Добре заварили в КОЗЛОДУЙ! (тема 4)

  • 71 081
  • 502
  •   1
Отговори
# 30
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
Здравейте,
можете ли да ни препоръчате добър педиатър в Козлодуй? На гости сме и дъщеря ми вдигна висока Т и започна много лоша кашлица, обмисляме дали да не се прибираме към София, ако не намерим...
Благодаря Ви
  bouquet

В първия пост зелено човече си е направила труда и е дала информация за педиатрите в Козлодуй, с координатите им. Не са толкова много, и няма голям избор...

# 31
  • Мнения: 721
Систематизираната информация на първа страница ми беше много полезна, оценена и благодаря за нея. Исках само някой ако може да ме насочи коя от трите да изберем за преглед, избрахме др Павлина Николова от Дарис, сега се молим да е назначила правилното лечение.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 283
Да споделя:
Цитат
Всички жители на община Козлодуй, които искат да живеем и работим в чиста и приветлива среда, ще се включат като доброволци в традиционното пролетно почистване. То ще се проведе на 28 април (събота) 2012 г. от 10:00 ч. На двете шатри за кампанията, разположени на площад „Христо Ботев” и срещу СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, ще има музика, забавления, изненади и еко игри с награди, осигурени от партньорите на пролетното почистване.

източник: "Искам чист град!"


ДаниМакс, как сте?

# 33
  • Мнения: 1 111
не ползвам Глобул и явно за това сега немога да включа - къде в града им беше офиса  newsm78

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
не ползвам Глобул и явно за това сега немога да включа - къде в града им беше офиса  newsm78

срещу ДСК? в новата (май оранжева) сграда има някакви офиси, не съм сигурна обаче  Blush

Цитат
Козлодуй 
ул.Кирил и Методий 1  0973/8-12-00   441kozludui@globul.biz
 

хм, дават го на пътя към болницата  ooooh!

http://www.bgmaps.com/tpl/map.asp?sid=de91fa359f8bc99fbc68fdab4f … cboShowSelected=0

# 35
  • Мнения: 721
Цитат на: зелено човече (.)(.):

[b
ДаниМакс[/b], как сте?

Малката оздравява, лечението беше точно  Peace, така каза и софийската й лекарка на днешния преглед  Laughing

Благодаря ти пак за синтезираната информация   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 5 283
Глобул е до Дженерали Закрила - преди пицарията и новата сграда на съда - срещу ДСК Peace

ДаниМакс, радвам се, че сте получили адекватно лечение и не сте помрачили гостуването  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 5 283
А ето и детайли за почистването на 28-ми април:

Цитат
ВКЛЮЧЕТЕ СЕ В ПРОЛЕТНОТО ПОЧИСТВАНЕ НА ОБЩИНА КОЗЛОДУЙ!
На 28 април, събота от 10:00 часа ще се проведе Пролетното почистване на Община Козлодуй. Доброволците в кампанията ще покажат, че искат да живеят и работят в чиста и
приветлива среда

Какво ще се случи по време на пролетното почистване?
Всички жители на община Козлодуй, които искат да живеем и работим в чиста и приветлива среда, ще се включат като доброволци в традиционно пролетно почистване. То ще се
проведе на 28 април (събота) 2012 г. от 10:00 ч. На двете шатри за кампанията, разположени на площад „Христо Ботев” и срещу СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, ще има музика,
забавления, изненади и еко игри с награди, осигурени от партньорите на пролетното почистване.

Къде ще се чисти?
Междублоковите пространства и прилежащите части на жилищните сгради, градинки и паркове. Очакваме и Вашите предложения!

От къде да взема чували за смет и ръкавици?
Седмицата преди почистването (23-27 април) в офиса на Общинско предприятие „Комунални дейности” (Автогара Козлодуй, ет. 2, управител Янко Цветков) ще се раздават
чували и ръкавици. За Вашата кооперация или блок може да ги вземе накуп управителят на етажната собственост. В деня на самото почистване всички желаещи да се включат в
инициативата ще могат да получат чували за смет и ръкавици от двете шатри, разположени на площад „Христо Ботев” и срещу СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”.

Как ще бъдат облагородени почистените пространства?
Специално за кампанията Община Козлодуй ще предостави безплатно фиданки за разсад.
Почистените междублокови пространства и прилежащите части на жилищните сгради ще бъдат облагородени с черен бор, сребрист смърч, брези, люляк, албиция, върба и липа.
Фиданките може да вземете срещу служебна бележка, издадена от Биляна Симеонова-главен експерт „Екология и опазване на околната среда”, в сградата на общинската администрация, стая № 104. Със служебната бележка гражданите могат да получат заявените фиданки от
общинския разсадник. В бележката ще се посочва броя и вида на дръвчетата и определеното място за засаждане.

Какво ще се случи с различните видове събрани отпадъци?
Събраните от почистването отпадъци ще бъдат извозени от Oбщинскo предприятие „Комунални дейности”. Поставяйте ги в съдовете за битови отпадъци или в чували до тях, с
изключение на едрогабаритните.
Едрогабаритните отпадъци (матраци, дивани, санитарен фаянс и др.) поставяйте до съдовете за битови отпадъци. В рамките на кампанията за пролетно почистване те ще бъдат извозени
безплатно.
Изрязаните при почистването храсти и клони, оставяйте на удобно за извозване място.
Напомняме, че за кастрене, рязане или премахване на клони, храсти и дървета е необходимо да имате разрешение от Кмета на общината Румен Маноев.
Напомняме, че в Козлодуй има 5 площадки за биоразградими отпадъци:
· 2 площадки за биоразградими отпадъци в местността „Блатото”
· в местността „Край Козлодуй” в близост до 2-ри стопански двор
· в местността „Мерите” в близост до бившия склад на БКС
· в местността „Мерите” т. нар. „Фунията”
Строителните отпадъци ще бъдат извозени на обособеното депо за такива, което се намира на 200 метра зад Спортна зала „Христо Ботев”, след заявяване на количеството отпадъци и заплащане на такса за използване на регламентираното сметище, в размер на 9 лева/м³.
За излязло от употреба електронно и електрическо оборудване скоро ще има горещ телефон, на който ще можете да се обаждате и да заявявате изхвърлянето му, като за целта до дома Ви ще пристига специализиран транспорт, който да вземе излязлото от употреба електрическо и електронно оборудване.

Трябва ли да разделяме събраните отпадъци?
Тази година пролетното почистване в община Козлодуй съвпада с поставянето на контейнери за разделно събиране на отпадъци в училищата и институциите. Козлодуй ще
събира разделно отпадъците и предстои изграждането на сепарираща линия.
За допълнителна информация, предложения и въпроси, свързани с пролетното почистване на Община Козлодуй на 28 април 2012 г., може да се обаждате на тел. 0973/85 841, да пишете на е-mail bssimeonova@kozloduy.bg или до v.krasteva_pr@abv.bg . Следете публикациите в
местната преса, сайта на Община Козлодуй www.kozloduy.bg и страницата на кампанията във Facebook.

Инициативата за пролетно почистване се провежда под егидата на Община Козлодуй със съдействието на фондация „Смарт”. Медийни партньори на кампанията са вестник „Козлодуй днес”, информационен интернет портал www.kozloduy-bg.info и телевизия „ВижТВ”. Кампанията се реализира с подкрепата на ДП „РАО”, АЕЦ „Козлодуй”, „ВиК-Враца”, „PartyFood, “Vivacom”, “Lidl, “Kosanya”, „Logitech” и „Ню рисайкъл дженърейшън АД.

# 38
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
Аз да побутна малко темата, че то една тишина е настанала над Дунава....



Снимката е на Петя Богомилова, от Козлодуй.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 283
Петя дали ще даде разрешение да сложим снимката в първия пост?

Много ми е смешно с чистенето на града, да ви споделя емоции.
На 28-ми си чистихме около входа.... само ние 4-мата... Буболец отказа да сложи ръкавици, но ръгаше боклуците с една пръчка. Момата до едно време зяпаше любопитно от слинга, а после си заспа.
За утре има бележка, че присъствието е желателно... Попаднах на не-съвсем-добри коментари за кампанията на бТВ, напр. във В. Търново, с две думи: реклама и ПР и толкоз. Още помня колко ме подразниха миналата година с чистенето само в София -  то София не е България, другари! Та така, не сме решили утре как ще действаме.... а Вие?

# 40
  • Kozloduy
  • Мнения: 14
Момичета,да разкажа  живеем в блока зад зеления къпан,никой не беше излязал да почисти.

# 41
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Момичета,да разкажа  живеем в блока зад зеления къпан,никой не беше излязал да почисти.

Скрит текст:
е и? може да са имали причина да не чистят  Tired кой е изкЪпал кАпана?

а вие чистихте ли? ако да, какво ви мотивира?  

миналогодишният ми опит ми е за обеца на ухото и се съмнявам, че скоро ще участвам в подобни акции  Tired

личното ми мнение е, че спорадичните напъна на общината да изчисти града с ленински съботници и евро ПР акции няма да доведат до нищо, докато не се предприемат мерки за поддържане на чистотата.
има закони, наредби и правила, но спазват ли се?
колко хора са глобени за това, че изхвърлят боклука през балкона или около контейнера?
има ли някакъв стимул за тези, които са изрядни?

и от днес:
точно по средата между зеленкото и нашия блок чистеха доста хора, бяха старателни и добре подготвени. точно зад гърба им трима... по-тъмни братя и сестри с каруца с кон изравяха контейнерите, избираха си "ценности" и оставяха боклука около тях.  Tired

# 42
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
зеленко, мисля че Петя няма да има нищо против снимката й да отиде в първия пост. Даже  ще се радва, но все пак ще я попитам.



а вие чистихте ли? ако да, какво ви мотивира?  

Аз слезнах да чистя и бях сама, но това не ме впечатли. Не искам да живея, а и децата ми, сред мръсотия. Всеки ден минавам от там, искам да ми е приятно.

Много ме впечатли организацията от общината. Минаваше редовно камиончето от общината, още от сутринта. Като ме видяха, че съм с чувалчета от Лидъла, на следващия курс ми донесоха от тези, дето ги дават в автогарата и  ръкавици ми дадоха хората.
Викам им -  "Ама то има още бе, момчета" , а те казаха че ще обикалят до довечера.

и от днес:
... пред нашия блок чистеха доста хора, бяха старателни и добре подготвени. точно зад гърба им трима... по-тъмни братя и сестри с каруца с кон изравяха контейнерите, избираха си "ценности" и оставяха боклука около тях.

А аз се изумих от моите комшии - след мен минали и изсипали боклука от чувалите (те нали се слагат отделно) в контейнерите за смет, щото ония чували дето ми ги донесоха мъжете от камиончето били плътни и ставали да си сложат пътеките да пране. Кат се развиках - "Оставете ми боклука ( Joy )  такива чували дават безплатно на автогарата". Представяте ли си!?!? Още не може да ми го побере главата - за по-малко от лев са тия чували в строителните магазини. Да ходих да ровиш и изсипваш мръсотия, за си сложиш пътеките!!  Shocked
Но иначе въпросните комшии (мъж и жена) не чистиха, нали се сещате...

# 43
  • Мнения: 157
Радиии, че те на Автогарата нови пътеки раздават, що не им каза на хората, бе!

# 44
  • Мнения: 190
Радиии, че те на Автогарата нови пътеки раздават, що не им каза на хората, бе!


 И персийски килими видях,че имаше,мъкааа.

Общи условия

Активация на акаунт