Симптомите, които сме пропуснали :-(

  • 20 081
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 991
След дългогодишен размисъл стигнах до следните симптоми, които не непременно, но в повечето случаи биха създали проблем:

- Разлика във възрастта (в моя случай - да, той беше доста по-голям от мен), която води до различни интереси, особено с времето
- разлика в социалното положение, особено когато жената е успяла и доказала се професионално (в моя случай мъжът ми не харесваше работата ми, макар че като се запознахме много добре знаеше какво работя. След като ми свърши майчинството, всеки мой работен ден започваше със скандал, най-вече за това как съм облечена)
- ревност (патологична) - към приятели (мъже - "женената жена не може да има приятели мъже" според БНД; към приятелки - жени; към родители
- мания за величие, грандиозни планове (той е най-добрият, няма по-добри! Щом кажеш нещо хубаво за някого, се проявава предходният симптом:)
- неумение да управлява собствеността си, финансите си
- предишен брак, приключил с развод или впускане във връзка с теб, докато е още женен
- прояви на насилие, включително и физическо
- лъжи, красиви думи (непокрити с действия), театрални действия (падане на колеле, посипване на главата с пепел за някоя проява, скъпи подаръци с цел изкупуване на вина)

Като изключим разликата във възрастта , всички екстри , до една , ги имаше нашия БНД ! Mr. Green

Браво , Tintina bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 207
А като време? Промените наистина ли настъпват когато се роди детето/цата?

Ние май сме от малкото, при които промените не настъпиха с появата на детето. Напротив - изначално си бяха сбъркани нещата при нас. Всъщност, изобщо не мога да кажа, че БНД се е променил особено с времето и това е довело до раздялата ни, напротив - все същият си е, дори той ме е предупреждавал (в моментите на началното ми опиянения), че е еди-какъв съм, та си бях наясно. Ако не друго, поне винаги (почти) е бил честен.
Ако го нямаше детето, щяхме да се разделим по-рано и то не защото сме стояли зорлем заедно в името на детето (понеже нито аз, нито той вярваме в тая работа), а защото детето наистина си сплотяваше - даваше ти теми на разговор, нещо, над което да се посмеем и пр.

# 47
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Такаааа.....симптомите:
-ревност, ужасна....даже и ако разговарям с мъж;
-не бяхме двойка, ами тройка,четворка и т.н.
Ние + приятелите му или родителите му, или който и да е. Сега като се замисля, решение взето само от нас двамата няма, или ако е имало то е търпяло корекция еднолична след намеса на приятелите му. Това много ме дразнеше - НЕ БЯХМЕ двойка. Нямаше интимност.
-А иначе, когато се появи детето, в най-трудното той беше до мен и ме подкрепяше. Аз бях на първо място,а не приятелите му. Но....година време, след това пак минах след софрите и песните...Три пъти седмично той беше по сбирки...И това беше началото на края. Явно тогава се е появила и другата. Удари ме, най-вероятно за да освободи живота си от мен. Е, успя, добре ме е опознал все пак...
-алкохола....най-важния симптом...и агресията, която не е следствие от пиенето.
Агресията...вече бременна, преби майка си пред мен...
абеееееееееее......роман да напиша....

# 48
  • Мнения: 1 213
преби майка си пред мен...
Toва е ... отвратително, ужасно ме потресе!  Shocked  Cry  Най-вече защото аз самата имам син и не мога да си представя някой ден детето, което съм гледала с толкова любов и което е част от мен, да ми посегне. Как се стига до там? Къде е грешката, къде е проблемът? Вродено ли е това, заложено в човешките гени, или някъде някоя брънка във възпитанието се е скъсала?  newsm78
Малко офф топик стана, но моля ви, дайте мнение.  Praynig Особено ти, кеа, защото на теб се е случило и познаваш такъв човек (съболезнования за което и честито, че вече не си с него). Какво, според вас, го е направило такъв?

# 49
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Ми ....много съм мислила. И пиенето му, и агресията му, според мен не са паднали "отгоре". Проблемът на моя БНД, според мен е започнал някъде около 6 -тата му година, когато се е родил по- малкият му брат. Живяла съм в това семейство има, няма година. Факт е , че брат му е толериран. Аз, като страничен наблюдател, го заявявам най-отговорно.Майка му, просто не се е справила с ревността на големия, а напротив - задълбочила я е . От там , той чисто и просто се е превърнал в комплексиран социопат. Това естествено не е оправдание за агресията и пиенето. На колко други хора животът се е стекъл кофти, нали?Ама нито са се пропили, нито са побоиници.
Иначе БНД има потенциал много,но....многоточието не ща да бъда аз...
Лошото е, че родителите никога не осъзнават това "делене". Те казват: 5 лева съм дала на единия, 5 и на другия.  Дааа, ама НЕ....  Има неща дето нямат количествено измерване, не са 5 ябълки, круши или квото и да е. От тези неща най-боли и най-деформират психика и характер. Неизмеримите....

# 50
  • Мнения: 54 991
Лошото е, че родителите никога не осъзнават това "делене". Те казват: 5 лева съм дала на единия, 5 и на другия.  Дааа, ама НЕ....  Има неща дето нямат количествено измерване, не са 5 ябълки, круши или квото и да е. От тези неща най-боли и най-деформират психика и характер. Неизмеримите....


Каквото и да е , за мен няма такава причина , която да оправдава насилието на деца ( пораснали )над майка ... Sad Sad Sad

# 51
  • София
  • Мнения: 6 478
Хепи, да ти кажа в момента виждам такова ярко демонстрирано поведение при една от съученичките на щерка ми. Неизвестно защо се толерира по-малкото дете, а другото тотално се пренебрегва. Щом моята дъщеря го е виждала, а и детенцето й се е оплаквало, че я оставяли сама и какво ли не. От сега го виждам това дете колко е агресивно....Нищо, че е момиче...имам гадното усещане, че в по-големи години ще бъде още по-агресивна и неконтролируема. А всичко, което искала е да й обръщат малко внимание.....
Така, че понякога може би за някои хора пренебрегването в детството води до яка агресия в следващите години....Не съм психолог, ама има връзка между нещата май  newsm78 newsm78 newsm78

# 52
  • Мнения: 54 991
Да , но това ми звучи като отмъщение ...
До характер си е , не всички пренебрегвани деца стават агресори и то към собствената си майка ... Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 2 127
Сетих се за още един съществен за мен синдром...
Ти казваш на ясен глас какво те дразни  и...глас в пустиня..
 Sad
 #2gunfire
 Joy
класика.. Joy
Как можах да пропусна... То не беше молене, не беше говорене, не бяха сълзи, не бяха крясъци, и никакво проумяване, че не съм му предмет и собственост...

# 54
  • Мнения: 6 214
Сетих се за още един съществен за мен синдром...
Ти казваш на ясен глас какво те дразни  и...глас в пустиня..
 Sad
 #2gunfire
 Joy
класика.. Joy
И при мен така. Нали то по книга общуването е в основата, но да има насреща ти човек когато говориш...

# 55
  • Мнения: 2 127
Всъщност аз до ден днешен много го уважавам, не е лош човек, но аз в началото на връзката ни го убедих, че винаги ще съм до него... и той взе, че ми повярва. Тук въпросът е кой е по-голям муньо, аз или той ooooh!
Знам ли, откакто сме разделени няма приятелка, пък ако проима, може да си е осъзнал грешките (аз бях така добра да му ги посоча) и да се държи различно. Или пък тя да не приема нещата така, както ги приемам аз, а тези неща да й се струват нещо нормално. Всичко зависи от гледната точка, предполагам. Но спрямо него аз съм на максимата: "За теб бих направила всичко, но не и да се върна обратно".

# 56
  • Мнения: 7 325
До характер си е , не всички пренебрегвани деца стават агресори и то към собствената си майка ... Twisted Evil
Точно характер е. Аз съм пренебрегваната, дори не искам да си спомням по голямата част от детството си, но това не ме е направило агресивна, напротив - аз съм много много страхлив човек.
По темата - не съм пропуснала никакъв симптом, просто се подведох от фантазиите и грандиозните му планове. Той беше голям мързеливец, не го скри, напротив, с гордост ми го демонстрира и непоправим лаладжия. От години не знам нищо за него, но при положение че 30 г. е живял „на гръб“ ( нечии ) едва ли последните 5 г. ще се е променил. 

# 57
  • Мнения: 59
Вече съм на мнение , че хората не се променят (нито аз , нито той се е променил) просто си свалих "розовите очила "...
Един от първите симптоми ...бе че си позволяваше да пие доста често , но тогава влюбени и някакси винаги намирах оправдание ( нерви, вечери с наши приятели , радост, тревоги...до безкрай вече 6 години)

# 58
  • Мнения: 6 365
Да, имаше я разликата във възрастта (14 и половина), но другите неща наглед бяха добре. Може би прекалено добре. Имаше някаква несигурност, някаква плахост, която според мен се дължеше на влиянието на майката-даскалица. Взех го, отдалечих го от майката и като че ли изкарах на повърхността друга личност, по-уверена, по-независима.

Харесвах тази нова личност, самата аз пораснах и нещата вървяха добре, докато не забременях и не се роди детето. Тогава се прояви основната разлика. Когато аз се изправя пред нова ситуация, се адаптирам и я отигравам, ставам нова личност, адекватна към ситуацията. Станах много добра майка.

Той обаче реши, че отговорите са някъде в миналото, а именно у неговата майка, неговите традиции и вярвания. Стагнацията се върна с пълна сила. Не можа да приеме промяната, не и в душата си: иначе на повърхностно ниво го играе татко, но не усещам дълбоката промяна. Все едно още е дете, което си играе на родител, въпреки възрастта.

Склонността към инертност и стагнация промени погледа му към моята личност. Вместо свежо момиче с амбиции, с дух, той започна да вижда брутално чудовище, което не го обича, а само го използва заради парите и великия му наследствен имот. То и детето затова съм го родила, ей така да се пробвам, дето се вика...

Това беше основният симптом- стагнираното поведение, мислене. Мислех, че е преходно, не очаквах, че е толкова дълбоко залегнало в личността му.

Другият симптом, който пропуснах е, че и аз щях да се променя- не само защото бях във възрастта на най-драматични промени, между 20 и 30, но и защото от малка знам, че никога няма да бъда напълно завършена, винаги ще владея метод, с който периодично да разрушавам рамките си, за да не ми е скучно. Това е непоносимо за хора като бившия.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 609
Като видях тази тема, веднага се сетих за бившия ми съпруг. Не е баща на детето ми, не успяхме да стигнем до там. Много мога да изпиша. Кога се появиха проблемите: малко преди сватбата и се задълбочиха след нея.

Конкретно: много често му се променяше отношението към различни хора. Хора, за които е казвал, че са му близки и са му приятели, изведнъж се оказваха хора, които не иска да вижда и им се цупи. Други, за които е казвал, че не може да ги понася и са такива и онакива, изведнъж му ставаха близки и започваха да се виждат всеки ден. Когато съм го питала в някакви конкретни случаи, той или ми се нахвърляше с обвинения в ревност (защото повечето бяха жени, но не ревността ми е била мотива да попитам защо тази, която уж не можеше да трае, сега ни е всеки ден на гости по негова покана), или измрънкваше някаква безумна причина (за един негов колега, който уж му беше приятел, а после изведнъж му стана неприятен ми каза, че закъснял два пъти за работа и затова не го харесвал). Сърдеше ми се, че съм си говорела със сервитьорката в едно заведение, което посещавахме често (не че кой знае какви разговори сме водили) - човек не трябвало да се държи приятелски с обслужващия персонал  Shocked

Преди да започнем да живеем заедно (което беше 2-3 месеца преди сватбата; изобщо цялото нещо малко прибързано се случи и може би щяхме да си спестим разходите по брак и развод, ако бяхме изчакали малко, но той настояваше и аз се поддадох) бяхме говорили на някои теми - основно битови и имахме някакви уговорки. Впоследствие се оказа, че нищо не е такова, каквото съм си мислела, че ще бъде. Котката ми му пречеше и се оказа, че никога не я е искал (а когато говорихме каза, че няма проблем да си я взема с мен); пречеше му че пуша (а пушех само на терасата, а и той много добре знаеше, че съм/бях пушачка); бяхме говорили да си делим домакинските задължения - за цялото ни съвместно съжителство един-единствен път пусна прахосмукачка и след това 3 седмици подред обясняваше на всички как бил принуден да чисти, защото аз нищо не пипвам.

Дразнеше се от работата ми и от това, че я харесвам и съм отдадена на професията си. Дразнеше се и от повишенията ми и ме "съветваше" да отказвам или да отида да работя другаде на по-ниска длъжност.  Shocked


Мога да напиша роман на тази тема, но сигурно ще стане досадно. В заключение - изтърпях го 8 месеца и след това си събрах нещата и се изнесох. Разведохме се година по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт