За неизбежната самоотбрана

  • 33 553
  • 548
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 2 840
Изгледах репортажа отново. Доста внимателно. Записът от камерите сочи следното - 02.45.31 Мартин се качва по стълбите към стаята, видимо пиян, олюлявайки се, с по-скоро бавно темпо на вървене.
В 02.47.33, точно 2 минути по-късно, другите момчета се втурват към стаята.
Значи, за 2 минути, пиян, олюлявайки се, Мартин изкачва три етажа, влиза в стаята, събува се, провокира съквартиранта си, бива изгонен, слиза до долу, провежда разговор и другите две момчета идват.
За 2 минути!!!
Не ща да се правя на инспектор Инч Хай, но като човек с определен жизнен опит, сериозно съм разколебана във версията със светкането на лампите, бутането на предмети от единия край на стаята, до другия, влизането в словесни схватки с Илко. Практически, запечатаните факти са пристигането на Мартин и пристигането на другите момчета - в рамките на 2 минути. За целта престоят на Мартин в стаята просто трябва да е бил няколко секунди. Колкото да си събуе обувките и да бъде натирен.
Даже не е успял да окаже и съпротива.

Извинете, зная, че думите ми не се харесват, разбирам, осъзнавам го. Но аз изказвам мнение на наблюдател, който прави някакви предположения просто. Какво се е случило в стаята, вероятно ще раберем при изясняване и на показанията на Мартин. Засега са ни дадени само тези на Илко.
Но каквито и да са показанията, за една минута не е лесно да вбесиш спящ човек, който има нормален праг на поносимост.

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 20:38 от КЛОНКА

# 496
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Клонке, защо да не ти се харесват думите - думаш си просто. Не мисля, че трябва ние да анализираме, трети път не ми се гледа. Днес за облеклото случайно повторих, дори не гледах от кой ник е поста.

Просто си има хора, които ще анализират, ако ни хванат нас, тогава.  Иначе не ни карай да правим нещо и да ти отговаряме. Просто и по-нагоре съм писала - тук съм за това, ако може , а трябва да може да има дисциплина в СГ и да се изринат всички заведения, които смущават студентите. Също така без алкохол задължително..

# 497
  • Мнения: X
Изгледах репортажа отново. Доста внимателно. Записът от камерите сочи следното - 02.45.31 Мартин се качва по стълбите към стаята, видимо пиян, олюлявайки се, с по-скоро бавно темпо на вървене.
В 04.47.33, точно 2 минути по-късно, другите момчета се втурват към стаята.

правилно ли си изписала часовете, защото аз виждам 2 часа и 2 минути  newsm78

# 498
  • София
  • Мнения: 2 840
Дороти, думите ми не се харесват, защото идеята е да произведем Илко в невинна жертва и герой, защитил живота си от трима изроди, нападнали го безпричинно, докато той кротко си спял.
Пък на мен нещата не ми изглеждат баш тъй.
И СГ е едно ужасно място, но в случая говорим за една битова драма, която би могла да се разиграе навсякъде.

Изгледах репортажа отново. Доста внимателно. Записът от камерите сочи следното - 02.45.31 Мартин се качва по стълбите към стаята, видимо пиян, олюлявайки се, с по-скоро бавно темпо на вървене.
В 04.47.33, точно 2 минути по-късно, другите момчета се втурват към стаята.

правилно ли си изписала часовете, защото аз виждам 2 часа и 2 минути  newsm78
Сгрешила съм.
02.45 - 02.47.

Редактирах го и в поста си.

# 499
  • Мнения: 1 547
Значи, за 2 минути, пиян, олюлявайки се, Мартин изкачва три етажа, влиза в стаята, събува се, провокира съквартиранта си, бива изгонен, слиза до долу, провежда разговор и другите две момчета идват.
За 2 минути!!! Не ща да се правя на инспектор Инч Хай...

То няма и нужда човек да се прави на инспектор, когато има факти насреща си. Нали затова още в началото на темата се опитахме да озаптим разлютените боркини за правда, дето отсъдиха и отсякоха, без да разполагат с каквито и да е подробности (двустранни). Има много смущаващи нюанси тази история. Добре е, че медиите отразяват случая сякаш безпристрастно, а още по-добре е, че успяхме да видим тези записи, както и лицата на останалите участници. За мен засега остава загадка начинът, по който Илко е успял да насини двете очи на единия си нападател, да остави белег от нож в гърба на другия, да умъртви чрез пробождане пак в гърба третия и в същото време самият той да остане невредим. Надявам се да се хвърли светлина върху този момент. Колкото до двете минути, станали видни от записа... те говорят достатъчно и нямат нужда от коментар.

# 500
  • София
  • Мнения: 62 595
а какво се очаква, Илко цяла вечер да дебне с нож в ръка кога ще се приберат?

# 501
  • Мнения: 1 547
а какво се очаква, Илко цяла вечер да дебне с нож в ръка кога ще се приберат?

Какво точно имаш предвид?

# 502
  • София
  • Мнения: 62 595
не разбирам каква е версията, че е станало за въпросните две минути. И те кога се броят, при първото отиване на едното момче в стаята или как? кога е наритана вратата?

# 503
  • Мнения: 1 547
не разбирам каква е версията, че е станало за въпросните две минути.

Ами Клонка хубаво го е описала - двете минути започват да текат с влизането на Мартин в общежитието и изтичат в момента, в който другите две момчета идват. Тоест в рамките на 120 секунди близнакът някак се е качил до стаята си, влязъл е, започнал е да тормози спящия Илко, да светва и изгася лампи и да събаря мебели, после е бил избутан и заключен отвън, обадил се е за помощ и е слязъл отново долу, за да чака брат си и другия момък. Просто физически е невъзможно това, ако тези таймери са верни.

# 504
  • София
  • Мнения: 2 840
не разбирам каква е версията, че е станало за въпросните две минути. И те кога се броят, при първото отиване на едното момче в стаята или как? кога е наритана вратата?
Андариел, тези две минути текат от тръгването по стълбите на Мартин към стаята, до пристигането на другите две момчета.
В този кратък отрязък от време е съвсем ясно, че няма как да е направил нещо толкова драстично,което да събуди Илко, да го подразни, да проведе диалог и да го изхвърли от стаята.
За такова време е бил способен физически само да влезе и да излезе от стаята. Т.е. с влизането си, е успял само да се събуе и е бил наритан бос навън. Време за скандали и провокации е нямало.

# 505
  • София
  • Мнения: 62 595
не знам, за половината време ми се вижда възможно да се щракне няколко пъти ключът на лампата, да се изстрелят няколко псувни, събувайки обувките, и Илко да скочи и да  да го избута. Ако са си имали стари конфликти, може да е подпалил от раз. Нататък разбиванее на вратата и боят.

# 506
  • Мнения: 3
а за 2 минути възможно ли е другите две момчета да са дошли от заведението, в което са били, или са тичали оттам?

# 507
  • Мнения: 2 746
Е, какво сега, да не излезе, че Илко само е чакал да се появи някой, за да го наръга.
Много по-важни са според мен показанията на евентуални свидетели на влизането на близнаците в общежитието, караницата между момчетата, ударите по врата, стена и т.н.

# 508
  • София
  • Мнения: 2 840
а за 2 минути възможно ли е другите две момчета да са дошли от заведението, в което са били, или са тичали оттам?
Те са изпратили Мартин до блока. За 1 минута, в която той се е качил и е бил изхвърлен, не са стигнали на повече от 100м, нормално е да дотърчат обратно за половин минута. Това го схващам.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 18 113
Не знам доколко е вярно, бях чула, че са имали спор за единия от дюшеците на леглото. На Илко се бил паднал продънен дюшек и когато близнаците не спели в квартирата, той разменял дюшеците. По някоя от телевизиите го казаха. Възможно е конфликта да е бил заради това.

Общи условия

Активация на акаунт