С колко пари живеят на месец хората от малките градове?

  • 62 989
  • 892
  •   1
Отговори
# 840
  • Бургас
  • Мнения: 364
Юли - все си мисля - че бащата и майката - са имали родители с жилища, просто защото едно време - бабите ни не са живяли под наем. Та нещата не са точно така. Не казвам - че всеки има готово такова. А се чудя, че понякога - въпреки наличножилище - има гръмки изказвания - е как живеете там, друго си е сам да си го купил. Ми за какво ми е - да работя години зад граница, далеч от всичко дето обичам - за да купя ново, като имам - останало от нашите? Говоря за моя частен случаи. Също така за последните 4 години - у нас така бързо се променят обстоятелствата /в моето семейство/, че поне 3 пъти си смених щенията...живот  Wink

Да, имаш, затова не ти е приоритет. Нормално е. Аз почти не познавам такива, дето се трепят и се бият в гърдите, пък имат - не ги гледай правежите във форума, повечето хора бъхтят, защото нямат. И е гордост за тях, ако успеят да постигнат със собствени усилия. Но ако имаха, едва ли щяха да си дават толкова зор, просто нямаше да е приоритет.  Peace

# 841
  • Мнения: 7 947
Е, така де - повтори моите мисли с твой думи, но все пак - се разбрахме  Peace
Та в тая насока е смешно да се пита - ама как раждате, като не сте си купили.

Обаче има и една друга теория, на мой приятели е - защо да се бъхтам 20 години да плащам ипотека на двойна цена за жилище, вместо тия 20 години да съм под наем, да плащам наполовина, мога да си го позволя - и да си гледам иначе кефа?  Laughing

# 842
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Polina82 нещо сметките ти не са съвсем правилни.Да вземем примерно едно младо семейство от град Русе.Родителите на това семейство примерно не разполагат с имоти,и младите трябва да живеят на квартира.В Русе например ако не си митничар,полицай или бандит,трудно ще събереш пари за каквото и да било за 3-5 години.Например - жената и мъжа работят по 12 часа и тавана,който ще вземат на края общо е 1000 лв.Като си платят наема,сметките,разходите по това да отидеш на работа, е то какво остана за заделяне?Тя поговорката-сития на гладния не вярва не случайно е валидна и в днешно време.Това,че ти се е случило на теб,не значи ,че е възможно за много голяма част от младите семейства в Бг.Извинявай много,ама моя близка роднина едва сега почнаха да докарват доход от близо 3000 лв. на месец,а вече минава 40те.Ако трябваше да чакат........едвали щяха да имат деца.
Някой път е по-добре да замълчим отколкото да даваме съвети как видите ли в Бг. с много работа ще цъфнеш и вържеш.

# 843
  • Мнения: 281
Е, така де - повтори моите мисли с твой думи, но все пак - се разбрахме  Peace
Та в тая насока е смешно да се пита - ама как раждате, като не сте си купили.

Обаче има и една друга теория, на мой приятели е - защо да се бъхтам 20 години да плащам ипотека на двойна цена за жилище, вместо тия 20 години да съм под наем, да плащам наполовина, мога да си го позволя - и да си гледам иначе кефа?  Laughing
Според мен е по-важен въпроса за планирането, кое да е първо, кое да е после и т.н. Да не мислите че и аз не съм искала да родя на 20-22г.? Исках, но животът и здравият разум казаха друго. Ако имаше къде да живем с моя, предполагам че детето щеше да е с предимство, но нямаше.
Колкото до живота под наем, ами след 20г. като си си гледал кефа и си плащал наем наполовина от това което е трябвало да спестяваш за жилище, останеш без доходи, то къде ще отидеш да живееш на старини?

# 844
  • Бургас
  • Мнения: 364
Обаче има и една друга теория, на мой приятели е - защо да се бъхтам 20 години да плащам ипотека на двойна цена за жилище, вместо тия 20 години да съм под наем, да плащам наполовина, мога да си го позволя - и да си гледам иначе кефа?  Laughing

Дааам, и ако не случат на прекрасни деца, които да забогатеят и да им купят жилище, като нищо на пенсия може и по кофите да ровят.

# 845
  • Мнения: 6 111


 
Юли - все си мисля - че бащата и майката - са имали родители с жилища, просто защото едно време - бабите ни не са живяли под наем.
Свекър ми и свекърва ми все още живеят под наем и имат три деца,а сега на кого ще оставят?Техните родители също имат едно жилище и то две/три деца .
Моя мъж като се събрахме само това му бяха думите жилище да имаме наше,като се нанесохме каза за първа вечер в свой дом ще легна.
Обаче има и една друга теория, на мой приятели е - защо да се бъхтам 20 години да плащам ипотека на двойна цена за жилище, вместо тия 20 години да съм под наем, да плащам наполовина, мога да си го позволя - и да си гледам иначе кефа?  Laughing
Дааам, и ако не случат на прекрасни деца, които да забогатеят и да им купят жилище, като нищо на пенсия може и по кофите да ровят.
ами малко така става

# 846
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
То е хубаво да се планира, но не е задължително всички хора да са с един и същ план и едни и същи приоритети. За някои нормално е първо да има жилище, за други е нормално първо да има дете и т.н.

# 847
  • Мнения: 281
То е хубаво да се планира, но не е задължително всички хора да са с един и същ план и едни и същи приоритети. За някои нормално е първо да има жилище, за други е нормално първо да има дете и т.н.
Така е, само че вторият вариант с имането първо на дете, означава голямо забавяне на придобиването на жилище, при равни други условия. Докато детето е малко има нужди от грижи и от разходи, майката обикновено не може да си позволи да работи много, бащата и той определено няма как да не се прибира вкъщи от много работа, а детето иска разходи. Сметката просто става друга.
Единственият вариант с детето първо, е ако младото семейство има гръб от родителите си и може да си позволи да роди дете докато още следват в университета, т.е. на 20-21г. Ако родителите осигурят поне малко помощ, тогава детето ще поизрастне докато семейството завърши и после плановете ще са сравнително нормални и изпълними.

# 848
  • Мнения: X
Много малко са двойките,които са заедно от 18-9 годишни.
Повечето срещат половинката си над 25,та даже и 30 год.,тогава времето за създаване на деца още повече намалява.

# 849
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Викаш, хубаво е да завършиш университета, веднага да започнеш рабора за 2-3 хил. лева, за 3-4 години да спестиш за жилище и тогава дете. Може и така да е... Поне звучи добре.

# 850
  • Мнения: 6 642
Викаш, хубаво е да завършиш университета, веднага да започнеш рабора за 2-3 хил. лева, за 3-4 години да спестиш за жилище и тогава дете. Може и така да е... Поне звучи добре.
То ,че е хубаво хубаво е ,че се случвало при някой също сигурно е вярно ,ама за съжаление е изключение ,а не правило.

# 851
  • Мнения: 3 066
отколкото да изчакаш 3-4г., да поработиш, да спестиш пари, да си вземете дом и чак тогава да раждаш дете? Няма логика за подобни патриотични подвизи ...
Не виждам как при тия заплати в Бг.можеш да поработиш и да спестиш за жилище.Особено пък 3-4 години.
newsm78+1

# 852
  • Мнения: 7 947
Обаче има и една друга теория, на мой приятели е - защо да се бъхтам 20 години да плащам ипотека на двойна цена за жилище, вместо тия 20 години да съм под наем, да плащам наполовина, мога да си го позволя - и да си гледам иначе кефа?  Laughing

Дааам, и ако не случат на прекрасни деца, които да забогатеят и да им купят жилище, като нищо на пенсия може и по кофите да ровят.

Цъ, според тях ще си плащат наема, докато бачкат и ще имат възможност, защото последните 10тина години поне децата вече сами ще се издържат. Като вземат пенсия - айде на село по къщите на родата.

От друга страна в периода на студентството и близките 5-10 години след това - гледам днес какво става - живеят си, купонясват си хората, гаджосват се, не съм видяла една мацка на 26-7 години да гони кариера...Та варианта днес става баш мъж, дете - после кариера,накрая жилището идва  Peace Съвсем статистически - хората около 40-50 вече евентуално имат собствени жилища, младите семейства нямат ли помощ - нъцки.

# 853
  • Мнения: 8 857
Polina82, под бекграунд имах предвид всички натрупани знания+образование+личностни умения. Ясно е, че не говорим за странична помощ - с нея е съвсем друго и доста лесно.
Не всеки може да е програмист, нито гениален финансист, нито дори добър счетоводител, който да върти няколко фирми и да доработва след това в елитен клуб, примерно, та да събира пари. Има хора, на които не им се удават тези неща, както казах - учители по литература, например, хора на науката или пък неквалифицирани работници. Без жилище трябва да плащат наем и да събират и пари за собствено жилище. За колко време става това? Колко хора успяват?
И аз не искам да споря, но за тези, които наистина не разполагат с капацитета да си купят жилище за 3 години, думите ти ще са някак обидни.  Peace

 Я, пак! Я, пак! Joy

Цитат
[Без жилище трябва да плащат наем и да събират и пари за собствено жилище. За колко време става това?[/b/quote]
Отговарям веднага : за 6 години + заем от банката, който вече е изплатен(за 15 години).

# 854
  • Мнения: 7 947
О, чудесна перспектива - 15+6 години  Tired
Факт е, че е безумно трудно днес.

Общи условия

Активация на акаунт