Клюкарникът и натоварването на форум-системата

  • 10 799
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 186
4 опция Flutter Искам да си "играя" с другар4етата Mr. Green

 newsm10
4- та опция, в случай, че няма друга алтернатива.
А защо няма вариант темите да имат давност? Примерно като мине определен срок от време и да се трият? Кому е нужно да стоят някакви дърти отлежали теми от преди 100 години? Crossing Arms В някои други подфоруми също е възможно да се трие. Rolling Eyes
Тава е Клюкарник в крайна сметка и е място за разпускане, а факта, че игрите набират по много страници означава, че са интересни на доста от потребителите.

П.П. Съгласна съм с Аурелея. Peace
Все пак и информацията си има давност. Аз примерно онзи ден пуснах тема за Активната гимнастика, без изобщо да съм пускала търсачката Blush, защото ми беше нужна актуална информация, препоръки и т.н., а не такива примерно от 2004 г. Rolling Eyes Все пак доста неща и възгледи се променят с времето. Аз лично не обичам да чета стари теми.

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 12:57 от Lady Marmalade

# 61
  • Мнения: 8 769
Аурелия, ти изобщо разбра ли ме за какво говоря?
Да!
Аурелия, колко от хилядите мами пишещи в отчетни теми или са нови във форума пускат теми?
Не съм правила статистика, не знам. Знам само, че много от новите пускат теми без изобщо да потърсят. Парадокса е, че някои от проблемите им ги има само няколко страници назад.
А и в крайна сметка, по всеки въпрос може да се каже и още, и още, и още от хора, които не са писали в старите теми.
Не виждам какво повече може да се каже по въпроса за солта, омазняването със свинска мас, вдигането за врата/небцето и прочие дивотии, освен да се пише едно и също.
В такъв случай да се затворят форумите, защото за всичко е говорено, всичко е обяснено и има инфо.
Изопачаваш нещата. В такъв случай защо се правят библиотеки във форумите?
В отчетните теми има ужасно ценна информация.
Аз лично не намирам такава. На мен в отчетните теми ми е ужасно скучно и дори не влизам там. Но щом вас ви влече - ок.  Просто е добре да има ред.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 644
Искам да попитам натовареността на форума на кое точно се дължи.
На броя заявки, на големината на базата данни или и двете?

# 63
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
О, я недейте се прави на ощипани! Много си е права Туфи/Аурелия. На 1,000 човека 4-5 ползват търсачка...всички други смело пускат "нови" теми, обсъждани само по 100-тина пъти...който не го е правил - първ да ме наплюе Mr. Green

# 64
  • Мнения: 7 186
Аз пък мислех, че отчетните теми се трият. Там пък специално не виждам каква толкова информация може да се намери. На мен също не ми е интересно и не влизам, но съм забелязала, че точно там понякога става като чат и мненията си вървят като разговор. Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 5 577
Аз изпитвам леки съмнения, че повечето незнаят как се работи с търсачката ...  Thinking

# 66
  • Мнения: 2 022
Аз пък мислех, че отчетните теми се трият. Там пък специално не виждам каква толкова информация може да се намери. На мен също не ми е интересно и не влизам, но съм забелязала, че точно там понякога става като чат и мненията си вървят като разговор. Rolling Eyes
Смисълът на отчетните теми е именно ако се ползва търсачката. В противен случай няма смисъл. Аз също имам колебания, че много момичета изобщо не ползват търсачката. Аз пък, Бу, ползвам само нея и досега не съм пуснала НИТО една тема където и да е, защото именно всичко до момента съм намерила чрез търсачката. Ако триете старите отчетни теми обаче може би щеше да ми се наложи да пускам теми за дискутирани до болка подробности, които за мен в момента са МНОГО важни!

# 67
  • Мнения: 7 186
Съгласна съм, че има много теми с полезна информация, но аз нямам предвид да се трие всичко веднага, а просто да има някаква давност. Като мине определен период от време за една тема мисля, че не е излишно да се изтрие и пусне нова със същия проблем, примерно няколко месеца, година...както се прецени. То по тая логика новите потребители не трябва никакви теми да пускат щото то няма въпрос, който да не е обсъждан, нали? Thinking Или пък по- лошо- връщат теми от преди една година, за да попитат и те нещо.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 437
По принцип съм си ощипана. Grinning  Няма да навлизам в спорове кой пуска или не нови теми и колко ползват тихо и кротко търсачката. Явно ви се набиват в очите тези, които пускат теми.
Изобщо няма да споря. Мнението ми е, че в отчетните теми е пълно с ценна информация и не трябва да се трият за сметка на темите от Клюкарника  Peace
Никъде не съм казала, че съм против да има ред. Просто гледам приоритетно на нещата и не съдя по това, къде ми е весело или скучно, а по това, кое е по-полезно.
Може би един ден, когато имам 5000 мнения във форума, две деца на по 10 години, ще мисля по друг начин.

Ценната информация ли? Ами много е. Мога да започна да изброявам, но се опасявам, че за вас няма да е толкова ценна, колкото за мен, защото ни интересуват различни неща от майчинството.

Е, казах си мнението и гласувах. Мисля, че съм направила необходимото и няма да влизам в спорове.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 5 942

Според мен спокойно могат да се разчистят и седмичните теми в подфорумите. Едва ли някой ще тръгне да чете коя какво е направила през януари 2005 г.
абсолютно НЕ си права Stop. Скоро "ноемврийчета" 2004 станаха на годинка и всички мами с умиление четахме / поплакахме на темата в който всяка споделяше за раждането си и появата на бял свят на малкото човече  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 644
Ако трябва да се прави разчистване на стари теми, то това трябва да се направи навсякъде! Дори в специализираните форуми. наскоро беше вдигана тема от преди 2 години с поставен проблем, който след това е бил обсъждам "н" на брой пъти. Ако най-старите от масово повтарящите се от този род теми се трият, сигурна съм тези които позлват търсачката няма да бъдат ощетени, по простата причина че ще попаднат на последните две такива теми, в които нищо ново не се е казало.
Не знам дали и седмичните чатове се трият - смятам че трябва. Това е поредното средство за празни приказки и навъртане на мнения... Отклонявам се малко от "клюкарника", но мисля не само там е проблема.

# 71
  • Мнения: 2 022
Съгласна съм, че има много теми с полезна информация, но аз нямам предвид да се трие всичко веднага, а просто да има някаква давност. Като мине определен период от време за една тема мисля, че не е излишно да се изтрие и пусне нова със същия проблем, примерно няколко месеца, година...както се прецени. То по тая логика новите потребители не трябва никакви теми да пускат щото то няма въпрос, който да не е обсъждан, нали? Thinking Или пък по- лошо- връщат теми от преди една година, за да попитат и те нещо.
Лейди , ако дадена тема е пускана по-рядко, защото е по-специфична, голяма е вероятността след изтриването на темата (по давност) търсенето да не извади "по-пресни" резултати. А също още по-голяма е вероятността ако в момента си пуснеш тема да няма никой на разположение, който да ти отговори достатъчно бързо на питането. Затова ми се струва, че е добре да се запазят старите отчетни теми. На пръв поглед изглеждат като чат, но вътре наистина има много много ценна информация. Дори понякога да се дублира, това не би ми попречило , а по-скоро би ми затвърдило отговора.
Темите в клюкарника изобщо не искам да ги коментирам. Има си чатрум Simple Smile И аз като Diana_T  мисля, че трябва да има някакъв приоритет ако трябва да се трие или архивира стара информация.

# 72
  • Мнения: 9 912
Отчетните теми съдържат много полезна информация, но носят сантимент , а и мамите, които пишат там, обикновено нямат време за другите подфоруми. При нашите ноемврийки повечето пишат в ноемврийската отчетна тема, няколко четат усилено в кърмаческия и само 3-4 пишем и в другите подфоруми. Най-вече аз  Mr. Green
Но седмичните теми в Искам бебе, Проблемно, Родители в чужбина  - не съм сигурна, че носят адски важна информация. Нали модераторите/поне в Искам бебе/, като видят оформяне на интересна тема в седмичката, я вадят отделно.

А, и още нещо - като ще затриваме старите теми, нека има гратисен период - за 1 седмица всеки да си изнамери темите, на които ужасно много държи, и да си ги копи-пейстне в домашния компютър или на диск Simple Smile така ще си ги има вовеки веков.

# 73
  • Мнения: 2 022

А, и още нещо - като ще затриваме старите теми, нека има гратисен период - за 1 седмица всеки да си изнамери темите, на които ужасно много държи, и да си ги копи-пейстне в домашния компютър или на диск Simple Smile така ще си ги има вовеки веков.
Тити, откъде ще знаеш кое точно от отчетните теми би ти потрябвало след 2-3 месеца или след 1-2 години за да си го копираш?

# 74
  • Мнения: 7 821
Момичета, никой не е казал, че ще се трият отчетните теми, не смятам, че трябва да се измества въпроса  Peace .
И старите неактуални теми в под форумите така или иначе се прочистват или сливат.
Проблема е в Клюкарника - там се натрупват страшно много потребители, едновременно се пускат безброй мнения и т.н. В крайна сметка и преди е ставало въпрос за темите игри, за безсмислените чат-теми ..., нещата временно влизаха в границите на разумното, но после отново ескалират ...
Освен това много от вас не се замислят, че пускайки непрестанно секс теми се набиваме в очите на разни маниаци, които това и чакат за да влязат и да пишат извратени закачки. А Мамма и Татти непрекъснато трябва да дебнат кой каква простотия е написал та да я затрият. Струва ми се че повечето изобщо не си дават сметка колко е натоварващо и неприятно на коледа да четеш „кой по кои дупки се пипа” и непрекъснато да имаш едно на ум, че най-вероятно ще цъфне някой нов недотаковал се тийн и ще заформи мазало …
Като имате свободно време и искате да се посмеете с виртуалните си приятелки влезте в чата.

Общи условия

Активация на акаунт