Как бихте се почувствали

  • 10 951
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
Те са ти дали живот, мисли какво са  ти дали, а не какво са ти отнели.  Peace
Оффф, как го мразя това с даването на живот Sick. Ми тогава да легнем и да позволяваме на родителите си да минават с валяк през нас, щото са ни дали живот, или свеждаме глава и да им целуваме ръка цял живот...
Както някой писа в една тема, детето не е неканен гост, който е звъннал на вратата им, тропнал е с крак и е казал "ще живея тук", а те от съжаление са го приютили дали покрив, храна и вода. Ако има изобщо някой, който трябва да е благодарен за нещо на някой, това е родителите на децата, а не обратното.
Аз нямам милост за такива родители като на авторката. Naughty

# 16
  • Мнения: 8 810
Изключително позната история, даже се усъмних, че е просто примерен случай, взет от форума, защото аз съм се оплаквала и друг път тук. Само че аз съм близначката, която има сестра, и съм потърпевша, както и детето ми. Той е вече мъж, де и не иска изобщо да чува за баба си и дядо си, нито стъпва у тях. Вече съм престанала да се дразня или обиждам отдавна. Чакам ги да ритнат камбаната, за да поискам половината от това, което ще остане след тях. То всичко беше предвидено за сестра ми впрочем, но тя заяви, че не иска да гледа дъртаци и май ще останат имотите да делим. Не че това е от изключителна важност, защото и ние се погрижихме да не сме на улицата, но морално удволетворение поне ще получа:mrgreen: Споко, обидата ще отмине след някоя година и ще остане само досадата при спомена за някакви излишни роднини.  Sick

# 17
  • Мнения: 702
А брат ти не реагира ли?! newsm78

# 18
  • Мнения: 630
 
  Чакам ги да ритнат камбаната, за да поискам половината от това, което ще остане след тях. То всичко беше предвидено за сестра ми впрочем, но тя заяви, че не иска да гледа дъртаци и май ще останат имотите да делим. Не че това е от изключителна важност, защото и ние се погрижихме да не сме на улицата, но морално удволетворение поне ще получа:mrgreen: Споко, обидата ще отмине след някоя година и ще остане само досадата при спомена за някакви излишни роднини.  Sick
Не мога да повярвам Shocked

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ще се включа в темата само с това  Hug


"Ако имаш нещастен и скучен живот затова, че си слушал майка си, баща си, учителя си, свещеника си или някой идиот по телевизията, тогава ТАКА ТИ СЕ ПАДА!"
- Франк Запа

# 20
  • Мнения: 114
Брат ми е  доволен от цялата ситуация.Всичко и в името на сина.Дъщерята  е чуждата и тя е някъде в далечината.Като казах,че прекъсваме отношения,казаха много важно и затвориха.

# 21
  • Мнения: 8 810
Брат ти е доволен сега, но като дойде време да поеме и задължения, изведнъж може да се сети за теб. Че имаш задължения и ти Mr. Green Който е свикнал само на права, после иска да няма задължения. И това го минахме.... ooooh!

# 22
  • Мнения: 702
Тогава ще е твой ред ка кажеш "Много важно" и да затвориш. И не се чувствай виновна.

# 23
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
прехвърлят техният апартамент и апартамента на баба ми на брат ми.Но не им стигали парите и ако може да дам заем.
ooooh!
Все си мислех, че нищо не може да ме изненада в отношенията между родители и нелюбими деца, ама това е върхът!

# 24
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Брат ми е  доволен от цялата ситуация.Всичко и в името на сина.Дъщерята  е чуждата и тя е някъде в далечината.Като казах,че прекъсваме отношения,казаха много важно и затвориха.
Ако се разболее някой от тях бързо-бързо ще те потърсят да помагаш. И ще ти вменяват чувство на вина, че са ти дали живот, че са те отгледали.... Всичко това и ние сме го минали.

# 25
  • Мнения: 114
Винаги всичко се е правило,зад гърба ми.Научавам случайно ако се изпуснат или от комшии,пред който са се хвалили.Като попитам защо аз не знам,започват да изопачават нещата и да изкарват ,че аз съм виновна.А като попитах,защо делите внуците.Темата веднага се смени.

# 26
  • Мнения: 114
Момичета,просто наистина много боли.От постъпките и действията на родителите и брат ми.Никога не съм ги безпокоила за нищо,никога нищо не съм искала.Единствено да се отнасят добре с детето и да не го делят.

# 27
  • Мнения: 290
Мама на ники, ти ме шокираш с твоите родители! Благословена съм,че не съм усетила "делене" на децата от моите родители.
Но да ти кажа има риск при теб, когато наистина родителите ти имат нужда от помощ и гледане да се обърнат именно към теб, защото нали си им дъщеря, дете на които са дали живот. Няма да могат да нагърбят брат ти с трудни и неприятни задачи по гледане на възрастни хора. Пък и както описваш брат ти, той леко ще се изплъзне.
Моята свекърва явно си предпочита най-голямия внук, за него се прави всичко за другите вече не можела. Обаче непрекъснато се повтаря на моите дъщери, че те ще я гледат и аз де. Не ми е ясно защо няма да я гледа любимеца и. Е всъщност ясно ми е.
В много неприятно положение си.Едно е да се игнорират свекъри, но съвсем друго е да се прекратят контакти със собствените  родители и да се предизвиква омраза между най-близките хора.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Благодаря на Бога, че нямам непосредствен личен опит с такива родители, но моите от своя страна бяха нелюбимите деца в семействата на бабите и дядовците ми. Е, деленето не е било така брутално, но се усещаше почти във всичко. Беше много мъчително и болно да виждам, как те всячески се опитват да спечелят трохички обич и внимание. Нищо не се промени до смъртта на родителите им.
С всичко това искам да ти кажа, че ти обичана и любима явно вече няма да станеш. Разбирам, че те боли, но за собствено спокойствие и щастие прекрати всички контакти с тях. Всеки път ще се надяваш, че ще е различно и всеки път ще се разочароваш и ще изживяваш цялата тази болка. Не си струва, наистина.   Hug

# 29
  • Мнения: 4 569
Ако се разболее някой от тях бързо-бързо ще те потърсят да помагаш. И ще ти вменяват чувство на вина, че са ти дали живот, че са те отгледали.... Всичко това и ние сме го минали.
+1 Тогава не им се връзвай.
И не се чувствай виновна, защото няма защо!

Общи условия

Активация на акаунт