Интериорен стил по аматьорски 5

  • 80 447
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 057


Една идея за вътрешна щора, по която могат да се измислят интересни персонални интерпретации. Мисля, че с подходящ проект + режещ плотер, човек би могъл да си сътвори собствена рисунка за щора.



http://mocoloco.com/archives/011453.php
Waw! Харесвам!

# 16
  • Мнения: 348
Здравейте, честити празници!
Благодаря за новата темичка!
Имам южни прозорци и са с вътрешни ролетни щори против слънцето през лятото - достатъчни са. Едната стая, пред която няма балкон, е с плътни ( но не блекаут) завеси и лятото ди сърпам до средата. ( Не ползвам климатик.) Доволна съм.

# 17
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
видях страхотна маса в първия линк на Пина-
4 фигури държат стъкло - еи за това ваинаги съм си мечтала

# 18
  • Мнения: 4 239
Честит ни празник, мили момичета!
          По темата за щорите и аз съм изпаднала в "дълбок размисъл". Външни ролетни не мога да сложа, поради изискването на строителя да не разваляме фасадата на блока. За сега съм се спряла на хоризонталните венециански щори /бели/ по няколко причини.  В момента на прозорците имам от хартиените щорички, които са тип хармоника и които се повдигат с щипки. Стоят много сладурско, пропускат светлина, но нищо не виждаш навън от тях, когато са спуснати. А почти постоянно са спуснати поради близостта на отсрещната сграда.  Вдигнеш ли ги, все едно си на изложба  Laughing За това изборът ми клони към венецианските - полуотворени осигуряват видимост навън, ограничават видимостта /под определен ъгъл/, няма ефектът "театър на сенките", когато ги затвориш. За да не изглежда помещението като офис, мисля да сложа тънко перде, което през деня да ограничава видимостта отвън към стаите.
          Пердетата, показани от Veniz много ми харесаха. Виждали ли сте такива на българския пазар?

# 19
  • Мнения: 3 404
 newsm64 newsm79 hang knit 1ironing newsm71 1dishes newsm39 newsm01 smile3524 pironi needle clean Two Hearts         след всичко това СУПЕРМЕНКИ   ето една идейка за нашето самочувствие http://www.lovemaegan.com/2011/10/glitter-sneaker-diy-converse-one-star.html     и в темата http://www.londonperfect.com/apartments-for-rent-in-london/the-brunswick.php

# 20
  • Мнения: 1 172
Честит празник и от мен!
Да живее България!!!!!!!


Бързам в този хубав ден да се похваля и със завесите,които майка ми е намерила в една втора употреба и е купила за спалнята ни ето ги

Невероятни са, браво на мама, явно тя проявява по-добър интериорен усет от мен  Simple Smile
С тях и още малко подобрения мисля,че спалнята ни ще придобие по-човешки вид, а сега изглежда така - за Визи от тук и следващите няколко

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Честит празник и от мен!
Да живее България!!!!!!!


Бързам в този хубав ден да се похваля и със завесите,които майка ми е намерила в една втора употреба и е купила за спалнята ни ето ги

Да са ти честити!
Аз останах с впечатление, че смяташ да вкараш оранж в цветовата гама?

# 22
  • Мнения: 824
и аз се записвам в хубавата тема
ето една зелена стая Simple Smile

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 23
  • Мнения: 1 172
Да са ти честити!
Аз останах с впечатление, че смяташ да вкараш оранж в цветовата гама?

Не. Идеята за спалнята се върти около кремаво, зелено, кафяво/ дървесно и евентуално,ако има къде да се намърда, синьо/тюркоаз.

За хола е оранжевото, горчица, тъмно червено, преливащо във виолетово.

За кухнята жълто, червено като на сухи чушки и сиво-кафяво. Пропуснах да се похваля,че днес отново майка ми направи удар, като ми е взела сервиз за чай в харесваното от мен червено и харесвания от мен дизайн на чаши.

# 24
  • Мнения: 335
леле 2 страници, не мога да смогна да разгледам всичко
Относно щорите, тези дето са надолу от плат, не са ли все едни и същи, само разлика в цветовете...
или от различните фирми имат разлика и в платовете и плътността им?
 а с какво ги почиствате като хванат прах???

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Незная дали съм поствала този http://labs.ideeinc.com/multicolr/#colors=c6dd8f,d5c427;weights=50,50;
Търси картинки по цвят.

# 26
  • Мнения: 653
Честит празник, момичета!

Благодаря за новата тема!
Амели, честита спалня и нови завеси!  bouquet
Много благодаря, че не ме забрави за снимките Hug!
Според мен можеш чудесно да съчетаеш цветовете, които искаш в стаята (кафяво, зелено, бежово, синкаво) Grinning. Ще се опитам да илюстрирам какво ми хрумна по-късно, надявам се да успея.
Хей, Елинор, как ме размечта за малко топлинка! Blush
Татитт, нареждам се до Пина за чая в тази много уютна стая!

Вътрешните щори, пердета, завеси ........... , се слагат за красота и уют.  Peace
Винаги съм смятала, че първите и последните пазят стопаните и от любопитни погледи и/или нежелани гледки. Каква заблуда от моя страна Laughing.
Ябълка, аз бих сложила някакви текстилни Peace.

Пина, за столовата, всекидневната и салона да се изкажа.
Информацията идва от покойната ми прабаба.
Столовата е днешната трапезария. Всекидневната е холът; мястото за плетки, приказки и книжки (при липса на библиотека). Салон не всеки е имал... Стая, подобна на всекидневната, удобна за по-официални събирания, празненства. По-просторна, с повече свободно място в средата си; мебели изнесени по-близо до стените, пияно и пр. С възможност за питие за мъжете, ако няма подходящ кабинет.
Говорих и с половинката за всеки случай, той сподели съвсем близки виждания, които пък идват от неговата баба.
Туй то Grinning.

# 27
  • Мнения: 1 172
Незная дали съм поствала този http://labs.ideeinc.com/multicolr/#colors=c6dd8f,d5c427;weights=50,50;
Търси картинки по цвят.

Много готино,аз за пръв път го виждам! За избраните от мен цветове за хола този сайт ми показа и комбинация с четвърти цвят турско синьо. Готино е,но много контрастно,като за клуб или декор за шоу е добре,но не ми показа интериорни снимки и ми се види,че ще е прекалено.
Как да превключа от една цветова комбинация на друга? Само ми позволява да добавям нови цветове, докато стигнат 5 и после не ми позволява ново действие.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 22:35 от Amelly

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Много готино,аз за пръв път го виждам! За избраните от мен цветове за хола този сайт ми показа и комбинация с четвърти цвят турско синьо. Готино е,но много контрастно,като за клуб или декор за шоу е добре,но не ми показа интериорни снимки и ми се види,че ще е прекалено.
И освен това сайта ми каза,че може да ми преложи макс 5 пъти да търся цвят  Sad Исках да пробвам още комбинации.
Ако искаш да премахнеш цвят позиционираш курсура в десния горен ъгъл на цвета и от там го триеш, след това добавяш нов. Идеята е да си подбереш фотос, може да се сложи в рамка на три части например или няколко  близки по идея.... Може да се занесе на файл, във фирма с широкоформатен принтер и да се принтира на плат, плоскост, стъкло...

# 29
  • Мнения: 608
  Амели, страхотна придобивка, честито и завиждам мъничко:) Дори без малко да те питам къде продават тези прелести и видях за попадението на майка ти. Видях и покривката на леглото - става страшно свежа и отморяваща стая. И аз съм със зелена спалня, като първоначалната ми идея беше ябълково зелено, тюркоазено и небесно синьо, но ме спряха. Сега съм със свежо зелено на стените и оранжево-жълта покривка.
Линка за цветовете не бях го срещала, благодаря, харесва ми Дорис Simple Smile И рисуваните пердета ми допаднаха. Днес явно по съвпадение разглеждах как се рисува коприна..Нещо ми се мъти в главата, да видим какво пиле ще изскочи накрая  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт