ЯЙЦАТА,цената и къде сме в Европа ?!

  • 11 057
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
на яйцето нали има един код? би трябвало да е унифициран за ЕС

ето тука е обяснено. http://www.hera.bg/s.php?n=622

Код 0, т.е био е най-рядко срещаното яйце и съответно е най-скъпото

# 16
  • Мнения: 1 788
Био-яйцата са 5.90 лв., за 6 броя.
А яйцата с код 0, последно варираха от 2 до 3 лв., в зависимост от производителя.
Скоро не съм купувала, не знам дали са с променена цена.
За другите, с код 2,3, пък въобще не знам.

# 17
  • Мнения: 5 710
яйцата с код нула са био яйца
но си спомням едно момиче беше писало, че ходи на био магазин, където купува 1лв био яйце внос от Испания Това миналата година:)

Био-яйцата са 5.90 лв., за 6 броя.
А яйцата с код 0, последно варираха от 2 до 3 лв., в зависимост от производителя.

# 18
  • Мнения: 1 788
Не е така.
Био-яйцата са си като био-храните - може пак да са с код 0 - свободно отглеждане, но да не са био.
Т.е. код 0 си е за свободно отглеждане, но не и за сертификат био.

# 19
  • Мнения: 5 710
Не е така.
Био-яйцата са си като био-храните - може пак да са с код 0 - свободно отглеждане, но да не са био.


Не е вярно  Mr. Green прочети нагоре дадох един линк какво означава кода
1 са свободни кокошки, т.е вървят по земята
2 са подово, но на закрито
3 в клетка
/2 и 3 не виждат слънце изобщо/

0 са био яйцата ( органично производство), които са от кокошки, които освен че са свобнодни са хранени и по опр. начин /

# 20
  • Мнения: 1 788
Приемам забележката...
Тогава код 0 варира от 2-3 до 6 лв.  Peace
Сега точно не знам дали не са увеличени, защото не съм купувала от две седмици насам яйца.

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
1 е за свободните кокошки, та последно кои яйца са с по-високите цени, или не е ясно?

# 22
  • Мнения: 4 300
2,30 са най евтините от подово отглеждани, 3-3.30 са био.
Е, за нашите, българските, колкото и да са от "щастливи" кокошки снесени, се съмнявам да са био.
10 цс е дала линк, ама разликата между био и свободни май е по отношение на храните, а био фуражи май се внасят много малко в България ( имам приятел в този бизнес). Не знам всъшност дали не трябва за био сертификат да се оценява и  околната среда, тея кокошки ядат ли трева например?

Иначе ей сега изрових един касов бон от боклука Embarassed- свободните яйца съм ги купила за 2.99 на 1 март, предпоследния ред на бона. Био са малко по скъпи.

# 23
  • Мнения: 15 619
1 е за свободните кокошки, та последно кои яйца са с по-високите цени, или не е ясно?
Най-масовите са по 0,40 лв.  От подово или клетъчно отглеждане.

Рокси, да, биосертификат се получава, доколкото знам има някакъв период на контрол, докато го получиш.  При нас био-яйца не съм виждала от бг-производител.
Не схванах, коя беше належащата причина цената да се вдигне драстично.

# 24
  • Мнения: 1 788
Точно, че дори и свободните трябва да тичат на воля и да ядат треви и прочие.
Отделно това, че не се използват антибиотици, малко ми се вижда като невъзможно, защото дори и домашните кокошки боледуват и от време на време хората си им дават антибиотици.
Вярно, не ги блъскат за щяло и нещяло с лекарства, каквото сигурно става при масовката в производството.

# 25
  • Мнения: 5 710
1 е за свободните кокошки, та последно кои яйца са с по-високите цени, или не е ясно?
Най-масовите са по 0,40 лв.  От подово или клетъчно отглеждане.


2,40 за 6 броя, което е 1,20 евро значи горе долу колкото тук, но аз намирам и по-евтини, напр 89 цента ..  според мен цената варира м/у 80 цента и 1.30 за категории 2 и 3 ( на закрито)
Спрямо дохода е много, да
Ама те стоките за съжаление не се ценообразуват спрямо него ..

# 26
  • Мнения: 1 525
Подкрепям идеята да не купуваме, ама няма кой да я спази.
Сутринта слушах по БТв...какво излиза? В началото на годината са водени някакви преговори и са се разбрали да се спре вноса от Полша.
Сега, пак ще се говори и ако не се слуша, ще се разреши вноса.
Пазара ли диктува цената?
Не.
От някакви разговори се определя.
И кокошките в Полша, и тези във Франция, и у нас се отглеждали по европейските директиви.
Да, ама нашите са по-скъпи.  Crossing Arms
Според мен и това ще е "чудо за три дни".

# 27
  • Мнения: 2 134
Точно ! Сутринта по бтв  министър Найденов обясняваше за цената от 0.50 лв.,
че ако не се коригира до края на седмицата ще се намеси държавата.
И друго ме интересува - как ще ме уверят,че точно тези яйца са от "щастливи" кокошки ?
И както знаем по света,когато наближава празник цените падат,но у нас около
месец преди това се качват.И понеже всичко оправихме стигнахме до кокошките.
А идва Великден !/а с него и нови цени/

# 28
  • Мнения: 1 525
Ама какво значи "щастливи" кокошки?

Преди идващ празник изведнъж им се вдигна цената на зърното, на горивата, на въздуха и на какво ли още не.
И понеже се знае, че сега внос няма - давай. Да печелим днес, че утре не се знае.
Я да отворят границите. Който има и иска да продава, да го прави. На каква цена - ще си прецени. А ние - ще преценим колко и до колко да купуваме.
Къде остана пазарната икономика?
Пак всичко се диктува от някъде си.

# 29
  • Мнения: 984
Във входното магазинче вчера бяха по 0,38 ст. Аз реагирах като казах на продавачката, която е и собственик да не предлага яйца и да бойкотира борсата. Тя само се поуслихна и нищо не каза, аз пък не купих яйца. И няма да купувам. И за Великден няма да купя и козунак няма да купя, нито да направя. Ще го караме алтернативно и ще наблегнем на декорацията и детския празник. Хак да им е и на магазинчетата и на борсите и и тъпите кокошки.

Общи условия

Активация на акаунт