избор на цвета на дрехи

  • 3 336
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми е почти на 12 г., но не си купува сама дрехите! Дори рядко присъства в момента на покупката. Харесва ми нещо, взимам й го, тя пък винаги се кефи. Понякога залита към някоя циганийка, но елегантно я отклонявам. Все пак е разумен човек вече, не е бебе на две години, та да се тръшка в магазина за розови одежди. Понякога комбинациите, които прави са безумно смели, но пък са оригинални.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
чак пък да не може да съчетае цветовете, нали има мн различни на цвят дрехи? освен това  повечето цветове си отиват едни с други, много малко комбинации са наистина мн зле Simple Smile
В никой случай не бих ограничавала до 2-3 цвята, напротив  бих гледала да има различни и цветни.

# 17
  • Мнения: 388
Дъщеря ми е почти на 12 г., но не си купува сама дрехите! Дори рядко присъства в момента на покупката. Харесва ми нещо, взимам й го, тя пък винаги се кефи. Понякога залита към някоя циганийка, но елегантно я отклонявам. Все пак е разумен човек вече, не е бебе на две години, та да се тръшка в магазина за розови одежди. Понякога комбинациите, които прави са безумно смели, но пък са оригинални.
  Ами събира си парите дадини и по празници и част от джобните ии ми казва ,че това са си нейни пари и щи си купи каквото иска .Иначе ходим заедно ,но съвети не иска / тресе я пубертета/  Тя е със зеленикави очи и кестенява коса-  КОЙ цват би и отивал?

# 18
  • Мнения: 11 916
Не зависи само от цвета на косата и очите, а и цвета на кожата е много определящ кой цвят отива на определен човек.Но мисля, на дете всички цветове отиват.

# 19
  • Мнения: 388
кожата и е светла. Благодаря на всички за съветите.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Дъщеря ми е почти на 12 г., но не си купува сама дрехите! Дори рядко присъства в момента на покупката. Харесва ми нещо, взимам й го, тя пък винаги се кефи. Понякога залита към някоя циганийка, но елегантно я отклонявам. Все пак е разумен човек вече, не е бебе на две години, та да се тръшка в магазина за розови одежди. Понякога комбинациите, които прави са безумно смели, но пък са оригинални.
  Ами събира си парите дадини и по празници и част от джобните ии ми казва ,че това са си нейни пари и щи си купи каквото иска .Иначе ходим заедно ,но съвети не иска / тресе я пубертета/  Тя е със зеленикави очи и кестенява коса-  КОЙ цват би и отивал?
всичко синьо, зелено, виолетово и розаво най-вероятно, черно, бяло... може би само някакви убити пастелни  кафеникаво сивкави...но пак зависи...
По-точно бих я учила, че цветовете си стоят прекрасно и в комбинации, а не да е от глава до пети в розаво или синьо примерно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
кожата и е светла. Благодаря на всички за съветите.
То и в светлите кожи има огромна разлика  Crazy  Нали не си правиш майтап с нас? Simple Smile
Добре е ти да си преценила кое й подхожда най-добре за да може детето да изгради вкус.
Ако имаш колебания е добре да ги премахнеш за да може и детето да бъде уверено.
Не я ограничавай в цветовете, защото освен просто цвят те имат въздействие и в/у психиката, поведението.  Сега е моментът да задълбая в анализи защо детето купува хаотично всякакви цветове, но няма да обръщам темата.  Hug
Връщам се в годините, когато купувах абсурдни за майка ми дрехи...огромни, раздърпани, кубинки и шантави аксесоари Simple Smile

# 22
  • Мнения: 156
поздравления за това, че оставяте детето си само да взема решения относно дрехите си!
обаче съм съгласна с мнението, е трябва да я научите да не задържа ненужни дрехи (и др. вещи).
вероятно ако продължите да я оставяте сама да си избира дрехите и след като я научите да не трупа излишни неща, сама ще се светне кое с какво отива итн. малко дългосрочна стратегия ви предлагам, но пък надявам се, ефективна.

# 23
  • Мнения: 388
кожата и е светла. Благодаря на всички за съветите.
То и в светлите кожи има огромна разлика  Crazy  Нали не си правиш майтап с нас? Simple Smile
Добре е ти да си преценила кое й подхожда най-добре за да може детето да изгради вкус.
Ако имаш колебания е добре да ги премахнеш за да може и детето да бъде уверено.
Не я ограничавай в цветовете, защото освен просто цвят те имат въздействие и в/у психиката, поведението.  Сега е моментът да задълбая в анализи защо детето купува хаотично всякакви цветове, но няма да обръщам темата.  Hug
Връщам се в годините, когато купувах абсурдни за майка ми дрехи...огромни, раздърпани, кубинки и шантави аксесоари Simple Smile
   Грешно съм се изразила- много бяла кожа .добре си го казала- купува хаотично ,търси своя стил явно ,но забелязвам ,че вси повече се опитва да подражава на героините от детските сериали ,които гледа.От тук малко ,оттам малко и накрая страшна шарения./поне за мен/

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
то по-шарена от тях трудно може да се докара....

# 25
  • София
  • Мнения: 5 656
На мен би ми било ужасно скучно и досадно, ако трябва да се обличам само в 3-4 цвята  Rolling Eyes пък какво остава за 11-годишно дете. Според мен тя има нужда не толкова от ограничаване в цветовете, колкото от насочване по отношение на съчетаването на цветове, материи. При избора можете да коментирате с какво от наличните би могла да се съчетае бъдещата покупка, което пък вероятно ще доведе до избор на едноцветни дрешки (които пак може да са в много различни цветове). Наясно съм, че за деца сега има огромен избор и нещата са безкрайно примамливи и изкушаващи. Гледайте готови аутфити и коментирайте, че съчетаването дори на едноцветни неща би могло да бъде интересно и пъстро, особено ако се прибавят и аксесоари - коланче, хубава шнола, дори връзките на обувките. Обясни й правилото за акцента - да си избере една част от облеклото, която иска да подчертае и останалото трябва да бъде само фон, а не конкуренция.

# 26
  • Мнения: 11 916
А всъщност детето самичко ли ходи в магазин?Разбирам да е самостоятелно в избор, но и съвсем само да ходи в магазин и да купува ми се струва малко рано?Иначе ако е придружено от майка си, тя би могла да насочи избора, а освен това би научила детето как се подбира дреха и според качеството.

# 27
  • Мнения: 388
Разбира се ,че не ходи сама по магазините.Просто не се вслушва в моите съвети , може пък да не и харесва моят вкус.

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И какво от това, че е твърде шарено? Та нали са деца все още, на тях им е позволено да екпериментират.
Сякаш майка ми е харесвала скъсаните ми дънки и боядисаните с лак кичури коса. Мрънкаше ми, но пък ме оставяше да нося каквото си искам. Един-единствен път ме накара да върна в магазина една тениска на Металика и да я заменя с друга, защото на първата бяха показани средни пръсти и майка ми каза, че всеки път като ме погледнела, щяла да си мисли, че ги показват на нея. Mr. Green

Бих оставила детето да се облича по неин избор в ежедневието си, но все пак бих я учила за съчетаването на цветове и шарки, както и на етикета за по-специални събития.

# 29
  • Мнения: 201
Това "твърде шарено" всеки може да го тълкува различно. Аз лично също не бих толерирала тоалет в стил "Коко от цирка", определено няма да чакам детето само да проумее разликата между сценичен костюм и нормални дрехи, възпитаването на вкус и усет е част от цялостната програма. Без правила спуснати отгоре не може, не и на този етап, 11-12. За бунтарските изяви им е рано, за детска шаренийка са големи. А за подражаването на героите от филмите, ако родителите не наложат разумни граници кой друг?
Ако наистина дъщерята на авторката обича шаренко, да се споразумеят само една дреха да е шарена или супер цветна, останалото да е дънки (пола, панталон) и едноцветно яке или жилетка. Така няма да се налага да се спори при всяко излизане за училище.

Общи условия

Активация на акаунт