въпроси към мамите,който пускат децата си в детска ясла;)

  • 1 380
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Tomase, не им се връзвай на измислените режими и идиотски изисквания. Детето като е там с другите деца реагира по съвсем различен начин на режима. Моя там си ляга сам, изяжда си всичко, а в къщи се глези, абсурд е да заспи сам, а това да яде манджа си е събитие.
Моя трудно свикна. Плачът ми беше бял кахър, отказваше да яде и да спи там. Спеше на масата, после на пода и най-накрая на леглото. Този период на адаптация беше почти два месеца, но не е ходил непрекъснато, защото и имаше няколко хреми и кашлици. Мислех си, че никога няма да свикне.....
Късмет с учителките   newsm10 На 50% от тях зависи бързата адаптация на детето.

# 16
  • Мнения: 287
Аз все още не съм я дала на ясла, но може до 1-2 месеца да се наложи и затова проверих в най-вероятната ясла за нас.
Казаха, че трябва да е с тениски, а на бодита.
В яслата дето ходи малкия предпочитат бодита, защото при игра кръсчетата са им голи.
Цитат
Но основното, което ми казаха е да я науча да заспива сама (голям проблем за мен и за кръста ми, че само аз мога и само на ръце става приспиването).
Само ме попитаха дали има някакви навици и привички при заспиване.
Цитат
Също е добре да приуча детето още в къщи на техния режим - ставане в 7-7.30ч, закуска 8-8-30ч (след това приемат децата закусили),
Напротив, забраняват да закусват във къщи за да могат да закусват там.
Цитат
обяд в 11.45-12ч, сън от 13 до 14.30-15ч, закуска в 15.30ч, вечеря най-късно в 19ч и 20-20.30 най-късно 21ч да е заспало. Така по-лесно ще свикне с обстановката. В началото трябвало да я водя след 8.30 закусила и да я взимам преди следобедния сън.
 
При нас този период беше по-дълъг, защото се разболя.
Но преди да тръгна на работа ми трябват някъде 1-2 седмици за изследванията и 2-3 седмици за адаптация.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 11:11 от Ellypr

# 17
  • Мнения: 5 468
Аз все още не съм я дала на ясла, но може до 1-2 месеца да се наложи и затова проверих в най-вероятната ясла за нас.
Казаха, че трябва да е с тениски, а на бодита.
В яслата дето ходи малкия предпочитат бодита, защото при игра кръсчетата са им голи.
В коя ясла ходи детето ти? Ама не като номер, а като местонахождение ми кажи, че да мога да се сетя...

# 18
  • Мнения: 86
Я и аз да се впиша все още без лични впечатления,а само мнения.Тръгваме септември живот и здраве.И така това са съвети дадени от много милата директорка на нашата бъдеща ясла-за първи "учебен" ден:
- Детенце да се води от родителя,който по-лесно ще понесе раздялата(на бас че за всички ни това е таткото)
-Задължително с ЛЮБИМАТА ИГРАЧКА-тя ще му дава сигурност в непознатата обстановка.
-Първите дни да се взима по обяд,но не повече от седмица, защото ще свикне и с това(но предполагам, че пак от мъничето зависи).
Стискам палци всичко да е Ок.

# 19
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз все още не съм я дала на ясла, но може до 1-2 месеца да се наложи и затова проверих в най-вероятната ясла за нас.
Казаха, че трябва да е с тениски, а на бодита.
В яслата дето ходи малкия предпочитат бодита, защото при игра кръсчетата са им голи.
Наистина в коя ясла сте вие? На мен може и номер и адрес (местонажождение) да кажеш Laughing
Tomase, не им се връзвай на измислените режими и идиотски изисквания. Детето като е там с другите деца реагира по съвсем различен начин на режима. Моя там си ляга сам, изяжда си всичко, а в къщи се глези, абсурд е да заспи сам, а това да яде манджа си е събитие.
Лошото е че в къщи само на ръце заспива. И то само аз мога да я приспя. Е има и друг вариант - лесно заспива в количката.
- Детенце да се води от родителя,който по-лесно ще понесе раздялата(на бас че за всички ни това е таткото)
-Задължително с ЛЮБИМАТА ИГРАЧКА-тя ще му дава сигурност в непознатата обстановка.
-Първите дни да се взима по обяд,но не повече от седмица, защото ще свикне и с това(но предполагам, че пак от мъничето зависи).
Стискам палци всичко да е Ок.
Мисля че съм съгласна, но няма любима играчка.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Лошото е че в къщи само на ръце заспива. И то само аз мога да я приспя. Е има и друг вариант - лесно заспива в количката.
И ние бяхме така, не се притеснявай. Като се умори, ще заспи.
Те там са едни други деца, не са нашите......особено ако съдя по това колко бил добър, как не се бие с другите и как хубаво се хранел Mr. Green

- Детенце да се води от родителя,който по-лесно ще понесе раздялата(на бас че за всички ни това е таткото)
При нас това съм аз. За баща си опищява орталъка. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт