Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 075
Всичко хубаво, но пак питам - какво ще им кажеш на този протест? "Стига" е много общо. Стига какво? Нали се сещаш, че тези специално нямат политика за нищо - те просто си действат своите неща и популистки запушват дупките на най-голямото обществено недоволство, за да си изкарат мандата. Кой ще те чуе? Ще вземе да спре да краде? Да лъже? Да си живурка на тлъстите хонорарчета от мръсните корпорации?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

# 16
  • Мнения: 2 714
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 075
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.

# 18
  • в колонките
  • Мнения: 510
..... при гърците сработи.



      Шшшшшшшшшшт,не пиши глупости за гърците,чу ли? 20 год.живея в тази държава. Naughty.

# 19
  • в колонките
  • Мнения: 510


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.
       
         202uu   Така е.  newsm10

# 20
  • Мнения: 21
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.


Ей тук не си права вече Занда! Има страхотни млади хора, мислещи, търсещи... Невероятни... И никак лесно не се подават на провокация. Последните с които се запознах от протестите срещу АКТА, за мен са бъдещи лидери, но за сега те самите не се чувства готови.

Все пак истината е, че тези, които организират този протест аз не ги познавам. Гарантирам само за организаторката, която писа тук и не вярвам тя да ме подведе. Може би вече съм повредена с годините, но когато призовавам към протест се чувствам отговорна за хората, които ще тръгнат след този призив. Но всеки си има глава на раменете си, нека сам прецени!

# 21
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Губи-време са подобни ценностно аморфни действия. Отделен въпрос е колко лесни за умели манипулатори са ентусиазираните протестиращи.

Каузи от тоя вид не вредят или променят по никакъв начин естаблишмента, но даже и по някакъв парадоксален начин му придават легитимност. Да речем, ако молиш или изискваш нещо, за пример, от Бойко Б., ти някак утвърждаваш ролята му на султан, на пашА.

Не само у младите чувството за общност е ерозирано, доколкото го е имало. У всички е. У младите е по-болезнено да се гледа, по-отчайващо.





# 22
  • в колонките
  • Мнения: 510
Но всеки си има глава на раменете си, нека сам прецени!

         
             Я да видим защо са им главите. Wink

# 23
  • Мнения: 2 714
Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.

Каква държава?! Себе си опитват да опазят!
Може и да има подбудители, но ако положението не беше така критично вече, кой ли щеше да ги отрази?

Цитат
да се насочват младите към неразумни действия е престъпно

Това към мен ли?  newsm78
Те, щото, всички млади с форума на БГ Мама лягат и стават.
Млъквам, за всеки случай.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 075
Не, те не стават с форума, но ти се опитваш да намериш поддръжници тук, смяташ ли че с обиди ще стане? И защо трябва да караш Роня да поства призиви, след като ти така или иначе пишеш. Познавам Роня лично, много я уважавам за всеотдайността и ентусиазма, но ми се струва, че я оставяш да обере твоя пешкир, вместо да се явиш и да кажеш - така и така, затова се събираме. Ти използваш нейния авторитет, за да прокарва твои идеи. Това не е нито етично, нито другарско.

# 25
  • Мнения: 2 714
Не, те не стават с форума, но ти се опитваш да намериш поддръжници тук, смяташ ли че с обиди ще стане? И защо трябва да караш Роня да поства призиви, след като ти така или иначе пишеш. Познавам Роня лично, много я уважавам за всеотдайността и ентусиазма, но ми се струва, че я оставяш да обере твоя пешкир, вместо да се явиш и да кажеш - така и така, затова се събираме. Ти използваш нейния авторитет, за да прокарва твои идеи. Това не е нито етично, нито другарско.

Занда, аз нямам нищо общо с протеста, просто коментирам.
Дори правителството не искам да се сменя.
Иска ми се само управляващите да схванат, че докато се опитват да ни направят отличниците на Европа по финансова дисциплина, хората умират от недоимък, в буквалния смисъл на думата.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 075
Да, извинявай, имах предвид Дабъл Трабъл. Интересен избор на ник...

# 27
  • Мнения: 599
Така ще си доживеем старините младините, навряни в миша дупка.

Утре да не се зачудите пак защо децата ни напускат страната. Та то собствените им родители ги карат да склонят глава и да продължават да бъдат роби  Tired

# 28
  • в колонките
  • Мнения: 510
Така ще си доживеем старините младините, навряни в миша дупка.


     
       Всеки сам решава какъв живот да води,зависи от умствените му възможности. Naughty.
  Ефектът е нулев да излезе някой и да крещи по улиците.  Naughty. Насилието води до насилие. Peace.

# 29
  • Мнения: 21 462
  Ще дойда, ако ми обясниш без кухи фрази, срещу кого е този протест, какво точно визира и какво предлага.
  Без глупава риторика от вида "Да сринем властта на капитала ний" и прочие, щото вече такива съм ги чувала.

  Какво например значи това:

Ние искаме:
- Властта да е на хората, които имат всички права да бъдат граждани, за да решават, предлагат и отказват решения, които имат ефект върху живота им.
- Всеки човек да има свободен достъп до адекватни ресурси за устойчиво и справедливо удволетворяване на основните нужди.
- Да защитим общите блага като водата, въздуха, храната и нашата планета, работейки върху алтернативна енергия.


    Чия да бъде властта по първа точка, какво значи всеки да има свободен достъп до блага за удовлетворяване на основните нужди, и кой да работи за  измисляне на алтернативна енергия?

 

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 11:44 от Iris04

Общи условия

Активация на акаунт