Когато единия иска дете, а другия - не.

  • 12 033
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 116
Да се забременее с хитрост, за мен, е ужасно деяние спрямо другия.
Никога не съм разбирала, как раждането на дете оправдава всичко.

Много подло.А и според мен се постига обратен ефект.

# 61
  • Мнения: 7 006
П.П. Не мисля, че създаването на дете трябва да се обосновава с гледането на старини...Прекалено е...егоистично, себично и задължаващо...Все си мисля, че хората създават деца, за да оставят нещо хубаво след себе си или просто за да са щастливи.
Колко си права!И колко малко хора мислят за това.. Tired

# 62
  • Мнения: 4 569
От моя личен опит такъв човек узрява бавно и много трудно, особено ако е и на възраст. И трябва да се забраменее с 'хитрост', ...
Как? Да речем че се пазят с презервативи, мъжа го слага и т.н. Как ще стане?  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: X
П.П. Не мисля, че създаването на дете трябва да се обосновава с гледането на старини...Прекалено е...егоистично, себично и задължаващо...Все си мисля, че хората създават деца, за да оставят нещо хубаво след себе си или просто за да са щастливи.
Колко си права!И колко малко хора мислят за това.. Tired
Глупости. Всеки нормален човек мисли точно за това.

# 64
  • Мнения: 10 547
Много едностранчиво гледате на това обгрижване на старини и все със смяна на насрани памперси го свързвате. Нормално е, човек да иска да има кой да го погледне и кого да погледне той, когато остарее. Човеците в по-големият си процент живеят за децата си, ако и някои да се опитват да твърдят обратното, защото иначе биха ги изкарали немодерни, егости и пр.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 289
Така е Касита, права си.Ето аз съм далече сега от моята майка, която е съвсем сам сама в БГ.Сестра ми също е в чужбина още по далече.Мама не е млада вече, на 68 г., няма си никого - баща ми вече 10 години не е между нас.Много и е мъчно все това повтаря - че е самотна.И на мен така - много ми липсва, това ми е много важна причина /не единствена/ да искам да се върна в БГ.Не мога да си представя един ден да живея така - да не си виждам детето/децата или да нямам близки/не е изключено на такава възраст да останеш без близки хора ако нямаш деца/.

# 66
  • Мнения: 7 006
П.П. Не мисля, че създаването на дете трябва да се обосновава с гледането на старини...Прекалено е...егоистично, себично и задължаващо...Все си мисля, че хората създават деца, за да оставят нещо хубаво след себе си или просто за да са щастливи.
Колко си права!И колко малко хора мислят за това.. Tired
Глупости. Всеки нормален човек мисли точно за това.
Дали? Щото идеята да не си сам на старини,е сред основните причини за създаване на потомство.Ам..както и"осмислянето"на живота Laughing

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Това с осмислянето на живота ми е особено 'любимо' Stop.

# 68
  • Мнения: 2 510
Дали? Щото идеята да не си сам на старини,е сред основните причини за създаване на потомство.Ам..както и"осмислянето"на живота Laughing
Така започва да разсъждава човек когато остарее.

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
В интерес на истината изобщо не съм се замисляла старините си, когато съм създавала децата си.,и да, смисълът на живота ми са. Въпреки това обаче, често ми минава мисълта - ех, кога ли ще пораснат,че да имаме време само за нас си... Но сега, като прочетох поста на Весито, май за първи път си давам сметка колко е реална опасността на една определена въраст да остане сам и безнадеждно самотен... Стана ми много мъчно... Ще се опитам да се наслаждавам максимално на присъствието на все   още непорасналите си деца, че кой знае какво ни чака маистина...  Sad

# 70
  • Мнения: 1 959
Защо не наличието на децата покрай остарелите им родители, задължително означава самота?
По какъв начин точно порасналите деца ще ви забавляват..
Надявам се да се виждам с децата си, но времето си бих запълвала с мои си занимания,
а не тичане по частните уроци на внучето или готвене за дъщерята/снахата.
На 60-70 се надявам да съм в добро здрве за разходки и танци,
най-накрая да имам време да препрочета всичките си любими книги и да изгледам пропуснатите филми...
И много други неща бих вършила, ако някога има късмета да се пенсионирам.

# 71
  • Мнения: 5 710
Защо не наличието на децата покрай остарелите им родители, задължително означава самота?


Ами защото това е типичната нагласа, при която на старостта се гледа като на тъмно и ужасно място. Много баби и дядовци намират смисъл на живота в обслужването на 'младите' и 'помощ". Дори четох онзи ден една приятелка , която благодари на дъщеря си, че е родила децата си , за да й даде смисъл на живота. От една страна е хубаво и определено -смислено. До един момент, когато вече няма да си любимата баба, а досадно бабе, когато ще са по-самостоятелни и няма да я отразяват и с телефонно обаждане, защото са заети , така че си сам. Смисъл има в помощта -  при едно ниво на здравеопазване без близки си загубен.
Като цяло е по-добре да имаш деца, отколкото да нямаш.

# 72
  • Мнения: 510
Много е егоистично да създадеш дете, за да имаш гледач на старини...
Децата неизбежно поемат своя път, не са обвързани с родителите си доживот.
Ако живот и здраве доживея до старини ще отида в дом за стари хора или ще си взема куче за да не се чувствам самотна, но едва ли бих обвинила децата си, че не са до мен да ми се отплащат за грижите. А до тогава ще им се радвам, зяащото колкотото и да е травиално децата осмислят живота (поне моя)

# 73
  • Мнения: 10 547
И бихте уважили и приели безпрекословно избора на детето си да не ви погледне, защото сте стари, досадни и му пречите да се развива?

# 74
  • Мнения: 510
Надявам се да не е толкова крайно и категорично  Grinning Но, ако животът и щастието му са в чужбина не бих го спряла. Ако живее на една пряка и не идва да ме види или поне попита Как си, ще ми е обидно да. Но никой не знае какво го чака. Затова и не искам да си правя сметка без кръчмар.

Общи условия

Активация на акаунт