Путин forever

  • 3 456
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Аз изобщо не смятам, че за запада Путин е неудобен, напротив
Има полза суровинните зони на планетата да са в диктатура / това кувейт, катар, сауди арабия, русия и тн/ Плаща се по-лесно на който трябва ,той се оправя с популацията да я държи в потиснато състояние ( и стария напев за задоволените нужди, нали. колко познато) и да се развие макс до пазар на западни стоки, от което те сега са много доволни и го пишат цивилизационен скок:) заЩото аз не знам кой пише от руски компютър, или гледа руски телевизор, или се вози на руска кола, или пък се обажда от руски смартфон, пие руско лекарство или яде руски картоф.  Те нямат нужда от такива неща - затова копат като джудженца ресурсите,  парите ги обират мега-мутри, а изхранването и пиенето на низщие е осигурено достатъчно, за да се чудят дали всъщност не им е много добре.
И естествено остава в-са, че ако тая земя и ресурси бяха в ръцете на японците например, досега човечеството щеше да е колонизирало Марс а телепортацията основно транспортно средство:)

# 16
  • Мнения: 21 468
  Да бе, пак го избраха. Егаси пародията на избори правят и тия.

   Това е една от мантрите на западните телевизии . Бяха инсталирани монитори из  и предаваха през целия ден директно, как протичат изборите в отделните секции. От това по-прозрачно - не виждам как може да се направи.

  А, не, аз нямам предвид валидността  на изборите, все пак е избран с голямо мнозинство, и дори и да са манипулирани самите избори, очевидно е, че мнозинството гласува за Путин. Като пародия обозначих заменките Путин-Медведев, а не самото гласуване.
  Очевидно човека върви към доживотна власт, ловко избягвайки пречките на мандатността.

# 17
  • Мнения: X
    Диктатура не виждам да има изобщо - опозицията си действаше, даваха ги по телевизите,правиха митинги.Не съм видяла изстъпления нито от едната, нито от другата страна, както се пише по чуждата преса. Опозицията наистина е много неконкурентна в момента - най-големите съперници на Путин са Зюганов и Жириновски. Западът е имал много по-безогледен достъп до ресурсите им в епохата на Елцин. Добивът и износът на газ е облагодетелствал наистина няколкото олиграха и политици. Странно ли е , че почти всички от тях сега са във Великобритания. И проблемът на американците и западняците не е в момента как да им ползат суровините, а напротив - как да се затворят пазарите за руския газ. Руснаците  си шофират тук и техни коли- имат си нови модели лади, волги и пр., карат си и чужди. Не знам колко са рентабилни стоките им, но както казах в Екатеринбург заводите им не се рушат зарязани, а работят с пълен капацитет, което не се е случвало през 90-те. Картофи и лекарства си произвеждат и мога да кажа  от личен опит, че са добри.Жалкото е че тук има вина от Аржентина, Чили, зеленчуци от Израел, Белгия, Холандия, дрехи, козметика от Беларус,   а българско, родно нищо се не види.

# 18
  • Мнения: X
а изхранването и пиенето на низщие е осигурено достатъчно, за да се чудят дали всъщност не им е много добре.


За пиенето не знам, но според мене си имат проблем с изхранването. Такива боклуци не знаех, че могат да се ядат от хора.
Метрото в Москва е чудна илюстрация на "скока". Още стоят картини с Ленин, на които размахва пръст и казва "Ти ...". Пълно е с просяци и всичките са чисти руснаци. Имаше и бременни просякини.
Относно руските коли - карат си ги. Има много таксита "Лада" и "Москвич" от онези старите модели.

# 19
  • Мнения: X
а изхранването и пиенето на низщие е осигурено достатъчно, за да се чудят дали всъщност не им е много добре.


За пиенето не знам, но според мене си имат проблем с изхранването. Такива боклуци не знаех, че могат да се ядат от хора.
Метрото в Москва е чудна илюстрация на "скока". Още стоят картини с Ленин, на които размахва пръст и казва "Ти ...". Пълно е с просяци и всичките са чисти руснаци. Имаше и бременни просякини.
Относно руските коли - карат си ги. Има много таксита "Лада" и "Москвич" от онези старите модели.
   Е да, Ленин си стои навсякъде. И улиците си носят старите имена, никога не са ги прекръствали.
     Незнам кога си била в Русия- чувала съм за проблем с изхранването, но в момента  е смешно да се твърди подобно нещо - а аз съм доста взискателна към храната си, ако не към друго.
    

# 20
  • Мнения: 5 710
А, изобщо нямах предвид  вътрешните им потребления,  но  кой разбрал, разбрал  Grinning

# 21
  • Мнения: X
    Незнам кога си била в Русия- чувала съм за проблем с изхранването, но в момента  е смешно да твърди подобно нещо - а аз смея да твърдя, че съм доста взискателна към храната си.
    

Писах кога. Юни 2011.
Това, че са взискателни към храната си даже не ми се коментира. Само мога да кажа, че на един пазар видях самосвал, който изсипа на земята неопаковани пилета. Бяха с крака и глави. Две тьотки с гумени ботуши застанаха насред купа и започнаха да ги хвърлят в друг куп, вътре в склада на магазина.
Видях ги какво ядат и в къщите си и по ресторантите. То това по къщите им въобще не е храна. Някакви каши поляти със сметана и то за вечеря. По ресторантите храната е много зле и много скъпа.

# 22
  • Мнения: X
    Aз писах ,че съм взискателна към моята храна. На пазар тук не съм ходила, защото беше студено. Ресторантите,  където сме ходили бяха с хубава храна и доста високи цени. Закусвалните продават техни простонародни гозби, които наистина не изглеждат винаги добре. Направо си казвам, че не съм ги опитвала, но мъжът ми си ги хапва, когато е гладен. Но  нали не си мислите, че и чужденците примират по нашите баници и яхнии - всеки си харесва кухнята на мама, с която е захранен.

# 23
  • Мнения: 21 468
  Що бе, руската кухня е хубава, въпрос на вкус.

# 24
  • София
  • Мнения: 221
    Незнам кога си била в Русия- чувала съм за проблем с изхранването, но в момента  е смешно да твърди подобно нещо - а аз смея да твърдя, че съм доста взискателна към храната си.
    

Писах кога. Юни 2011.
Това, че са взискателни към храната си даже не ми се коментира. Само мога да кажа, че на един пазар видях самосвал, който изсипа на земята неопаковани пилета. Бяха с крака и глави. Две тьотки с гумени ботуши застанаха насред купа и започнаха да ги хвърлят в друг куп, вътре в склада на магазина.
Видях ги какво ядат и в къщите си и по ресторантите. То това по къщите им въобще не е храна. Някакви каши поляти със сметана и то за вечеря. По ресторантите храната е много зле и много скъпа.


fОчевидно аз всяка година виждам едни други Москва и Петербург. Но пък може спрямо мен да провеждат грозна руска пропаганда.
Друго беше да си гръмнат портретите на Ленин както направихме ние, е от третия път но успяхме Grinning
Независимо дали ни харесва Русия е дала много повече на света от другия ни голям брат "миротвореца "чичо Сам.

# 25
  • Мнения: 1 217
Онова, което показаха снощи по новините нито за миг не ме усмихна. Страшно е, че в днешно време сме свидетели на толкова първобитна диктатура.

# 26
  • Мнения: X
Руснаците трябва много да ги е срам. Сигурна съм, че една част от тях наистина се срамуват.

# 27
  • София
  • Мнения: 221
Диктатура или не Путин е удобен на Запада, защото стъпките му са предсказеуми. Лесно ли се държат стегнато  толкова много  руснаци?М/у другото Русия и САЩ много си приличат  , ако се замислиш.
Я наш Боко  ,  не може  с няма и 8млн да се оправи Grinning

# 28
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И защо не се карат руски коли? Да не би новите модели на лада и волга да са по-лоши от разни дачии, кии, хюндаи и деута? По-скоро някой не допуска руските стоки до световния пазар, не знам защо.
Наскоро бях свидетел на леката истерия, в която изпадна мъжът /италианец/ на една моя приятелка рускиня, когато тя искаше да му намаже раничката на пръстас някакъв руски мехлем. Каза, че предпочита да му изтече кръвта, отколкото да го маже с това, защото на нищо руско не се доверявал. Е, това ако не е промит мозък, не знам.

# 29
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Руснаците трябва много да ги е срам. Сигурна съм, че една част от тях наистина се срамуват.

От какво да ги е срам? От кого да ги е срам?
Че не им се случи оранжевото щастие ли?

Общи условия

Активация на акаунт