моите деца ако не съм си в къщи когато се прибират от училище и не съм в час с нещата които ги вълнуват. Определено след 8 часов работен ден няма да съм в състояние да слушам щуротии и да се вживявам в проблеми и много неща биха ми минали прокарай ушите, а за време прекарано заедно няма смисъл да говорим...

# 25
  • София
  • Мнения: 9 879
Понякога имаме избор, понякога- не! Не мога така с лека ръка да кажа, че животът е изцяло в наши ръце и ние го ръководим . Хубаво е усещането да имаш избор, да, дай Боже всекиму!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Избор винаги има.

# 27
  • Мнения: 1 849


Не, че нещо, но перфекционистите се справят изключително бързо точно с ежедневните неща, тъй като ги вършат често и за тях са рутина. Обратното - колкото по-малко го тегли човек и пренебрегва ежедневните неща, толкова повече време му отнемат.

дообре !  bouquet

Напротив, перфекционистите отделят голямо внимание на детайлите и не им остава време да свършат съществените неща...

# 28
  • София
  • Мнения: 9 879
Ей това някакси не мога да го повярвам, но дано за повечето хора е така!

# 29
  • Мнения: 15 265
Живеем в затворена система - твърде затворена за мен, което прави избора ни силно ограничен и за всичко си плащаме.

Peace
и предопределен. Горе-долу изборът ни опира до възможностите ни да интерпретираме предопределеностите в затворена система. Понякога го правим добре, но понякога не.

Общи условия

Активация на акаунт