Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 275
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 652
Знаете ли дали мога някъде да направя само тимпанометрия на сина ми без да му правят преглед. newsm78
Немога да чакам 45 дни докато стане прегледа при Френгов - искам да видя има ли подобрение Confused

Можеш, но нали все пак резултатът трябва да го разчете лекар? Иначе, когато сме ходили в 5-та градска - плащахме на регистратура и директно с касовата бележка в кабинета за изследването. Не е нужен документ от лекар.

# 61
  • Мнения: 4 306
Angel_Dust, благодаря.
Не смея да експериментирам с билки, че като е  в ларингитна криза всичко ни е забранено. Мед, лайка, мента, бонбони.
Въпреки, че му е противопоказно давам лайка, че поне да преглъща.
Направо се чудя,  той не кашляше толкова много, колкото се задушаваше и гърлото му свистеше.
Сополи няма.
\

Рони ми правеше такива пристъпи редовно. Когато се зарази с вирус не развива болестта на вируса, а прави алергичен ларингиален пристъп към самия вирус. Така ми го обясни лекарката. Стискат бронхите и не могат да се изкашлят. Много е страшно наистина.
Само плумикорта ни помага на инхалации. В следствие на пристъпа за нула време правеше бронхит и дори пневмония. Не пиехме АБ, а само медрол по схема.
Води ли го да го чуят?

В гърдичките има малки влажни хрипчета, но като се изкашля е чисто. Според педиатърката инфекцията е горе. Кашля лаешо и метално дори сега, често.
Ще го водя следобед на Н-найстия Унг.
Педиатърката ни изписа аугментин, но се разбрахме да го почна или да се смени по преценка на УНГ.

# 62
  • Мнения: 107
Последният път показа абсолютно прави линии тимпанометрията....предполагам, че ако има някакво разместване нещата вървят на добре.
Искам да видя има ли ефект от Eardoc , а и чакам да ми дойде Earcheck.
I see you помниш ли цената на тимпанометрията в 5та градска?

# 63
  • София
  • Мнения: 44 121
не знам ние днес бяхме пак на унг, еърчека от 4-5-6 дни дава само зелено, но на лекаря не му хареса никак едното ухо и мн се учуди как давало  зелено...та ще правим и тимпанография другата седмица...

# 64
  • Мнения: 4 306
днес май всички ще сме дежурни пред унг ooooh!

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
коя степен когато е сливицата казват че е за вадене?
цялата 2011 г беше затихнала,незнам от кое точно,но последно декември 2010 пи антибиотик за стафилококите,мазах и с бактробан тогава,но след приключване на лечението носа не се беше успокоил още и после почнахме лечение при класически хомеопат,и носа затихна.Цялата 2011 лекувахме други проблеми с хомеопатия,и сега по коледа детето направи пневмония и пак се възпали.

# 66
  • София
  • Мнения: 714
Ние преди малко се върнахме от УНГ, на Рони и двете уши са и много възпалени. Не са хлътнали, но са червени. Каза да не недуваме отовента, че има сополи. Сега започвам с масажите.  Sad
Притесняваме, че от вчера все има някаква Т.
Така се надявах вече да няма такива истории, но явно не ни е писано.

# 67
  • Мнения: 2
Ние преди малко се върнахме от УНГ, на Рони и двете уши са и много възпалени. Не са хлътнали, но са червени. Каза да не недуваме отовента, че има сополи. Сега започвам с масажите.  Sad
Притесняваме, че от вчера все има някаква Т.
Така се надявах вече да няма такива истории, но явно не ни е писано.
Пробвай с капки от Дебела Мара,аз в момента капя и мисля,че се отразява добре, пък и Френгов казва,че няма нищо против.

# 68
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
geryger - много съжалявам да чуя, че не сте добре Sad Само мога да ви стискам палци бързо да оздравеете и както ти е казал лекар Peace

niko11 - аз не знам дали ще ти бъда полезна, че от скоро се интересувам и чета, но все пак разбрах че се измерва до 4та степен възпалената 3та сливица. Тогава 4та степен и чести боледувания водят до операция за отстраняването й. Нямам идея, ако е 3та степен какво решение взимат лекарите, но предполагам е индивидуално.
 Понеже си питала и за лимфните възли. На нас сега не са ни надути, НО когото горе-долу за пръв път заговориха лекарите за 3та сливица, беше направил вирусен ларингит и преди това за малко ангина. Докато е боледувал от нещо вирусно последните 3 пъти са му били издути в различна степен лимфните възли.
Сега, когато лекуваме само 3та сливица - не са.

# 69
  • София
  • Мнения: 714
kalpazankabarabanka
Сега капах Фуроталгин, пък ще видим.
Изобщо си я хвана грипа. Сополи невероятни, кашля, Т и ушите...
Страх ме е да капа такива неща, като знам, че на нея и се пукат мемебраните сами. И тя не се оплаква да я боли. Трябва страшно много да я боли за да се оплаче.
Какво хомеопатични давате за зачервени мембрани?

niko11
На Рони сливицата, не беше изобщо голяма за вадене, но аз настоях, защото нечуваше и прави отити и я извадиха. Така, че в голяма степен зависи от теб. Но аз мисля, че трета степен ги вадят.

# 70
  • София
  • Мнения: 714
Сега направи и ларингиален пристъп. Просто вече неиздържам. В такива моменти се питам къде бъркам. Правя всичко каквото каже лекаря, чета, информирам се и си мислех че се справям. Но сега вече имам чувството, че съм се провалила. С Вас как е. Имам едно дете и него не мога да изгледам.

# 71
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
geryger - ухх, много неприятно Sad
Пращам ти една  Hug, за да си силна, защото те разбирам и много често когато положението се усложни и аз си мисля същото като теб!
Направи й инхалация, ако имаш инхалатор...не знам досега случвало ли ви се е? Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 585
geryger,
Не си се провалила  Hug Представям си как се измъчваш. Няма по-трудно за една майка да се чувства безпомощна. Успокой се, достатъчно си мобилизирана и отговорна майка, сама знаеш какво правиш за детето си с много любов и мисъл да е най-доброто. Труден период, но Рони ще се оправи, само не се упреквай, че си се провалила  Hug
Питаш за хомеопатични, не мога да дам съвет. От декември ходим няколко пъти при хомеопатка и давам предписани разни бонбонки. Не видях ефект от тях, при положение, че имам по три за 4 различни терапии.

По-назад в темата имаше мнения за педиатрите, че трябва да гледат ушите. Не бих разчитала на тях при проблеми с ушите. И хомеопатката не видя отита, въпреки че гледа с фуния в ухото и със силна лампа. На втората вечер малката беше с жестоки болки в ушите. Не упреквам хомеопатията за това, само споделям мнение, че не й вярвам.
Дано все още има всеотдайни лекари в БГ и специално УНГ , за да дават най-правилните съвети за лечение на децата, разчитам на тях.

Немога да чакам 45 дни докато стане прегледа при Френгов - искам да видя има ли подобрение Confused
Разбирам те, аз в началото бях така, нямах търпение и следващият контролен преглед ми се виждаше безотговорно далечен. Но процесът е такъв, трябва време... Успех   bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 585
Дъщеря ми е на 4 г. и тази година сме за първи път на градина.След множество хреми от началото на октомври, преди два месеца се появи и проблема с ухото-остър гноен отит. Пихме 10 дни аугментин и сега сме с диагноза серозен отит-течност в ухото. Ходиме при доктор Френгов в транспортна болница и ни каза ако до 6 месеца не се махне течността в ухото, сме за операция-махане на трета сливица и макарички. Опитвам всякакви начини, за да се спасим от операцията. А дали знаете тази течност колко време може да седи в ухото?ЩЕ съм Ви благодарна за всякаква информация.
Това е и нашата история накратко   Heart Eyes
До 6м. трябва да се махне течността, да има пълно излекуване, иначе.....   Sad  
Всеки излекуван отит се брои. След три такива се приема, че трябва операция. Така ми обясни д-р Петров от МВР болница.
С Рая ходихме на преглед миналата седмица, още е с хлътнало ухо и не е излекувано, но д-р Френгов каза, че не е по-зле от миналия път, леко подобрение има. Спрях я от яслата и съм полубезработна вече, но постоянните хреми, водещи до възпаление в ушенцата, няма да ми помогнат да се чувствам по-добра майка, защото ходя на работа. Човек знае и две, и двеста...  Sad

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 18:59 от hrupka

# 74
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Миналият месец синът ми беше в подобна ситуация, пиеше АБ - Цедакс и на 4 ден прием от него направи отит , независимо, че този АБ покрива отит. Наложи се да го пие 12 дена като след 4 ден, дозата беше увеличена.
Клацид при сина ми не действа, пил го е 3 пъти и никога не е помагал, та след него се налага да пие друг, затова вече предупреждавам, че ако се налага прием на АБ, то да не е Клацид.

Сега може да ви стресна, но ще споделя, че педиатрите в детските отделения на Окръжна болница в Пловдив често изписват за такова неовладяно състояние коктейл от АБ- Клацид+ Зинат, обяснявайки , че единият АБ покрива горната част по- добре/ визират синузитно състояние/, а другият е за долната част/ гърло/
За мен това изглежда доста стресиращо, но е факт.

И моето момче е с уголемена 3 -та сливица, в момента е на бактробан за стафилококи в нослето ,след упорита 3 седмична хрема, но този бактробан никаква не я върши, имам чувството , че нещата стават даже по- зле- запушен нос, жълти секрети.

Настроили сме се за вадене на сливицата през април, защото 2г. ходене по мъките и безброй АБ, капките за нос няма да изброявам, опитахме и класическа и боаронска хомеопатия , е  , ефект нулев.
За сега търся мнение за лекар и болница към които да се насоча за операцията, ако има мами от П-в  пишещи в темичката, моля да ме насочат./ пуснах тема в Здравини заведения , но за сега само една мама се е включила , сякаш в П-в няма проблеми с третата сливица/

Здравей! Ние махнахме нашата 3-та сливица през януари в Каспела. Мина леко, доволни сме.

Общи условия

Активация на акаунт