Прием в ЕЗИКОВА гимназия след 4-ти клас

  • 10 392
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Благодаря за разяснението kassii. Да, знам за тази гинмазия, помислих, че става въпрос за езикова гимназия с чужди езици.

# 16
  • Мнения: 2 567
То и сега някои ЕГ имат прием след 4 клас. Сигурно със закона ще се опитат да узаконят този прием, защото както и в МГ той може би не е съвсем законен.
Не ми се вярва обаче да направят така, че всички ЕГ да почнат да приемат от 5 клас. Дано и не го направят, защото ще развалят доста от изградените с години неща. Така както с отмяната на приема след 4 клас в МГ, искат да съсипят тях.

Ако знаеш кои са тези гимназии в София - кажи моля те. Аз лично знам за 2-3, но не са в София. Приемрът на Варненската е много добър, но чак до Варна - няма да се преселвам. Частните гимназии също имат доста добър пример и успехи.
И да, наистина дано да не е за всички езикови гимназии. В крайна сметка там учат вече големи хора и малко трудничко е с бебетата Simple Smile


За съжаление гимназията, за която знам е в Плевен. И то случайно разбрах тази година. Дори не съм предполагала, че има ЕГ с по-ранен прием. Но те май не са точно ЕГ, а гимназии с разширено изучаване на чужд език - нещо като специализирани СОУта и затова си имат прием от първи клас.

Видях, че и ЕГ във Враца има прием след 4 клас. Сигурно има и други, може дори и в София да има, но не съм се интересувала.

Като казах, че според мен е по-добре да не се променя приема за ЕГ няма предвид точно, че "бебета" ще се мешат с по-големи Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 18 043
То на практика и сега има такива училища в София. Peace 20-то ОУ например от 5 клас приема деца  за нова немска паралелка, започваща от АВ. Не смесват децата с тези, учили в 20-то от 1 клас. Но това не са езикови гимназии...Общообразователно ОУ е със засилено изучаване на немски. Идеята за езикова гимназия в настоящия й вид е  малко или много несъвместима с  петокласници и преподавателски състав   - далеч повече часове по език имат големите, учебна година със  само основни предмети и над 20 часа език седмично, наличие на чужди преподаватели, носители на езика, преподаване и  на други учебни предмети на езика, изучаване на  литература от съответната страна ... Все неща, които са или трудно приложими или въобще неприложими при по-малките. Thinking
Иначе като бройка в София са се нароили и сега  десетки училища, имащи претенциите да са с интензивно преподаване на език, бил той немски, английски, френски, испански и не знам още какъв. Но си остават само с претенциите в болшинството случаи. Mr. Green  Модел, недоказал нищо във времето като масовост в постижения и съответно неподлежащ на сравнение по никакъв параграф с  този в МГ. Да не говорим, че дори и това да се промени и да заима езикови с прием след 4 клас, нещата малко или повече ще са проформа, както е и сега. Същинските езикови гимназии  изпитват остра нужда от квалифицирани преподаватели по езици, текучеството е толкова голямо..Кой ще поеме тогава малките? Wink

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 17:59 от eine in Rente gegangene Nixe

# 18
  • Мнения: 8 567
За 20-то не знаех, че има прием от 5-ти клас.
Аз се сетих за 73-то, известно като Втора немска, имат ученици от 1-ви клас, можело е да направят подбор в 5-ти, но не би.
Друго си е да се огледаме в нещо хубаво и да го съсипем (МГ). Нещо като хубава градинка пред блока, бранят я неколцина човека от вандалските набези.
Българска работа.

# 19
  • Мнения: 1 465
Започва да ми изглежда абсолютно невъзможно да се случи това с езикова гимназия след 4-ти клас, по примера на МГ. ...

# 20
  • Мнения: 2 567
kassii, и аз така мисля. Трудно ще стане с този начин на обучение, който сега се практикува в ЕГ. С Русалката сме писали в темата за МГтата, защо мислим, че това не може да стане така лесно, да не се повтарям.
Да не говорим, че за да стане нещо такова ще се наложи смяна на статута на това училище, а ЕГ си имат изградено име познато дори и в другите държави и надали ще им хареса да им се разбичкат нещата. Имат си и традиции, които много си зачитат и това също ще ги накара да не приемат добре идеята за тези промени.

# 21
  • Мнения: 1 465
kassii, и аз така мисля. Трудно ще стане с този начин на обучение, който сега се практикува в ЕГ. С Русалката сме писали в темата за МГтата, защо мислим, че това не може да стане така лесно, да не се повтарям.
Да не говорим, че за да стане нещо такова ще се наложи смяна на статута на това училище, а ЕГ си имат изградено име познато дори и в другите държави и надали ще им хареса да им се разбичкат нещата. Имат си и традиции, които много си зачитат и това също ще ги накара да не приемат добре идеята за тези промени.

Мммм да, за съжаление! На мен ми звучеше като възможно в началото (без да се замислям в детайли), че може да се прилоци структурата на СМГ - то например. Ама те сега искат да я разрушат .. Защо да правят нова такава

Толкова ме е яд, че ще пръсна. Ние не сме математици и няма да кандидадстваме, ама така истински се радвам на талантливи деца, че чак ... и когато имат и почва за изява ...
Нали талантливи не са само изкуствата и спорта? Защо само изкуствата и спорта? Ето това не мога да разбера

# 22
  • Мнения: 2 567
Да, и аз мисля, че и математиката и езиците си искат пак талант. Не, че и с труд не се научават, но ако имаш талант ти е в пъти по-лесно. Виждам го при дъщеря ми и съучениците и. В ЕГ дъщеря ми развива таланта, който има и за нея е удоволствие това което прави, но има деца, които дори и с труд не успяват. В МГ обаче тя щеше да се зори много повече, въпреки че тук натоварването е по-голямо отколкото в нашата ПМГ.

А ти не се притеснявай. След 7 клас дъщеря ти ако влезе в някоя хубава ЕГ, ще научи перфектно езика нищо, че сега ти се струва, че губи години. Толкова интензивно се учи езика, че в подготвителния клас се минава всичко, което в обикновеното училище се учи от първи до седми клас, че дори и повече. Да не говорим за много по-добре. Само среда трябва да намерите и хубаво училище, което ще положи основите за изпита след 7 клас.

Общи условия

Активация на акаунт