Запитване относно раждането и вагината

  • 27 757
  • 171
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 274
Сега пък се отнесохме в крайностите на католицизма!
Нека се придържаме към физиологията на женското тяло, какво ще кажеш?
Със споменаването на въпросната жена исках да кажа, че не си подритва карантиите по пътя, нито е провиснала, нито пък е инвалидизирана, както едва ли не се опитват някои хора да кажат, че би се получило след 7 раждания.
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
За протокола - на 34 години съм, обикновено тежа около 45кг, майка съм на три деца, родени по нормален начин, като едното беше почти 4 килограма.
Вътрешностите ми са си на място, нямам кьорава стрия, не задържах нито едно кило от качените 30 и вагината ми си е същата - няма оребрени, висящи и тем подобни екстри там.
Туй то. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 615
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
Трябва, трябва ама да не забравиш и най-коментираната част да снимаш  Mr. Green  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 6 477
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
Туй то. Simple Smile

Ми късметлийка си. Щото аз нямах твоя късмет просто....и доста други жени го нямат този късмет на стегнатата кожа и корем без стрии...туй то!

# 138
  • Мнения: 6 274
Цветенце -  Joy

Моргана, не, не е до късмет.
Просто всеки човек е различен, всяка кожа е различна, съответно всяка вагина е различна.
Това, че при някои жени има свличане, изсипване, разширяване, срастване и Господ знае още какво, изобщо, ама изобщо не значи, че това е закономерност, още по- малко пък задължително случващ се, физиологичен процес.
Както се казва - Божа работа.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 483
Сега пък се отнесохме в крайностите на католицизма!
Нека се придържаме към физиологията на женското тяло, какво ще кажеш?
Със споменаването на въпросната жена исках да кажа, че не си подритва карантиите по пътя, нито е провиснала, нито пък е инвалидизирана, както едва ли не се опитват някои хора да кажат, че би се получило след 7 раждания.
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
За протокола - на 34 години съм, обикновено тежа около 45кг, майка съм на три деца, родени по нормален начин, като едното беше почти 4 килограма.
Вътрешностите ми са си на място, нямам кьорава стрия, не задържах нито едно кило от качените 30 и вагината ми си е същата - няма оребрени, висящи и тем подобни екстри там.
Туй то. Simple Smile

За съжаление след 2 нормални раждания до 30-годишна възраст кожата на майка ми е цялата нацепена, от години има нужда от операция отдолу тъй като тази й мускулатура е била по-слаба и сега положението е  Sick по нейни думи... И аз и сестра ми не сме били големи бебета, майка ми е миньонче, което и досега я има 42-43 кг., я няма. Едната ми баба е в същото положение. И когато 2 от най-близките ти жени имат такива поражения, започваш да се замисляш как ще се отрази и на теб и как да се бориш с последиците.

Ето, въпреки добрата ми физическа форма преди да забременея с Аспарух и непрекъснатото мазане, се нацепих зверски и след нормалното раждане аз самата се усещам много отпусната отдолу, въпреки Кегел, Мегел и пр. Живот и здраве обмислям основен ремонт след време. Може и да е ген, да такива като вас мога само благородно да завиждам.

# 140
  • Мнения: 403
Първия път качих 27 килограма детето ми се роди 3550 кг. аз също нямах нито една стрия и вагината си ми беше същата, свалих 25 кг. С втората ми бременност качих 23 кг. детето ми се роди 4200 кг. имам една единствена стрия над пъпа, която почти не се забелязва и вагината ми пак си е същата.  И след двете раждания нямам шевове. Е вярно имам да свалям още 10- 15 кг., но и това ще стане...
Мисля, че Джуличка го е казала абсолютно точно, всеки организъм е различен, на всеки бременността и раждането са отразяват по различен начин. Как така едни жени след раждането ги шият, а други не... различен орагнизми това е.

# 141
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Tююю,голям проблем,че някой се е поинтересувал какви промени настават след раждане.Настават,да.И аз мога да посоча майка ми за пример,понеже съм раждала секцио,но и това не е гаранция/тежест на плода,слаба мускулатура и т.н./.След 2 раждания на НЕголеми бебета и тя е с тежък пролапс и ще я оперират другия месец. Rolling Eyes  Доста жени се срамуват да кажат,защото си мислят,че е излагащо,но процента е голям.Казвам го като дъщеря на гинеколог и акушерка,не си го измислям.Изказването за ромките родили по 10-20 деца и как нямали никакви проблеми е несериозно,защото след толкова раждания това е невъзможно.Те просто не си обръщат внимание,за това и не доживяват до дълбока старост. Wink
Нека не се заблуждаваме,че всичко си е тип топ там долу.Да,това е риск в името на детето,но мисля,че всяка жена е наясно с него.Няма нищо лошо,че някой се интересува. Peace

# 142
  • Мнения: 46 572
... Доста жени се срамуват да кажат,защото си мислят,че е излагащо,но процента е голям...

Не е само това, по принцип на 30 може и да нямат проблем, но след години се появява, поне при жените в моето семейство.
Да, естественото раждане е естествен процес, но няма защо да се заблуждаваме, че не нанася поражения.

# 143
  • сф
  • Мнения: 394
този проблем се получава не само от естествено раждане... генетична предразположеност, климакс, хормони, тежки физически натоварвания, констипация, затлъстяване, „слабости" в строежа на съединителната тъкан, едър и тежък плод итн са част от възможните причини. и да, нормално раждане също, но не единствено.

# 144
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Никой не твърди,че е единствената причина,но е доста чест срещана такава.

# 145
  • София
  • Мнения: 2 483
този проблем се получава не само от естествено раждане... генетична предразположеност, климакс, хормони, тежки физически натоварвания, констипация, затлъстяване, „слабости" в строежа на съединителната тъкан, едър и тежък плод итн са част от възможните причини. и да, нормално раждане също, но не единствено.

При нас явно не  ген, понеже става дума за майка и майката на баща ми. Не са били дебели, не са раждали едри деца, не са работили тежък физически труд, нямали си хормонални проблеми...изтеглили са късата клечка. Проблемите са се появили след ражданията, т.е. още щом са били млади...не е и от възрастта.

# 146
  • Мнения: 1 310
Преди да  забременеете мислехте ли какво ще стане с вагината ви по време и след бременността?
Би ли ви разколебало да имате деца, ако ви кажат - да 100% ще се разхлабиш, ще получиш пролапс и още подобни дивотии? Crazy

# 147
  • София
  • Мнения: 2 483
Преди да  забременеете мислехте ли какво ще стане с вагината ви по време и след бременността?
Би ли ви разколебало да имате деца, ако ви кажат - да 100% ще се разхлабиш, ще получиш пролапс и още подобни дивотии? Crazy

Ами аз като забременях с Аспарух се подготвих психически, че ще мина на ремонт щом приключа с ражданията. Нямам връзки за секцио по желание, така че като приключа с раждането на децата, колкото и да са те, ще се оперирам, за да повтарям неудобните семейни истории.

# 148
  • Мнения: X
и колко струва една такава операция  newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 2 483
и колко струва една такава операция  newsm78


Нямам идея...още не ми е належащо и не съм правила проучване...със сигурност няма да е евтино, ама ще събирам парички, че последиците са кофти  Sick.

Общи условия

Активация на акаунт