Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 450 999
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 3 600
  • Мнения: 88
Не, не му е правена тимпанометрия. В понеделник явно ще го водя в ИСУЛ.До Рангачев не е ли трудно да се добере човек?

# 3 601
  • Мнения: 111
В Св. Панталеймон би трябвало да има часове за него в по - кратки срокове. Но не съм сигурна.

# 3 602
  • Мнения: 88
В Св. Панталеймон би трябвало да има часове за него в по - кратки срокове. Но не съм сигурна.
Едва ли. Аз ходих там преди година и ме записаха за меаец напред. А и там прави ли това изследване?

# 3 603
  • Мнения: 445
Проф. Румен Бенчев направи тимпанометрия при прегледа на сина ми. Ходихме в кабинета му в кв. Гео Милев.

# 3 604
  • Мнения: 353
Здравейте 😉 искам да попитам има​ли мами на които децата им са с рецидив на третата сливица?.... Вече мина година от операцията,но преди 1 месец се разболя и започна отново да хърка.  УНГ иска пак операция,ама каква ми е гаранцията че пак няма да израсте? Дори го питах дали може да има бактерии в носа и от тях да хърка,а той ми вика няма как.  Чудя се дали да идем на второ мнение при друг УНГ...Да ми предложи някакво друго лечение

# 3 605
  • Мнения: 3 836
На третия месец беше с рецидив.Една година след операцията,бяхме заради хрема при унг и той погледна и сливицата-3та степен.Знам,че при преглед,детето трябва да е здраво.Може би заради сополите беше толкова голяма,но рецидивът е факт.

# 3 606
  • Мнения: 2 202
Колко годишни ви бяха децата, когато направихте операцията, имам предвид тези с рецидивид? По-малки от 3 годишни?

# 3 607
  • Мнения: 445
И моят син е с рецидив. Сега е на 3 г и 6 м. Беше на 2 г.и 8 м като го оперираха от трета сливица.
Гаранция не може никой да даде, че няма пак да израсте след втора операция, защото този орган расте до 6-тата година.

# 3 608
  • Мнения: 3 836
Моето беше на 5 и половина,като го оперираха.В отделението имаше деца на по 10,11 години.,които също им махаха сливицата ,заради проблеми с ушите.Докторът каза,че сливицата се свива,евентуално в пубертета.Също каза,че има случаи на 5,6 дори 8 водения на сливица,при един и същ пациент.

# 3 609
  • Мнения: 353
Моят син беше на 3 и половина като му махнахме третата сливица....Явно имаме рецидив.....

# 3 610
  • Мнения: 2 202
Ух, кошмар Cry

# 3 611
  • Мнения: 128
Здравейте! И ние сме в отбора за вадене на третата сливица. Почти на седем години сме, ушите са добре, но при изследване на дишането през носа се оказа, че не поемаме достатъчно въздух. Цяла нощ спим с отворена уста. Препоръката е махане! Насочиха ни към ВМА-махане с електроди. Моля да споделите, освен ВМА има ли доволни и от други болници? С какво метода с електродите е различен от другия?
Благодаря за всички отзовали се!

# 3 612
  • Мнения: 88
Проф. Румен Бенчев направи тимпанометрия при прегледа на сина ми. Ходихме в кабинета му в кв. Гео Милев.
А доволни ли сте като цяло от този лекар? Работи ли със ЗК и ако не колко струва прегледът?

# 3 613
  • Мнения: 445
Проф. Румен Бенчев направи тимпанометрия при прегледа на сина ми. Ходихме в кабинета му в кв. Гео Милев.
А доволни ли сте като цяло от този лекар? Работи ли със ЗК и ако не колко струва прегледът?
Обяснява спокойно и в детайли, не внася напрежение, детето също беше спокойно по време на прегледа. Не знам, дали работи по ЗК. Има сайт, но не видях вътре инфо.
За прегледа ни взе 70 лв с тимпанометрията.

# 3 614
  • там където е семейството ми...
  • Мнения: 26
Здравейте, имаме проблем със сливиците от доста време, пробвахме хомеопатия и други средства през последните почти две години/последно дърпахме уши Simple Smile/, но детето /5 г/ се подобрява за кратко. От началото на годината не сме спрели да боледуваме, дишането е затруднено, спи с отворена уста и сега алтернативата е вадене на сливици. Много има коментирано, но не мога да изчета всичко и ще съм благодарна на мами от Стара Загора /много малко инфо намерих за сТ.зАГОРА/ да споделят опит и препоръки за УНГ специалисти и как е протекъл процеса на ваденето на двете небни сливици при техните деца.
Искахме и пробвахме алтернативи без операции, но не ни се получават нещата, явно ще вадим, въпроса е къде и при кого в Стара Загора? Моля споделете  Praynig
 

Общи условия

Активация на акаунт