Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 84

  • 56 842
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Благодаря на нашата любезна домакиня за новото ни островче - с единствената по рода си клиника за лечение от заразния бацил на този неповторим сериал!~    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 599
Не мислите ли, че върху първородния син, според повечето традиции и обичаи (не само мюсюлмански) се стоварва напрежението да бъде продължителя на рода, наследника. Мисля, че това оказва влияние върху характера на човека. Така, че Яшар има шанса да е втори и да бъде такъв какъвто иска, а Мустафа трябва да е такъв, че да е доволен баща му? Аз определено виждам тази съществена разлика между двамата братя. Иначе и двамата са много добри (когато Мустафа свали маската). Злати  Peace

# 32
  • Мнения: 19 525
Първо честит ви празник и от мен момичета!
Сега за "Облака" - Тук според мен Енгин изгражда един много по-ярък образ, отколкото във "Фатмагюл". Просто сценарият му е благодатен, но и безумният му талант си казва думата. Удивително е съчетанието на една огромна, всепоглъщаща, маниакална любов с нравите на това "мъжко" общество, където наистина жените са едни вещи, поставени в дома да гледат децата и да чакат мъжете си. Видяхте ли на последния епизод като научи за стачката, организирана от Нарин как му светна погледа с уважение и удивление към нея. И ей богу - толкова го харесвам, че напук на сюжетната линия като са двамата заедно все се надявам да има близост между тях и да се съберат, мечтая Мустафа да разбере, че детето е негово, въобще...явно Керим ми е повлиял и сега проектирам симпатииите си върху Мустафа.

# 33
  • Мнения: 599
Първо честит ви празник и от мен момичета!
Сега за "Облака" - Тук според мен Енгин изгражда един много по-ярък образ, отколкото във "Фатмагюл". Просто сценарият му е благодатен, но и безумният му талант си казва думата. Удивително е съчетанието на една огромна, всепоглъщаща, маниакална любов с нравите на това "мъжко" общество, където наистина жените са едни вещи, поставени в дома да гледат децата и да чакат мъжете си. Видяхте ли на последния епизод като научи за стачката, организирана от Нарин как му светна погледа с уважение и удивление към нея. И ей богу - толкова го харесвам, че напук на сюжетната линия като са двамата заедно все се надявам да има близост между тях и да се съберат, мечтая Мустафа да разбере, че детето е негово, въобще...явно Керим ми е повлиял и сега проектирам симпатииите си върху Мустафа.
И аз така Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 529
Slawena, трейлър галиба йок,  ама... слухчета вар ! hahaha

Ето ги ,копирани от  hrissi_sz



1.   Мустафа няма да умре…
2.   Фатмагюл вероятно получава полицейска закрила/охрана.
3.   Екшънът не спира, а продължава и в 65 еп. Нещо се случва с Керим, което много ще ни нарани. Мислите ли, че Фатмагюл стреля по Мустафа?
4.   Мустафа ще избяга. Ще се крие от дупка в дупка като плъх. И това го устройва чудесно…
5.   Черната овца ще бъде открита накрая в местността Кония и това е свързано с Перихан. Как мислите ще му подхождат ли белезници на Решат?
6.   За съжаление, не очаквайте романтични моменти, само двама човека, които се обичат, вярват един на друг и посрещат всеки проблем заедно. Да, има голяма любов, но дали ще видите така дълго очакваните моменти? Или 65-ти епизод ще бъде прекаран в полицейското управление? Ами ако Ердоан и Селим започнат да кроят планове да избягат? Татко Фахретин е този, който стреля по Мустафа, и Мустафа стреля по него, един дуел! Само че този луд ранява Керим с брадвата и после избягва. Кошмарът за Фатмагюл просто не свършва.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 687
Цитат
Благодаря на нашата любезна домакиня за новото ни островче - с единствената по рода си клиника за лечение от заразния бацил на този неповторим сериал!~       
smile3521 smile3525

# 36
  • Мнения: 599
За "Ако бях облак"
Нещо друго ми направи впечатление в образа на Нарин.
Повече от две години Нарин фактически е съпруга на Мустафа,но не е позволила да се приближи до нея и той не е настоял.И сега когато той я отвлече пак би могла да се защити.Мустафа може и да е луд от любов ,но не би и посегнал без нейното дори и мълчаливо съгласие.Защо сега,заради безнадежността на ситуацията,заради дълбоко стаените към Мустафа чувства или заради макар и малката вероятност отново да бъде един ден с Харун?
Мустафа е луд,деспотичен,безумен ,тираничен ,но и принципен по негов си начин.
И дали чувствата и към  д-р Сердар и семейството и са единствената причина твърдо да отказва да замине с Харун?
Нарин е всичко друго само не и примирена и безволева.
Не знам какво точно да си мисля за интимната сцена между Мустафа и Нарин. И ми се иска да чуя повече мнения. Мисля си, че преди когато беше негова супруга, той нямаше нужда да насилва Нарин, защото на него му беше достатъчно, че тя е до него. Сега обаче, когато Нарин е омъжена за друг, Мустафа видя, че окончателно е загубил Нарин и беше категоричен, че ще е с нея. Затова и тя не се бори, а се примири със съдбата (отчитам го като голяма нейна грешка)

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Фахретин бей/ Ей тоя сладур е в моята целева група   Joybowuu Joy-  Хиацинт мила къде се губиш, само ние ли сме там??? Joy bowuu hahaha  ОООО аз забравих и Бризчето .....   е пак сме малко.....  Joy hahaha Joy hahaha
А не бива! Naughty
Бризка без да го погледне
даже не заспива! Thinking   love001



Татенцето няма да се бави,
към синчето той ще се отправи
ала първом явно ще се повъоръжи,
да е сигурен, че всичко тук на място си тежи!

Иначе не може и да бъде,
как нататък всичко ще пребъде?!
Та нали за благото на своето дете
е готов той всичко тук да измете!

В този тъй съдбовен за сина му ден
го видя пречупен, болен, разглобен,
болката в очите му извира
от загубата на любимата жена, умира!

Нима го би, той, изоставил,
нима в такъв момент го би оставил?
Не! В това не вярвам аз-
ще бъде там до него в този труден час!

И вярно- трябва точно той да стреля,
това е на умът- повеля.
Няма да остави точно пък Фатма
и за това да носи тя вина!

Изобщо, татко Фахретин
си е на света най-несравним!
Затова обичам си го аз
е, .... Хиацинт и Гони ....
            ще го споделя и с вас! Hug

# 38
  • Мнения: 0
Берен Саат  става звезда   с хитов /за Турция / романтичен сериал  „Спомни си любима”"Hatirla Sevgili",който   извън Турция   е неизвестен ,защото  е и исторически  . Берен прави чудесна роля там от момиченце  до възрастна жена  .Феновете   на другата звезда  във филма  Джансел Елчин   са направили доста за превода на филма ,но феновете на Берен  още не са се включили, май.







# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 51
За Облака

Хриси , намерих го- древните руини Дара  Peace В 13 епизод е .

milittana за момента със  стачката аз прочетох в погледа му възхищение от действията и за това,че все пак тя е една от тях, демек Булут, и е точно като тях-упорита ,ината и не се предава  Peace, а не че иска тя да успее в действията си,понеже е в правото си .

Нарин му се отдаде защото : първо,че в тая пустош кой щеше да и помогне  newsm78, второ-тя се примири за момента със съдбата си,мислеше,че това е последната и нощ в живота, и че Мустафа тъй или иначе ще си вземе своето. Просто се предаде , но и да беше се съпротивлявала все тая,за него тя е неговата булка и той си е в правото. Аз не видях в последствие той да има угризения от постъпката си, даже се надяваше детето да е негово . Така че, просто Нарин нямаше как да се пребори с него тогава и се примири.

# 40
  • Мнения: 19 525
За "Ако бях облак"
Нещо друго ми направи впечатление в образа на Нарин.
Повече от две години Нарин фактически е съпруга на Мустафа,но не е позволила да се приближи до нея и той не е настоял.И сега когато той я отвлече пак би могла да се защити.Мустафа може и да е луд от любов ,но не би и посегнал без нейното дори и мълчаливо съгласие.Защо сега,заради безнадежността на ситуацията,заради дълбоко стаените към Мустафа чувства или заради макар и малката вероятност отново да бъде един ден с Харун?
Мустафа е луд,деспотичен,безумен ,тираничен ,но и принципен по негов си начин.
И дали чувствата и към  д-р Сердар и семейството и са единствената причина твърдо да отказва да замине с Харун?
Нарин е всичко друго само не и примирена и безволева.
Не знам какво точно да си мисля за интимната сцена между Мустафа и Нарин. И ми се иска да чуя повече мнения. Мисля си, че преди когато беше негова супруга, той нямаше нужда да насилва Нарин, защото на него му беше достатъчно, че тя е до него. Сега обаче, когато Нарин е омъжена за друг, Мустафа видя, че окончателно е загубил Нарин и беше категоричен, че ще е с нея. Затова и тя не се бори, а се примири със съдбата (отчитам го като голяма нейна грешка)
Аз мисля, че този момент беше един от най-силните във филма. Споделям мнението ти за мотивите на Мустафа да бъде с нея на всяка цена. За Нарин - още ми е загадка или се надявам поне да има нещо дълбоко в нея, което да харесва Мустафа. Тя по-скоро се беше предала на съдбата си и мислеше, че ще умре след този ден с Мустафа. Да не забравяме, обаче, че "новата" Нарин е продукт до голяма степен на Сердар - самоуверена, категорична в желанията си, смела, решителна. Тя не беше такава в началото. Но пък така още повече привлича Мустафа.
Искам да кажа за кой ли път огромно благодаря на хората, които ни помагат да се докоснем до прекрасния свят на двата филма. Това, че те присъстват в една и съща тема е много добре според мен, интересен паралел може да се направи между играта на Енгин. Ще чакам с нетърпение преводите на следващите епизоди, нарочно не ги гледам на турски, като не разбирам ми се разваля удоволствието до известна степен.

# 41
  • Мнения: 599
Ей Злати, в червата го мразиш Мустафа Булут  Joy  Joy   Joy
Аз пък не мога да простя на д-р Сердар, че не се пребори за нея преди тя да се омъжи за Харун и това е! За мен това е ужасна грешка. Непростима. Склонна съм да намразя всеки мъж за проява на такава слабост. А наистина не разбирам какво ще те накара да се возиш по течението и да приемеш брак на любимата ти с друг  Peace

# 42
  • Мнения: 12 000

daniela.qnkova  bouquet

# 43
  • Мнения: 19 525
Миранда - предполагам, че Сердар е предусещал какво ще й се случи на Нарин, ако Мустафа разбере, че тя ще е с друг. Друг мотив може би е, че той още не е бил съвсем сигурен в чувстава си към Нарин, опасявал се е как тя ще се впише в неговия свят, дали няма да се разочароват един от друг. Имало е вероятно и сянка на съмнение, че влиянието на Мустафа /а защо не и чувства към него/ са все още много силни. Спомнете си как само като седеше под прозореца й в Истанбул тя тръгна с него боса и по пижама като хипнотизирана. В този момент си помислих "това момиче обича Местафа!". След това обаче тя каза, че го е направила, за да не пострадат Сердар и майка му.

# 44
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Злати, благодаря ти много  Hug  Спаси ме от голямо ровене.

Общи условия

Активация на акаунт