Давате ли на мъжа си гевречета от боб?

  • 12 569
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 255
Мъжът ми е добро прасенце и изяжда всичко с голям апетит.Веднъж бях приготвила боб,но по стечение на обстоятелствата отсъствахме за 2 дни.Когато се прибрахме,мъжът ми си сложи да хапне,изяде си боба и вика "Абе,тоя боб има странен вкус" Като го погледнах-бобът ври,развален. Laughing Викам  'Как можа да го изядеш",а той "Що,супер си беше". Mr. Green
Нямаме различия в хранителните предпочитания. Peace

# 31
  • Мнения: 3 383
С мъжа ми имаме еднакви кулинарни вкусове и непрекъснато експериментираме в храната. Особено той има голямо желание за това.

# 32
  • Мнения: 10 547
Съпругът ми беше традиционалист в храненето по стечение на обстоятелствата. Свекърва ми е такава прекрасна готвачка, че и уличното куче не й уважава яденето. Аз от своя страна съм новатор.
След почти десет години брак го усещам как бавно и полека го превърнах в ядащ боб с рукола, шафран и киви за основно и салата от авокадо, грейпфрут и синьо сирене. А на мама манджите се побутват с онази досада, на която е способно само едно дете яло попара за закуска всеки ден до осмата си година.
Промени го и работата му. Вероятно е ял вече и панирани хлебарки, трябва да го питам.

# 33
  • Мнения: 419
Имаме абсолютно еднакви вкусове. И двамата обичаме да експериментираме в кухнята, обикновено заедно пазаруваме хранителни продукти, обсъждаме, допитваме се един до друг, пазаруването и готвенето ни е като приключение. Имаме малки разлики - той яде свинско и пържено, у нас такова се готви много рядко по изключение за него специално, а аз обожавам салати, които той нарича треволяци и ги пропуска.

# 34
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Гевречета от боб не му давам, всъщност боб никога не съм готвила и едва ли някога ще сготвя, но да не се заричам.
И двамата сме месоядни и  общо взето имаме еднакви предпочитания за храната.
Без месо май само сладкиши правя, като свинско се готви в някакви екстремни изключения. Научих го да яде булгур и замених почти напълно ориза, който не обичам и разни други леки промени. Не се храним здравословно не го и целя, най-важно ми е храната да е качествена и залагам на това.
Аз съм тази, която готви основно и смятам, че не го измъчвам особено при положение, че той носи на всякакви кулинарни извращения, дори като засилия някой провал към кофата моментално ми се измъква от ръцете и се изяжда толкова скорострелно, че понякога успявам и да му повярвам, че все пак става за ядене, а най-вероятно и наистина му харесва (както твърди в повечето случаи).  Laughing
Не си падам експериментатор, обичам повече да се ровя в стари рецепти, да търся автентични източници и да ги приготвям, просто обичам да се занимавам - с удоволствие мога да приготвям бульон часове наред например и т.н.

# 35
  • Мнения: 1 761
Не бих могла да живея в мъж,който е вегетарианец или прекалено придирчив към храната.
Ако пък ми прави забележки как готвя абсурд да живеем заедно.
Не бих понесла и някой да ми налага какво да ям и какво не.
В крайна сметка не съм домашна помощница на щат.

Не обичам да готвя,баенето с часове над тенджерите не ми е приятно.
Мога да правя хубави салати и супи,имам една универсална рецепта за кекс и пека вкусно месото.
Мъжът ми обожава,когато готвя и изяжда всичко,никаква възможност да остане за утре....
Той готви много вкусно,но за съжаление доста рядко,понеже се прибира късно.

Детето не яде сарми и пълнени чушки и всякакви манджи, в които всичко плува в сос.
Всички обичаме да хрупаме ябълки или други плодове,никой не намира за фатално да си намаже филия,ако е гладен и отвреме-навреме си угаждаме с нещо,което обичаме всички,пестим времето за готвене в сладки приказки и се наслаждаваме,че сме заедно.

# 36
  • Мнения: 1 175
Мъжът ми готви по-често от мен и много обича да експериментира. Аз си падам малко по-непукист и мързел от кулинарна гледна точка. И двамата сме всеядни така че обикновено експериментите минават добре. Само сме си дали няколко основни изисквания - например той непременно трябва да има месо в чинията си, а пък аз не ям люто. Но от там нататък - свобода. В повечето случаи се получава добре.

# 37
  • Мнения: X
Бих му дала гевречета от боб ако знам как да ги направя. Нашата кухня е съвсем "алтернативна" - учих се да готвя сама, а освен това сме и вегетарианци, така че седмичното ни меню включва и традиционни, и по-шантави неща според това на какви рецепти съм попаднала в нета.

# 38
  • Мнения: 14 654
http://vanillka.wordpress.com/2012/01/25/bean-ring/ - ето я рецептата за гевречетата от боб, които много ме впечатлиха, но никога не бих сготвила, защото обичам бобът да е с джолан или на яхния, а не на гевреци. Най-интересно ще е за вегетарианците, а и за тези, които търсят нестандартни приложения на обикновените продукти.

# 39
  • Мнения: 12 073
Яла съм кюфтета от боб, не бяха лоши, но повече обичам от овесени ядки.

За тези, с овесените ядки, моля за рецептата, може и на лични!

# 40
  • Мнения: 5 710
Ние много обичаме гевречета от боб
Ядем разнообразно /хм, може и много по-разнообразно/, и 'непознати' храни.
тази сутрин се занимавам с менюто за следващата седмица и като го гледам освен че ще ядем 3 пъти традиционната за италианците паста, без която не можем, всичко друго е  все тип гевречета от боб Simple Smile

Мъжът ми не е по българските манджи и начин на хранене, аз също, менюто ни е пълно с продукти, като листа от цвекло, резене , нахут и кви ли не глухарчета,  от което баща ми например би се потресъл. Зърнени не ядем много. Месо все по-малко.

# 41
  • Мнения: 11 607
Яла съм кюфтета от боб, не бяха лоши, но повече обичам от овесени ядки.

За тези, с овесените ядки, моля за рецептата, може и на лични!

Да напиша за моите....

Попарвам овесените ядки. Чакам да се охладят. Слагам в гевгир да се отцедят.Прибавям към тях смлени на малко по-едро орехи,  по желание яйце/яйца, рендосан кашкавал, подправки - сол, кимион, черен пипер, чубрица и всякакви други на вкус, малко олио. Омесвам добре. Редя в тава - и във фурната, като на всяко кюфте отгоре слагам по бучка масло. Пекат се до готовност.

Точни пропорции не мога да дам, слагам на око.

Интересна тема.....връщам се да я прочета.......

Благодаря за рецептата за гевречетата - имам боб, може и да им се пробвам......

Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 11:22 от Мама Цоцоланка

# 42
  • Мнения: 12 073
Яла съм кюфтета от боб, не бяха лоши, но повече обичам от овесени ядки.

За тези, с овесените ядки, моля за рецептата, може и на лични!

Да напиша за моите....




Много вкусно звучи, ще пробвам, макар и да ми изглежда не особено щадящо фигурата!
Мерси много за рецептата  bouquet
Ще чакам и тази на pasinet

# 43
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Добро прасенце е, всичко си хапва и няма претенции. Правила съм си какви ли не експерименти, като ми щукне и ми дойде музата. За 13 години не можа да се прежали само за една здравословна измишльотина - варен кафяв ориз с броколи. Рече, че това нещо нямало да го яде за нищо на света.  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 3 371
мразя готвенето. това, което мога са 2-3 неща и толкова.


гевречета от боб никога не бих сътворила, принципно самият престой в кухнята ме агресира ужасно, а нещо, което е такова пипкаво само ще ме нервира и ще го изхвърля по средата.

Общи условия

Активация на акаунт